Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wrobi

    tag

    válasz Warlock_42 #348 üzenetére

    No tehát: a havi 300 bruttót én példaképpen írtam, ami kb 160 nettó. A 160 nettó szép ugyan, de Bp-en egyáltalán nem számít kiugróan magas jövedelemnek.

    A példánál maradva a bruttó és a nettó között 140 eft már befolyik (elnagyolva) állam bácsinak (szem.jöv.adó, tb.,nyugdíj, egyéb járulékok jogcímen).
    Ezen felül a vállalat további kb. 40%-ot a bruttó bér után befizet az államnak (járulék,tb mittudomén jogcímen). Ez még 120 eft költség a munkáltató részéről és ebben még a bérszámfejtés, könyvelés költségei benne sincsenek.
    Ha tehát valaki kézhez kap 160-at, az a munkáltatójának több mint 400 ezrébe kerül, és állam bácsi hozzájut vagy 260 eft- hoz (különböző jogcímeken).

    --Ja! Egy barátnőm, külföldi érdekeltségű cégnél dolgozik és ott olyan bérszámfejtési papírt kapnak, amin a vállalat minden bérrel kapcsolatos költsége rajta van. A pontos számokra nem emlékszem (ha gondolod megnézem), de az Ő 115 nettója a cégnek több mint 300 ezrébe kerül.
    :(

    Erre a problémára a következő megoldást eszközli sok cég: alkalmazotti jogviszony helyett vállalkozóként fizetik embereiket ( NO EZ AZ IGAZI KÉNYSZERVÁLLALKOZÁS ). Így ha a cég azt akarja, hogy dolgozója 160 vagy kicsit több nettóhoz jusson, elég kifizetnie 250-300 (+fa esetleg) forintot.

    Végeredmény : /magyar sajátosság/

    - A munkáltató megspórol vagy 120 eft-ot
    - A vállalkozó okoskodik, kikerül néhány jogszabályt és dörzsöli a tenyerét, mert jobban jár, mintha alkalmazott lenne.

    - Egyedül az állam bácsi jár rosszul, de hát ez itt Mo-n kit érdekel.

    Aki még szerintem rosszul jár, az a sima ''kis'' alkalmazott, akitől levonják és a becsületes vállalkozó, aki önszántából befizeti a kötelezettségeket.

    Az államnak a befolyt adóforintokból kéne alkotnia. Ez a pénz viszont új, jobb út építésére kevés, csak a régi szar befoltozására elég.
    Pedig pl az oktatás, egeszségügy kipofozására pont az alkalmazottnak lesz szüksége, neki nem lesz pénze a jobb ''magán'' eü. ellátás, okítás kifizetésére.


    folyt. köv.

  • wrobi

    tag

    válasz Warlock_42 #348 üzenetére

    ''Szal ez a kisvállalkozósdi korántsem olyan fenékig tejfel mint valamikor, illetve mint kintről látszik.''
    ''Nos nem tudom Te vajon vállalkozó vagy-e''

    Pályafutásom 12 évéből 2-t voltam alkalmazott, 8-at vállalkozó, most egyik sem vagyok. Ha azt mondjuk, hogy szabadúszó, akkor hozzá kell tenni, hogy elég alacsonyan úszkálok.
    5 évvel ezelőttig vidéken (Borsod) éltem egy kisvárosban, ahol saját üzletet működtettem, egészen Pestre költözésemig.

    Szal tudom miről van szó. De nagyon útálom amikor a vállalkozók sírnak.
    Ők még mindig jobban élnek, mint az alkalmazottak.

    A boltomat én 5 évig üzemeltettem. Ez idő alatt összesen nem fizettem be annyi adót stb. mint apám 1 év alatt. Pedig a valós jövedelmem kb. 4-5-szöröse volt az apáménak ( aki mellesleg agrármérnök volt).
    -----------------------------------------------------------------------------------------------

    ''Mellesleg ezzel nem értem mi bajod. Egyrészt van munkájuk, másrészt az esetek nagy részében munkát adnak további 1-2 embernek. Hogy ezek az emberek nincsenek bejelentve? Talán mert ezt már nem bírja kigazdálkodni a kisvállalkozó.''

    Csakhogy ez nem igaz, általában. Nekem 3 alkalmazottam volt. Természetesen egyik sem volt bejelentve, de nem a fenti okból, hanem azért, mert megtehettem, hogy kijátszom a jogszabályokat, s ha netán bukok, a büntetés sokkal kisebb lett volna, mint ha becsületesen fizetek mindent.

    Ebből is látszik, hogy nem akarok itt a becsület lovagja szerepben tetszelegni, csak nagyon útálom ezt az abszurd helyzetet, hogy csalni-lopni kell a jobb megélhetésért.
    Azért hozzá teszem, én már ebben a világban nőttem fel, elég jól elevickélek a zavarosban.

    Jó lenne olyan országban élni, ahol az egyszerűen csak dolgozni és abból megélni akaró emberek sem ingerelnének senkit kacagásra.

    -----------------------------------------
    Én sem rajongok a multikért, de
    ''a kicsiket széttaposó Te**o-ók'' legalább minden alkalmazottjuk után fizetnek adót, tb-t, amiből majd a Te és az én gyerekeim járnak jobb suliba, kapnak a mostaninál talán jobb orvosi ellátást stb.


    Térjünk vidámabb témákra:)):)):))

Új hozzászólás Aktív témák