Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Warlock_42

    senior tag

    válasz wrobi #346 üzenetére

    Nos nem tudom Te vajon vállalkozó vagy-e, de én (miután akad a családban kiskereskedő) egy picit másképp látom a dolgokat.
    Egyrészt az a havi 300 nekem nagyon irreális (legalábbis itt, vidéken) ennyit max. valami nem egészen tiszta üzlettel kereshetsz (ugyebár haszonról beszélünk, nem forgalomról). Másrészt ne feledjük, hogy a vállalkozóra rengeteg olyan dolog hárul ami egy alkalmazottnak eszébe se kell, hogy jusson. Pl: árubeszerzés, jogi ügyek, reklámok intézése, valamint egy könyvelőt sem árt fizetnie. Én a kisvállalkozóktól nem sajnálom azt a pénzt, mert megdolgoznak érte.
    Másrészt a költségek miatt mire elér odáig hogy haszon már nem tart messze attól a nettó bértől amit alkalmazottként kapna. Akkor álljunk meg egy szóra, miért is menne valaki vállakozónak, miért vállalná fel ezt a sok plussz dolgot, ugyanazért a pénzért?? Nem véletlen hogy a hasznát úgy egészíti ki, ahogy tudja. És akkor még nem is beszéltünk a kicsiket széttaposó Te**o-ókról és társaikról. Harmadrészt meg ha valamelyik réteget ''fejni'' kell akkor önkormányzati szinten egyből a vállalkozókat szúrják ki.

    ''Nem véletlen, hogy Mo-n a legnagyobb a kisvállalkozások száma''

    Sajnos tényleg nem véletlen, de egy szomorúbb okból. A megszűnő munkahelyek kergetik ugyanis ''kényszervállakozásokba'' az embereket. Meg lehet figyelni, hogy egy bánya vagy akármilyen nagyobb munkahely után hány új kisbolt nyílik (amik aztán a megfelelő tapasztalat hiányában be is zárnak). Mellesleg ezzel nem értem mi bajod. Egyrészt van munkájuk, másrészt az esetek nagy részében munkát adnak további 1-2 embernek. Hogy ezek az emberek nincsenek bejelentve? Talán mert ezt már nem bírja kigazdálkodni a kisvállalkozó. Mégis jobb az alkalmazottnak mint a sorbanállás a munkaügyön.

    Szal ez a kisvállalkozósdi korántsem olyan fenékig tejfel mint valamikor, illetve mint kintről látszik.

    What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

Új hozzászólás Aktív témák