Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz vic70 #5264 üzenetére

    MBAM free változatát érdemes feltenni, és néha lefuttatni, a prémium verzió szerintem felesleges (mondom ezt úgy, hogy nálam fut, mert van hozzá élettartam-licenc). MBAE-ből elegendő az ingyenes változat, sok erőforrást úgysem eszik.

    Reklámblokkolás esetében két megközelítési módszer van:
    1. teljesen a Kasperskyre bízod, ekkor az ABP felesleges. Előnye az egyszerűség. Hátránya, hogy az SSL kapcsolatokat a KIS terminálja, így lecseréli az eredeti SSL tanúsítványokat, ha ezekre szükséged lenne, vagy ha annak gyengébb az SSL/TLS megvalósítása, mint a böngészőé (amelyek jellemzően azonnal reagálnak, és ilyen téren naprakészek), akkor gyengébb lesz a védelem, ha pedig biztonsági téren lyukas a KIS implementációja (igen, ilyen is volt), akkor sebezhető leszel.
    2. kikapcsolod az SSL kapcsolatok szűrését és a reklámszűrőt a KIS-ben, és a böngészőbe uBlock vagy uBlock Origin kerül (nem tudom, FF alá melyik név az aktuális, azért nem ABP, mert lényegesen kisebb erőforrásigényű, és ugyanazt tudja). Ekkor a KIS nem az SSL kapcsolat közben fog takarítani, hanem már a böngésző oldalán, de a védelem szintje nem fog romlani.

    Én a második pont szerint járok el, de sokan az első pont szerint.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák