Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agrarfiatal

    senior tag

    srác
    22
    mezőgazdasági technikus
    80-90k netto (nem szakmában dolgozom)
    egyéb: 2k kaja, utazás 80%-a, mellette kertészkedem (örökzöldek nevelése, kertépítés stb) kb. 15-20k, számítógépes meló ismerősöknek kb 10k

    levelezőn most vagyok elsős a budapesti kertészeti egyetemen

    Egyébként nem kell azt hinni hogy az oktatás és a diplomák szinvonalát a magas felvételi ponthatár határozza meg. Pl: kertészeti egyetemen sok éven keresztül 108 pont kellett hogy bekerülhess állami finanszirozáshoz, de költségtérítésesen felvettek 65-70 ponttal. + aki középsuliban jó jegyekkel rendelkezett felvételi nélkül is be tudott kerülni. Tapasztalatom hogy sok helyen megadják a jó jegyet teljesítés nélkül. Több ismerősöm is felvételi nélkül került be és azt mondták hogy ha felvételizniük kellett volna nem biztos hogy lett volna esélyük.

    Amúgy kétszer felvételiztem a kertészetire és nem vettek fel ezért kezdtem el levelezőn járni. Ez nem jelenti azt hogy a tudásom kevesebb mint aki nappalin fogja úgyanezt elvégezni. Értek annyira a kertépítéshez (tanulás, munka nagyobb kertépítőkkel, kapcsolatok komoly szakemberekkel stb.) hogy szakmai téren felkészültebb vagyok mint sok 4. és 5. éves tanuló a kertészetin sőt több diplomást is megszorongatok.

    tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

Új hozzászólás Aktív témák