Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Warlock_42

    senior tag


    Emberek! Nagyot csodálkoztam! Ennyire kapkodnak az OKJ-s végzettségekért? Eddig én mindenhol azt láttam, hogy nemigazán szerették őket! Vagy beígértétek, hogy x éven belül lesz diploma is? Aztán nem mindig jött össze? ;]
    Vagy ezeket a munkahelyeket még a szakemberhiány idején szereztétek?

    Bocs hogy tapasztalatokat nem írok de munkanélküli vagyok...



    What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

  • Warlock_42

    senior tag


    Hát, ha már valaki felhozta:

    Nem: nem bizony
    Kor: 23 + 5 nap
    Munkakör: piacos, boltos, fémtelepi rakodó, alrendszergazda, munkanélküli
    (ebben a sorrendben)
    Végzetség: informatikai mérnökasszisztens (akkreditált), szoftverüzemeltető
    (tanfolyamos)
    Nyelvtudás: angol elég jó, németül annyit, hogy ne lőjenek le, finnül káromkodás,
    japánul üdvözlés
    Netto fizetés: 0 ft jóideje
    Egyéb: utálom ezt az országot
    Hely: leginkább a gép előtt

    What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

  • Warlock_42

    senior tag

    válasz Fejv@dászLány #341 üzenetére


    ''Úgy tűnik nem tisztult le benned, mit is akarsz dolgozni ''

    Úgy tűnik rosszul fogalmaztam. Nem jókedvemben mentem fémet pakolászni, hanem mert nem volt más. Azt, hogy mi szeretnék lenni már tíz éve tudom, ennyi ideje foglalkozom számítógépekkel. Most annyit változott a helyzet, hogy inkább itt döglök meg (elnézést a kifejezésért) de nem vagyok hajlandó más munkakörben elhelyezkedni, mint amit szeretek/nék csinálni. Főleg miután x emberke akiket én segítettem át a vizsgákon marha jól keres a semmit nem tudásával. Sajnos nekem nem ülnek jó helyen a rokonaim.

    ''Nagyon pesszimista vagy!''

    Sajnos ilyenné tettek az évek. Amikor belecsöppentem ebbe az egészbe még nagymenő szakma volt, ma meg megélni sem tudok belőle.

    ''lehet szeretni az országot!''

    Csak nem nekem. Erről tényleg nem óhajtok vitatkozni, de én az emberek mentalitása miatt nem szeretem. Rengeteg a buta és bunkó ember, a tudás megbecsüléséről meg ne is beszéljünk.

    Egyébként eddig kb. tizenöt helyről rugdaltak ki (szépen persze) a nincs diplomája, jogosítványa, kocsija, stb... szövegekkel.




    What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

  • Warlock_42

    senior tag

    válasz Fejv@dászLány #344 üzenetére


    Köszönöm, hogy gondoltál rám, de elég messze esek Pesttől.

    ''extrém eset'' - ez tetszik ;] honnan tudod, még nem is találkoztunk? ;]

    Mo: tényleg hagyjuk, nem szólók bele kinek mi a véleménye. Nekem mindegy. De ha kedved van róla beszélgetni nyiss róla topicot.

    What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

  • Warlock_42

    senior tag

    válasz wrobi #346 üzenetére

    Nos nem tudom Te vajon vállalkozó vagy-e, de én (miután akad a családban kiskereskedő) egy picit másképp látom a dolgokat.
    Egyrészt az a havi 300 nekem nagyon irreális (legalábbis itt, vidéken) ennyit max. valami nem egészen tiszta üzlettel kereshetsz (ugyebár haszonról beszélünk, nem forgalomról). Másrészt ne feledjük, hogy a vállalkozóra rengeteg olyan dolog hárul ami egy alkalmazottnak eszébe se kell, hogy jusson. Pl: árubeszerzés, jogi ügyek, reklámok intézése, valamint egy könyvelőt sem árt fizetnie. Én a kisvállalkozóktól nem sajnálom azt a pénzt, mert megdolgoznak érte.
    Másrészt a költségek miatt mire elér odáig hogy haszon már nem tart messze attól a nettó bértől amit alkalmazottként kapna. Akkor álljunk meg egy szóra, miért is menne valaki vállakozónak, miért vállalná fel ezt a sok plussz dolgot, ugyanazért a pénzért?? Nem véletlen hogy a hasznát úgy egészíti ki, ahogy tudja. És akkor még nem is beszéltünk a kicsiket széttaposó Te**o-ókról és társaikról. Harmadrészt meg ha valamelyik réteget ''fejni'' kell akkor önkormányzati szinten egyből a vállalkozókat szúrják ki.

    ''Nem véletlen, hogy Mo-n a legnagyobb a kisvállalkozások száma''

    Sajnos tényleg nem véletlen, de egy szomorúbb okból. A megszűnő munkahelyek kergetik ugyanis ''kényszervállakozásokba'' az embereket. Meg lehet figyelni, hogy egy bánya vagy akármilyen nagyobb munkahely után hány új kisbolt nyílik (amik aztán a megfelelő tapasztalat hiányában be is zárnak). Mellesleg ezzel nem értem mi bajod. Egyrészt van munkájuk, másrészt az esetek nagy részében munkát adnak további 1-2 embernek. Hogy ezek az emberek nincsenek bejelentve? Talán mert ezt már nem bírja kigazdálkodni a kisvállalkozó. Mégis jobb az alkalmazottnak mint a sorbanállás a munkaügyön.

    Szal ez a kisvállalkozósdi korántsem olyan fenékig tejfel mint valamikor, illetve mint kintről látszik.

    What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

Új hozzászólás Aktív témák