Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fulár

    senior tag

    Jaj de jó,hogy még aktív ez a topic! :) Van hová leírnom a nyűgömet.
    Én 2 hét múlva leszek 37 éves.Tehát jól megkésve szántam rá magam a B-s jogsi megszerzésére.KRESZ és elsősegély szerencsére elsőre megvolt.E-Titánon tanultam mindkettőre.Tegnap előtt volt az első vezetési órám.Az oktatóm elég fura figura.Nem különösebben rossz értelemben de fura.Azért választottam őt mert 3 ismerősöm is nála tanult és agyon dícsérték!Miszerint"maximalista de bárkit profin megtanít!"
    Igazi mr.szigor.Szóval első alkalom gyanánt dupla órát tartottunk.Még sohasem vezettem.Autó kezelőszervei.Pedálok váltó.Elindulás-megállás egyenletes fékezés és megállás stb gyakorlása.Nem mondhatnám,hogy brillíroztam......Aztán gondolt egyet és kivitt a forgalomba.Egy közeli városba mentünk át.Amihez tartozott 2 kisebb falun áthaladás és kb 5 kilométer földút.A keze folyamatosan a kormányon volt.Sokszor"terelte"a kezem és a pedálok feletti irányítást is átvette nagyon sokszor.Kellett is....A végén megdícsért,hogy ő egy kezdőtől sokkal rosszabbra számított.Leizzadtam vagy 5 litert.
    De a lényeg az,hogy iszonyatosan nagy balfasznak éreztem magam!Nagyon-nagyon bénának.És a következő vezetést nem,hogy várom hanem már a gondolatától is elhányom magam!Pedig holnap menni kell.
    Kíváncsi vagyok,hogyan alakul majd.....

  • Fulár

    senior tag

    Köszönöm szépen urak!Nagyon rendesek vagytok! :)
    Ma 14 órára kell mennem.Mondjuk már ezen is felhúztam magam......Nem tekintem az oktatómat taxisnak de 6500! Forintos órabérért azért eljöhetne az emberért,hogy ne kelljen még buszoznom is mert az is oda-vissza 50 kilóméter.És a jegyár egy ezres/alkalom.Vagy ha otthonról indul az ipse akkor át kell kerékpároznom a szomszéd faluba ami oda-vissza 14 kilométer.Itt a busz nem opció mert relative ritkán járnak már a délutáni órákban.Tavasszal még oké is lenne de ebben a Tavaszi őszben ehhez sincs túl sok kedvem.Azt elfelejtettem mondani,hogy mindezt folyamatos 3 műszakok munkarend mellett.
    Lehet,hogy egy kicsit el kellene beszélgetnem a fószerral....
    Az autó vásárlásba semmiképpen sem akarok belevágni addig amíg nem lesz meg a jogsim mert csak felcseszne,hogy ott az autó de nem használhatom.Vagy ha közben kiderűl,hogy kell majd vagy 300 óra,hogy levizsgázhassak...

  • Fulár

    senior tag

    válasz pvt.peter #14740 üzenetére

    Természetesen ebben maximálisan igazad van de a csavar az egészben az,hogy maga az oktató a szomszéd faluban lakik ami 7 kilométerre van.Ami autóval gyakorlatilag szinte semmi.Kerékpárral ebben a"csodálatos tavaszi időben"már annál kellemetlenebb.Ez is egy opció volt amikor őt választottam hiszen néhány ismerősöm is nála tanult és őket vitte-hozta.De sajnos ezek szerint ez pofára megy.
    Az óradíj azért ilyen relative magas mert az előzetes megbeszélések szerint ez magában foglalja azt is,hogy az oktató ha nem is mindig de az esetek nagy részében eljön az emberért.Ez valamiért eddig nem volt betartva.Nem akartam mindjárt az elején összeveszni az ürgével de a következő napirendi pont az lesz,hogy erről elbeszélgetek vele.

    [ Szerkesztve ]

  • Fulár

    senior tag

    A legfőbb probléma inkâbb az,hogy ha jól szâmolom már a nyolcadik órânâl tartok és még mindig akkora problémát okoz az autó kezelése,hogy teljesen elvonja a figyelmemet a forgalmi szituáciokról.

  • Fulár

    senior tag

    válasz LendvaiFeri1 #14755 üzenetére

    Gratula!A nehezén túl vagy!Az elsősegélyt mifelénk(Komárom-Esztergom megye-Dorog)nem igazán vették komolyan.Nem voltam bent 3-4 percet sem.Bár már túl lennék a forgalmin!De mivel még csak 11 órát vezettem és még rohadt béna is vagyok az még szerintem odébb lesz. :)

  • Fulár

    senior tag

    Én tegnap vezettem le a 15.-ik órámat de egy kicsit elszakadt a cérna.Sajnos az átlagosnál lassabban haladok.Nehezebb a felfogóképességem a gyakorlatban.Hiâba volt hibamentes a Kresz vizsgám.Az élet nem csak egy lap egy könyvből vagy egy monitoron látott kép.Reménytelen esetnek sem tartom magam mert bár lassan de biztosan azért mutatok fejlődést.Meg hát ma-holnap már 40 éves leszek.Az oktatómmal tisztáztuk,hogy az átlagosnál kicsit több türelemre lesz hozzám szüksége.Direkt megbesztük azt is,hogy éjszakás műszak után(gyári munka)3 óra alvással nem biztos,hogy annyira jó ötlet vezetni menni egymás utân több alkalommal is.Persze,hogy akkor nem úgy megy ahogy kellene.Tegnap körforgalom elötti gyalogátkelőhelyenél úgy álltam meg,hogy az autó hátulja rálógott a zebra nagyjából egy negyedére.Tudom hiba.És persze voltak más hibáim is.Pl. kevésbé dinamikus indulás egy forgalmassabb kereszteződésben stb.Az oktatóm úgy odrdított mint a sakâl.Mint akinek elment a józan esze.Azt most tegyük félre,hogy az elmondottak alapján ez mennyire volt jogos vagy mennyire nem az!Nem vagyok különösebben galamb lelkületű és nem nyúlok egyből a bökőért ha valaki ordibál velem,sőt!Néha a kelleténél toleránsabb is vagyok.De tegnap annyira elfutott a méreg,hogy majdnem belevertem egyet a feje közepébe.Én fizetek egy rahedli pénzt neki!Azért vagyok ott,hogy tanuljak és ő tanïtson!Nem hiszem,hogy azért fizetek,hogy le kelljen nyelnem az nyomorult idegrohamait és hallgatnom az ordibálását és eltürnöm az,hogy lebalfaszozzon.Azzal ordibáljon aki otthon elé rakja a levest mert velem még egyszer nem fog!(Mással is csinálta már ezt és természetesen nálam sem az első eset volt)Azt itt leírtakat meg is mondtam neki.Eléggé feszült is lett a hangulat.Vajon le kellene váltanom vagy inkább próbáljam összeszedni a maradék lelki erőmet?Nektek volt hasonló tapasztalatotok?Szaladtatok már bele ilyen"Kedves"oktató bácsiba?

  • Fulár

    senior tag

    válasz SUPREME7 #14772 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszod!Én is hasonló álláspontra jutottam és még csak azt sem igénylem,hogy bocsánatot kérjen de az sem fog működni,hogy úgy csináljunk mintha mi sem történt volna!Az ingerküszöböm nem végtelen.Olyan élethelyzetbe kerültem amit nem lenne könnyű megoldani jogosítvány nélkül de azért nem lehetetlen.Nem zárkózom el sem az oktató váltástól de még az iskola váltástól sem bármekkora kellemetlenséggel is járjon!Túl sok időt energiát és pénzt fektettem bele de annyit nem ér,hogy tönkemenjek bele idegileg!Az érem másik oldala pedig az,hogy ezek a figurák úgy csinálnak mintha bármit megtehetnének hiszen nagyon sokan lapítanak és nem mernek még visszaszólni sem az általad is felvázolt okok miatt sem!Pláne a fiatalok még suliba járók.Elbeszélgetek vele egy kicsit,hogy rendbe rakjuk fejben a dolgokat de mindentől függetlenül ez volt az utolsó alkalom,hogy lenyeltem ezt a kirohanást.Jobb helyeken egy ilyenért szó nélkül ketté ütik az ember fejét én meg azért fizessek egy kalap pénzt,hogy ezt kelljen halgatnom!?Az kizárt dolog!

    [ Szerkesztve ]

  • Fulár

    senior tag

    válasz SUPREME7 #14774 üzenetére

    Két embert levizsgáztatott de 6 másik kartont kért a helyükbe!Nem a nyakába varrták őket!Ő kérte!Mutatta a beosztását.Reggel 7-óra körül kezd és este 9 körül végez.Az időpontokat(kivel hol mikor kell menni)össze-vissza keveri!Hulla fáradt és ennél fogva feszült.Tehát én tökéletesem megértem miért van ilyen idegállapotban de gondoljunk csak bele egy kicsit,hogy milyen világban élünk ha mindenki venné magának a bátorságot és mocsok módon viselkedne másokkal csak azért mert szar napja van vagy mert fáradt!Ha melóban új embereket kell tanítanunk és össze-vissza bénáznak akkor sem engedhetjük meg magunknak azt,hogy minősíthetetlenül viselkedünk velük mert abban az esetben mi azért kapjuk a fizetésünket,hogy őket tanítsuk!Akármerröl is közelítem meg a dolgot az ilyen viselkedésre nincs sem kifogás sem mentség.Aludnom kellene rá egyet kettőt,hogy átgondoljam mi legyen.Bár már az is lehet,hogy nem kell és hamarabb fog ő leadni mert annak ellenére,hogy ma szombat van ma is mentünk volna de a mai alkalmat már lemondta.
    Valóban azért választottam őt mert dícsérték páran de azt persze nem reklámozták,hogy voltak olyanok is akik otthagyták pont a stílusa miatt.Nem rossz ember de tényleg kicsit fura.Nyïlvan nem.mindegy,hogy milyen hangulatban telnek el az órák de azt sem szabad elfelejtenünk,hogy alapvetően nem haverkodni járunk össze hanem én tanulni ő pedig tanítani megy!Tanítani!Nem pedig örjöngeni!
    Én megadom neki a tiszteletet mint embernek mind pedig oktatónak egyaránt és ugyazent én is elvárnám!

    [ Szerkesztve ]

  • Fulár

    senior tag

    válasz SUPREME7 #14776 üzenetére

    Köszönöm szépen!Egy kicsit nekem is le kell higgadnom aztán beszélek vele.Bízom benne,hogy békés megoldása is lehet a kialakult helyzetnek mert egyelőre enyhén szólva is elment a kedvem még az élettől mert nem gondoltam volna,hogy ekkora tórtúra a jogosítvány megszerzése.Azt viszont nem hagyhatom,hogy egy megkeseredett ember megutáltassa velem a vezetést!

  • Fulár

    senior tag

    Igazatok van!Durva dolgok ezek.....De bárhogy is alakul a dolog és ha megpróbál bármivel szándékosan szivatni akkor én elbasz**om az életét!Nem vagyok bosszúálló típus de az igazságtalanság kiakaszt amit sajnos sok esetben le kell nyelnie az embernek.Teszem az melóban a főnökétől de nem egy olyan szarházitól akinek még egy csomó pénzt fizet is!

  • Fulár

    senior tag

    válasz -secret- #14783 üzenetére

    Köszönöm! :( Közben érdeklődtem itt-ott.Mint kiderült vannak olyan távolabbi ismerőseim akiket ez a figura oktatott.Egy hölgy minden második vezetési óra után sirdogálva ballagott haza.Egy nagyjából 40 év körüli úr pedig minden nap gyomorgörcsel és a vége felé már epét hányt.Nála az utolsó elötti vezetési órán elszakadt a cérna,kikapta az öreget az autóból és egy hajszálon sem múlt,hogy nem ütötte meg.Az öreg ezt úgy hálálta meg,hogy a vizsgán teljesen indokolatlanul beletaposott a fékbe egy mondvacsinált indokkal de nem jött neki össze mert a vizsgabiztos rendes volt és vagy csak jó napja volt és folytatódott a vizsga ami sikeresen is zárult.Volt,hogy"forgóban"vezettünk.Én ültem be hátra és a fiatal lánnyal aki épp vezetett ugyanolyan dührohamot kapott mit amit velem is eljátszott.Mindezt azért mert egy meglehetősen nehezen belátható és bónuszban egy jó nagy lejtő tetején lévő kereszteződésben kétszer egymás után lefulladt.Ezeket csak azért írom le mert így tiszán érthető,hogy amit velem csinál az sajnálatos módon nem egyedi eset és egyátalán nem légbölkapottak ezek a történetek.
    Viszont az érem másik oldala az,hogy az öregnél vizsgázik a legtöbb tanuló sikeresen az adott iskola berkein belül.Tehát beléd veri amit kell és levizsgáztat még ha a módszerei erősen megkérdőjelezhetőek is.Már csak az a kérdés,hogy szükségem e van nekem erre ilyen áron.Nem vagyok az a túl érzékeny típus de nem nagyon tudom benyelni a dolgot.Egyre feszültebb vagyok és már mindennapjaimra is rámegy a folyamatos idegeskedés.Már hányingerem van a gondoltattól is,hogy mennem kell vele vezetni.És még túl messze van a vége.A 30 óra sem lesz elég mert az átlagosnál sajnos kicsit lassabban haladok.(15.-ik óránál vagyok)A figura 40 óra körül szeretne vizsgára küldeni.Szóval még piszok sok alkalmat kellene eltöltenem vele.És már kettöt-hármat sem fogok kibírni anélkül,hogy a legközelebbi idegrohamakor ne csináljak valami butaságot.110 kiló vagyok és már évek óta súlyzózgatok és egy darabig boxoltam is.De nem akarok megütni senkit sem ebben a büdös életben főleg nem 60-65 év körüli fószert nem!De már teljesen tönkre vagyok idegileg és el vagyok keseredve.Nem tudom mitévő legyek.Mi lenne a jó megoldás.Hiába beszéltem meg vele,hogy ezt nem kellene.Nem bírta ki túl sokáig.

  • Fulár

    senior tag

    válasz -secret- #14785 üzenetére

    Állítólag abban nem rossz az öreg,hogy felmérje az adott emberek képességeit és a megfelelő mennyiségű plusz órát vetesse az adott emberrel.De semmivel sem többet a szükségesnél.Nagyon sokan mentek el nála a kötelező óraszámmal is vizsgázni de nem azért mert ők erőltették hanem azért mert a Tata meglátása szerint nekik elég volt annyi is.De nekem van önkritikám és 15 óra után nem várok magamtól csodát de azt tudom,hogy az átlagnál kicsit lassabban tanulok.Szerencsére alkalmatlan sem vagyok a dologra de több időre van szükségem.Fejlődök de lassan.Nem vagyunk egyformák.Nem mindenki jó ugyanabban a dologban.Nem tudom ez mennyire számít de közel a 40-hez már lassabban tanul az ember,legalábbis én lassabban. :) Az bennem is körvonalazódott,hogy veszek plusz órákat ha kell mert nem az az elsőrendű célom,hogy mihamarabb kezemben legyen a jogsi hanem az,hogy úgy engedjenek ki a forgalomba,hogy ott biztosan ne veszélyeztessek senkit sem!Aztán majd ha meglesz a saját autómban kis forgalmú utakon vagy itt a faluban és vonzáskörzetében gyakorolhatok épp eleget.Szóval ez az egy dolog amiben az öreg nem patkány.Nem akarja húzni az ember idejét és a pénzét.
    De sajnos ez mit sem számít ha a mentalitása miatt idegroncsá válok vagy végén mégis beküldök neki egyet.
    Talán nem kéne ezt ennyire túlpörögnöm és csak le kellene váltanom a francba.És biztosan egy barom vagyok de valamiért nekem annyira kellemetlen ez az egész helyzet.

  • Fulár

    senior tag

    válasz -secret- #14788 üzenetére

    Köszönöm Szépen!A forgalomtól nem félek.Amin csiszolni kell:
    Néha nem túl jó ívben kanyarodok egy-egy kereszteződésben.Az ív többnyire túl kicsi.
    A sávtartásom főútvonalon néha nem az igaz.De ez ritka.Vagy a felezőhöz megyek túl közel vagy az útpadkához.
    Ha úgy kell elindulni,hogy egy lejtőn az autó visszagurulhat akkor még(de ez is ritka)néha lefulladok.
    Párhuzamos parkolások hátra nem mindig jönnek össze.De nem is parkoltunk még sokat.
    A legfőbb gondom a körforgalomba való becsatlakozás.Nem használom ki a kínálkozó alkalmakat.Ugyanez igaz az elágazásoknál is.Már kiférnék de én inkább megvárok még egyet és biztosra megyek.Értem,hogy ezzel feltartom a forgalmat.De nem hiszem azt,hogy ez vagy ezek olyan drasztikus hibák amiket a gyakorlással ne lehetne lassan de biztosan csiszolgatni.Az persze előfordul,hogy hogy kacifántosabb szituációban mint például egy ravaszabb kereszteződés nagy forgalomban nem úgy megy mint kellene mert az autó kezelése még nem megy"kézség"szintem ezért az elveszi a figyelmemet a forgalmi szituációktól.
    De tanulók talán tipikusnak nevezhető hibáit nem nagyon követem el:Rossz sebességi fokozat kapcsolása.Vátóra nézés mert nem tudom hányasban vagyok.Irányjelzés kihagyása vagy rossz irányba jelzés.Vagy későn jelzés.Irányjelző kint hagyása.Gyalogátkelő nem figyelése.Tükrök,holt terek nem figyelése.Az öreg azt is belém verte,hogy pakolgassam a sebességeket.Nem Tötymörgünk hármasban.Sebességkorlátozásokra figyelek.Ahol lehet menni 90-el ot megyek masszívan 80-90 között.Stb Stb.Ha"forgóban" vezetünk cseppet sem zavar ha valaki ül hátul.Akkor nem vagyok sem jobb sem rosszabb.
    Szóval szerintem a parkolást és a forgalomban vezetést egyszerűen csak csinálni és gyakorolni kell.Az autó kezelés is biztosan idővel javulni fog.Hiszen az első órában úgy ültem be,hogy előtte még sohasem vezettem egy percet sem.Még utas is relative ritkán voltam.Mindig kerékpárral közlekedtem.Szép időben letekertem rendszeresen 30-40 kilométereket.
    De ez mind hiába ha a fenti megmozdulások bármelyikénél,főleg a körforgalmaknál és elágazásoknál már ugat vagy ordít.
    Kurva sokszor előfordul,hogy belenyúl a kormányba úgy,hogy az nem lenne indokolt!Vagy érzem,hogy eltünik a rohadt gázpedál a lábam alól mert az a hülye barom nyomja mint az ökör és mormog a bajsza alatt."90-nel lehet menni baz'meg!Akkó' mész 80-nal???Ha te nem nyomod akkor majd én nyomom"!
    Ha elkapja az örjöngés ordít mint az ökör:"Engedj el mindent Baz'meg a kiba**ott kurva életbe!Így a balfa**ok mennek!Az én tanulóim így nem mehetnek"!
    És még sorolhatnám.Kész horror az egész.

  • Fulár

    senior tag

    -secret-:Hát ez egy pettyet nagyobb mint amivel én bohóckodok..... :)))))))

    Agostino:Az kicsit azért vigasztal,hogy nem teljesen egyedi az esetem! :)

    De azért az elképesztő,hogy egy egyébként is idő és pénz igényes hosszú folyamatot ennyire képes megkeseríteni pár ilyen nyomorult hülye seggfej!Mert nem azt várom,hogy hú de nagy buli legyen az egész vagy,hogy majd kiugrok a bőrömből,hogy végre mehetek vezetni hiszen már nem vagyok huszonéves.
    Épp elég nagy szívás ez család és meló mellett néha alig valamennyi alvással.És erre még kifogtam ezt a fa**szt is aki még jobban megkeseríti az egészet.

  • Fulár

    senior tag

    válasz Agostino #14793 üzenetére

    :)) De jó lenne ha minden oktató így vagy legalább ehhez hasonlóan gondolkodna!
    Elhiszem,hogy kemény meló!Nagyon is kemény!Az már egy másik történet,hogy némelyik hülyére is keresi vele magát...De így bánni és beszélni emberekkel semmilyen munkakörben sem szabadna!Erre nincs sem mentség sem kifogás!

  • Fulár

    senior tag

    válasz galoslac #14796 üzenetére

    Ma mentem volna de szinte az utolsó pillanatban lemondta.Ez nem gond.Már nekem is kellett lemondanom órát két alkalommal is.De az már régen rossz,hogy rendesen megörültem,hogy nem kell mennem.....Más annak örül ha a lehető legsűrűbben mehet mert akkor annyival is közelebb kerül a végéhez,én pedig ennek az ellenkezőjének.Nincs ez így jól....nagyon nincs.Holnap is van óránk(elvileg)Megpróbálom csinálni a dolgom mintha mi sem történt volna.Nem fogok szólni egy nyomorult szót sem.A"jópofázás"és a beszélgetés is be van fejezve.Igaz így elég nyomott hangulata tud lenni egy 2 órás alkalomnak de ez van.Az első ordibálásáig vagy őrjöngő rohamáig játszunk.Ha elkezdi a műsort nem érdekel mit mond és merre járunk éppen.Hazafelé veszem az irányt,haza hozom magam,megköszönöm az eddigieket(szinte a nagy semmit)elbúcsúzok tőle és ennyi.És még aznap hívom a sulit,hogy mi a helyzet.Azt pedig majd közben eldöntöm,hogy meg e kavarjam a szart alatta vagy sem.Mások is panaszkodnak rá mint kiderült.De nagyon sokan nem mernek szólni.Többnyire azért mert bár mindenkit szétcsesz idegileg és érzelmileg közben egyáltalán nem rossz oktató.Legalábbis a sikerességi mutatói szerint nem az.
    Még a kötelező óráimból is egy híján hátra van a fele.És tartok tőle,hogy az nem is lenne elegendő.Mindenképpen vennék pár órát ha másért nem akkor azért,hogy a forgalmi vizsgára várakozás közben ami errefelé még a legjobb esetben is minimum a két-három hét de inkább több,ne essek ki a gyakorlatból.Lenne ismerős akivel gyakorolhatnék....de az teljesen más autó.Errefelé bár ez falu a Rendőrök is nagyon buzgók és nem lenne jó ha ne adj isten megcsípnének.
    Még túl sok időt kellene eltöltenem ezzel a nyomorult seggfejjel és ez így nem fog menni.
    A jogosítvány szerzésnek egy pozitív vagy legfeljebb egy teljesen semleges élménynek kellene lennie.És ez a köcsög elérte,hogy szinte pokol az életem amióta elkezdődött a vezetés.
    Annak idején pedig tök jó elvoltam amikor fiatalon nyomtam a segédmotoros és a targonca jogsit.

  • Fulár

    senior tag

    válasz Cicero #14798 üzenetére

    "Amúgy mi az a váltó? Egy óra alatt kettőt tart? És akkor hol vezetsz? Vagy minek van ott a másik? Ennyire ráértek? (Gondolom nem, ezért a kérdés...)"

    Pontosan ahogy SUPREME7 is írja!Vagy ez a szituáció amit ő írt vagy azért van így mert az én órámmal végez egy adott helyen ahol már várja a következő tanulója akit felveszünk én beülök hátra és a következő tanuló mindig hazaviszi az előzőt majd ezután folytatja az óráját.Így néha sok-sok kilométer ketyeg le.Akár 20-30 csak az előző tanuló hazafuvarozásával.Igaz,hogy ez mindig a te tanuló órádból veszi el az időt,hiszen az idő is ketyeg és tanulni sem nagyon tanulsz maximum szokod a forgalmat mert állandóan ugyanazon az unalomig ismert útvonalon csapatod.

    Bár az első ilyen szituba nem szándékosan keveredtem.Az öregnek kismillió tanulója van.Összekeverte a dátumokat és ugyanabban az időben kellett volna dupla órát tartania nekem és egy másik fickónak is.És volt az a lehetőség,hogy valamelyikünk haza ballag és aznap nem vezet vagy bepattan szépen hátra.A két órát végigkucorogja és majd azután következik az ő órája.

    Ui.Ha elküldenék ezt a fa**t még akkor is maradna vagy 8-10 oktatójuk.Piszok nagy ez az autós suli.

    [ Szerkesztve ]

  • Fulár

    senior tag

    válasz SUPREME7 #14806 üzenetére

    Én pâr perce jöttem meg a vezetésből.Ma olyan borzalmasan ment mintha valahol a legelején lennék!Talán erősen rányomja a bélyegét a teljesítményemre,hogy egy merő görcs vagyok ha már be kell szálnom.Az elején ilyen nem volt.Akkor jobban is ment.Ma drasztikus hibáim voltak.Gyalogosokat nem engedtem át.Igaz mire eldöntötték,hogy elndulnak vagy sem az eltartott egy darabig.Egy Stop táblánál annak ellenére,hogy nagyon jól belátható elágazás nem áltam meg hanem gyök kettővel de gurultam kifelé.A parkolások borzalmasan mentek.Vagy négyszer előfordult,hogy rossz sebbességbe pakoltam.Pedig ilyen hibákat nem szoktam elkövetni.És persze egy ilyen ilyen alkalom után lógó bránerrel ballag haza az ember.Szépen lassan kellene fejlődni de én az utóbbi két alkalom során nagyságrendekkel estem vissza.Már az is megofrdult a fejemben,hogy való e egyátalán nekem ez az egész. :( Hazafelé battyogva láttam Suzuki Ignisben egy ránézésre vagy 3500 éves mamit.Az öreglány úgy jött be egy kacifántos elâgnâl.mintha forma egyes pilóta lenne!Aztán olyan szűk helyre tolatott be alig 5-6 másodperc alatt,hogy az hihetetlen!Aztân nyílt az autó és kikászálódott belőle 2 Ramszesz fáraó huga...Menni alig bírt szegényke. Hát ezektől a látottaktól sem lett jobb kedvem.Az tény,hogy vannak akiknek nem való a vezetés.Teli van az út elvetélt kreténekkel.Én nem akarok egy lenni közülük! :(

  • Fulár

    senior tag

    válasz sugarforce #14808 üzenetére

    Félek,hogy teljesen igazad van!És Köszönöm!
    Engem természetesen érdekel a történeted akár hosszabban is!De szerintem nem csak engem!

  • Fulár

    senior tag

    Köszönöm Mindenkinek a rengeteg jótanácsot,biztatást és minden egyebet!
    Ha egy kicsit ügyesebb lennék illetve ha gyorsabban tanulnék és persze ami a legfontosabb!Ha egy normális és higgadt-türelmes oktatóval csinálnám akkor egyszerűbb lenne a helyzet és valószínűleg nem ilyen negatív élményként élném meg az egészet de most már(elnézést,hogy ilyen alpárian fejezem ki magam)a leszart szart is leszarom!Benyelem ezt a faszit és elkönyvelem egy szükséges rossznak.Megpróbálok minden egyes alkalommal egy lépéssel közelebb kerülni a célhoz.Előbb-utóbb ennek is vége lesz és túl leszek rajta!

  • Fulár

    senior tag

    Sziasztok!Na....kérem.Nem kell sokat visszalapozni és megtalâljá a kommomentjeimet amikben többnyire azt vázoltam fel,hogy mennyire tré úgy vezetni járni ha kifogsz egy idegroncs elcseszett mentalítású,türelmetlen és ordibálós oktatót!És ha mindezt megfejeled azzal,hogy a vezetéshez annyi érzéked sincs mint egy döglött öszvérnek akkor ez a kettő együtt tuti nyerő kombináció!De igazatok volt.Ahogy teltek múltak a napok és a vezetési órák lassan de biztosan kezdtek egyre jobban összeállni a dolgok.Fejlődgettem és némi önbizalomra is szert tettem.A 30 óra nem volt elég.52 óra lett vége.Az első vizsgám utolsó nagyjából 5 percében buktam egy mondvacsinált indokkal.Hosszú lenne felvázolni.Érzésem szerint aznap kicsit morcos hangulatban lehettek vagy pénzgyűjtő nap volt mert heten vizsgáztunk és heten is buktunk meg.A második vizsgám csont nélkül meglett 3 teljesen jogos hibavonallal.Lefulladtam.mindjárt a legelején.Akkor még piszok ideges voltam.Egyszer durván fékeztem mert egy állat nem abba az irányba indexelt amerre végül elindult és a harmadik a vt,hogy nem nézem eleget a tükröket pedig annyit és olyan láványosan bámultam őket,hogy a végére már fájt a nyakam és kattogott mint a vadállat ahányszor csak elfordítottam a fejem.De a lényeg,hogy megvan.A jogsim még nem jött meg de úton van.Közben beruháztam egy 1.2-es G-s Opel Astrára.Hihetetlen jó állagban megörzött verda.Patika és hibátlan minden.Ât lett nézetve szakival.Amíg meg nem jön a jogsi eszem ágában sincs vezetni!Viszont van itt mifelénk egy klassz kis forgalom elöl elzárt magán terület amit egy kedves ismerősöm révén használhatok.Nem nagy placc de fel lehet váltogatni negyedikbe is mire a végére érsz.Lehet ezt-azt gyakorolgatni.Most az a nagy bánatom,hogy olyan mintha nem tudnék vezetni.De frankón!Én egy meglehetősen leharcolt dízel Renault Thalián tanultam.Az Astra karakterisztikâja annyira más.......szívok vele mint a borz.Nem annyira úgy történnek a dolgok mint ahogy szeretném. :) De ezt gondolom csak egyféleképpen lehet megoldani:Menni-menni és menni.Gyakorolni és gyakorolni!Persze élesben akkor ha megjön a jogsi.És szigorúan kisforgalmú helyen és időszakban fogok kimerészkedni.Azt nem tudom,hogy érdemes e vinnem valakit magammal.(pl.már 25 éve vezető cimbit)Nem tudom ez számítana e valamit.
    Mindenesetre megvan a jogsim!Nagyon de nagyon Köszönöm nektek a bíztatást és a sok jó tanácsot amit kaptam!!!

  • Fulár

    senior tag

    válasz Braavos #14845 üzenetére

    Köszönöm szépen!Nekem még néha a 20.-dik óra körűl is kritikán aluli volt nem beszélve a hullâmvölgyekről!Egyszer tök jól ment máskor meg pfff......Ez kicsit se szegje kedved!Öszeáll az!Valakinek hamarabb valakinek később de ez kicsit sem számít szerintem!Attól senki sem lesz kevesebb ha neki több időre vagy gyakorlásra van szüksége!Ha egy akkora balfa** mint én meg tudta csinálni akkor bárki meg tudja!

    [ Szerkesztve ]

  • Fulár

    senior tag

    Nem rég meghozta a postás a jogsimat.Majdnem kettő hêtbe telt.Lehetne menni csapati de az van,hogy......kicsit be vagyok szarva. :) Magam sem értem,hogy miért de nagyon rámjött a para.Pedig előbb-utóbb át kell majd esni a tűzkeresztségen és menni kell!Holnapra kipihenem magam és megpróbálok belevágni.

  • Fulár

    senior tag

    válasz -secret- #14854 üzenetére

    Köszönöm!Olyan helyen lakom ahol muszáj lesz a forgalomba menni,hogy elérjek a nyugodtabb helyekig.Az már biztos,hogy egyedül fogok menni.Én most vagyok pihenős.Vagy egy hetet kellene várni,hogy valaki be tudjon ülni mellém.Nehéz összekoordinálni.Illetve valamikor és valahogy úgyis el kell kezdeni. :) Nem tudom miért jött rám ennyire a para.Amíg vártam a jogsira addig nem volt semmi.

  • Fulár

    senior tag

    Köszi Urak! :)
    Ma megjárattam a járgányt.Azt nem is néztem mennyit raktam bele de kimerészkedtem a városba.Átmentem a szomszéd faluba stb.Nem volt gond.Meglepően könnyen szokom a gépet.Ami negatívum vagy tényleg csak szokni kell....Renault Thalian 1.5-ös dízelen tanultam nekem pedig 1.2-es Opel Astra G.m lett.Az erő és a nyomaték a Renaulthoz képes lóbráner.Illetve a dízel és benzines közti vezethetőségi különbség fura még egy kicsit.Illetve az Opelben sokkal rosszabb a kiláthatóság főleg hátra.A parkolásokkal ezáltal még meg is szenvedek.Sajnos hamar le kellett tennem az autót mert előjött egy gebasz.(ugye a jó öreg használt autók varázsa)A bal oldali fényszóró magasság állító motorral lett valami baj mert a motor nem hajlandó kikapcsolni,Folyamatosan jár.Én pedig még egyelőre teljesen hülye vagyok az autózás világához.Hozzáértő ismerősök majd megnézik hátha nincs szükség szervizre.Pedig mehetnékem van de így nem lehet nehogy nagyobb baj legyen.
    Para az volt bőven.Beültem és vagy negyed órán keresztül ücsörögtem az elektromos cigit szívogatva és azon gondolkodva,hogy el merjek indulni vagy sem! :D Aztán megtettem.Az első 5 percig azt sem tudtam,hogy fiú vagyok vagy lány! :) Aztán rájöttem,hogy ez egy az egyben ugyan az mint amikor tanultam azzal a különbséggel,hogy most már senki sem figyel helyettem és magamra vagyok utalva. És egyedül vezetni nagyon klassz érzés!Bitang jó dolog! :) Kicsit már sajnálom,hogy nem vagy bő 10 évvel ezelőtt szántam rá magam.Akkor nem kellene itt szerencsétlenkednem! :)
    Én mindenkinek azt mondom,hogy hajrá!Március legvégén iratkoztam be az autós suliba és most a saját autómat vezetem.És a KRESZ és Elsősegély vizsgákra bő egy hónapot várnom is kellett.És ebben az időben benne volt a rahedli plusz órám(52 lett a vége)és az első bukott forgalmim is.Néha nagy szopás az egész.főleg ha valaki már nem fiatal de megéri!
    Köszönöm a rengeteg türelmet,biztatást és jótanácsot nektek!

  • Fulár

    senior tag

    válasz .DLL #14859 üzenetére

    Köszönöm!Így van!Majd szépen lassan kialakul minden.Az pedig csak úgy lehetséges ha nem teszem ki a jogsimat a vitrinbe dísz jogosítványak mint egy kedves ismerősöm tette az övével mondván,hogy fél a vezetéstől.Menni,menni és menni.Amenyit csak lehet.Magától nem fog megjönni a rutin.

  • Fulár

    senior tag

    Viszont a kezdeti félelmeim ellenére én néhány óra alatt megszoktam a benzinest.Sőt!Bár ez szigorúan az én magánvéleményem de nekem a benzines vezethetőség jobb és könnyebb!A Dízelnek egyedül a piszok sűrű forgalomban és dugóban araszoláskor látom az előnyét!Persze itt kizárólag a vezethetőségi sajátosságokra gondolok!

  • Fulár

    senior tag

    Pfuuuu......Ünnep révén gyér a forgalom.Beültettem az asszonyt és megindultunk az első önálló városon kívüli vezetésemre.Bementünk a városba is ahol tanultam.Mit ne mondjak....még mindig nem szerettem meg! :) (Komárom-Esztergom megye Esztergom)
    Beleraktunk 70 kilométert.Nem volt nagy gond.De azért volt.2 lámpánál lefulladtam.Egy kerékpár túrás csoportot én hülye ökör záró vonalnál előztem és csak akkor vettem észre amikor már benne voltam. :(
    De amiket tapasztaltam az elkeserítő.10-ból 9-en magasról szartak a sebességkorlátozásokra.60-as tábláknál vígan tolták tovább 90-100-al.Ahol lehetett menni 90-el ott fél tucatnyian előztek meg és mentek vastagon 100 fölött.Körforgalomban jó sokan csesztek irányjelzőt használni amikor kimentek.Elkeserítő és kicsit ijesztő is volt számomra!Amikor tanultam a kitáblázott tanuló autóval akkor ilyesmiket nem tapasztaltam.Akkor valahogy jobban figyeltek rám.Talán mégis kifogok rakni egy T betűt.Aki seggfej az T betű nélkül is seggfej.Csak félek,hogy akkor még szándékosan is szívatni fognak.
    Az viszont biztos,hogy jobban elfáradtam mint amikor 30-40 kilométert kerékpározok vagy mint egy intenzív súlyzós edzés után szoktam.A folyamatos nem is tudom....feszültség és koncentráció meglepően sok energiát kivett.
    Ma este kerékpárral megyek melóba.Mára elég volt a vezetésből. :)

  • Fulár

    senior tag

    Én ma a 2 hónapos jogsimmal most tettem meg a leghosszabb önálló utamat.Oda-vissza 144 kilométerre jött ki a táv.Elkeseríő volt az egész út.A sebbesség korlátozásokat szerintem rajtam kívűl kb.senki sem akarta betartani.Engem meg gyakorlatilag toltak le az útról.Folyamatosan a picsámba másztak.Ha valamiért satuznom kellett volna akkor tutira annyi.Amikor már hazafelé hulla fàradtan és nyűgösen szartam én is rá és 60-as táblánál vígan jöttem 75-el de még így folyamatosan rám előztek......
    Nem tudom ebből mennyire lehet messzemenő következtetéseket levonni de ez ilyesztő és katasztrófális volt egyben.
    Nem olyan nagy móka és kacagás ez az egész mint ahogy én azt a vezetni tanulás alatt gondoltam!

  • Fulár

    senior tag

    t256:Tényleg elkeserítő a helyzet!Itt Komárom-Esztergom megyében nagyjából egy tucat ember halt meg közlekedési balesetben csak ezen a rohadt hétvégén! :(

    reEnd:És én még azt hittem,hogy giga nagy szopás a jogsiszerzésem története.....
    Le a kalappal előtted!Jól bírod!Tarts ki még egy kicsit mert ez már a célegyenes!!!

  • Fulár

    senior tag

    Gratulálok!!!
    Most indúl majd be a buli csak igazán!Amikor kb 2 hónapja megjött a jogsim és beültem az első sajàt autómba(Opel Astra G)én vagy negyed órán keresztűl el sem mertem indúlni! :) Azóta sokat változott a helyzet de,hogy kézség szinten menjen és idegeskedés nélkül még biztosan kellenin fog pàr ezer kilóméter.
    Sok-sok.balesetmentes kilómétert kívánok!

  • Fulár

    senior tag

    t256:" mert az ingyenes app-ok szerintem leszerződtek a benzinkutakkal" Ez már nekem is megfordult a fejemben! :D Én is küzdök még hasonló jellegű problémákkal de bízom benne,hogy ez idővel majdcsak kiforrja magát.Jelenleg a legnagyobb nemezisem a sötétben vezetés.Mármint tényleg sötétben,lakott területen kívül mert az kimaradt az életemből.Az oktatásomon az éjszakai vezetés a következőképpen zajlott.:

    Verőfényes nyári nap.Állunk egy parkolóban.Az oktatóm imigyen szólott."Csukd be a szemed"! Én:Mi van?Miért??? "Csukd má" be! Becsuktam. "Oké.Nyisd ki!" Kinyitom. "Na...az éjszakai vezetés megvolt.Éjfélre írom be." És közben pont megszólalt a templomban a déli harangszó..............

    reEnd:Fog ez menni!Lassan de biztosan!
    Az oktatómnak azért voltak megfontolandó gondolatai is:"A friss jogosítvány manapság csak egy felhatalmazás arra,hogy tovább gyakorolhass de már egyedül"!
    Ebben kétségkívül van valami.

  • Fulár

    senior tag

    válasz NeoPampalini #14899 üzenetére

    Jááájjjjj......Ez nem hangzik túl bizalomgerjesztően! 😂 De mivel már lassacskán bitang hamar kezd el sötétedni bele-bele fogok csúszni a sötétben vezetésbe.Cinkes vagy sem de eddig önként mêg nem tudtam rávenni magam,hogy sötêtben lakott területen kívűlre merészkedjek.

  • Fulár

    senior tag

    Ezt én is megerősítem!Engem is basztattak a pótszemüveg miatt.Azóta tartok is egyet az autóban biztos ami biztos!
    Szabály ide vagy oda azért ez akkor is ritka nagy kancsóság volt!

  • Fulár

    senior tag

    válasz Yézi #14912 üzenetére

    Na ilyen az amikor nem egy megkeseredett félidegbeteg hülye agresszív faszt fogsz ki oktatónak!Én oktatás közben meggyűlöltem az egészet.Már hányingerem volt tőle.De azért csak összejött.És egyedül sokkal jobban vezetek mint bármikor amikor mellettem ült az a hülye majom.
    Itt mifelénk forgalmi vizsgán vannak úgynevezett"buktató napok"amikor 10-ből 9 ember elhasal teljesen függetlenül attól,hogy milyen teljesítményt tett le az asztalra.Ez komolyan így van!Aki nem hiszi járjon utána!
    Remélem ez nem általános gyakorlat hanem inkább ritkaságszámba megy!
    Ha már kiírtak vizsgára és az oktatódnak nem áll szándékában pótórákat vetetni az valószínűleg azt jelenti,hogy elégedett a tudásoddal és bőven lát reális esélyt a sikeres vizsgára!Tehát hajrá!Ha meg mégsem jön össze mert elbaszod vagy csal simán elizgulod akkor se keseredj el!Nem dől össze a világ!Akkor majd meglesz másodszorra!A lényeg,hogy már a célegyenesben vagy!

  • Fulár

    senior tag

    válasz Pttypang #14919 üzenetére

    Nincs ezzel baj!Másodszorra ledarálod!Legalább már tudni fogod,hogy zajlik ez az egész és nem lesz akkora okod izgulni!
    Ha megcsúszik az autó(erre nagyon-nagyon kicsi az esélyed)akkor szard le!Ha ezért megbuktatnak akkor nincs igazság ezen a rohadt világon!

  • Fulár

    senior tag

    válasz Pttypang #14921 üzenetére

    Sajnos az ünnepek biztosan bekevernek na de ennyire.....Azért az még odább van. :(
    És szintén sajnos de majd szükséged lesz néhány pótorára is!De ne félj!Velem is ez volt! :) Amit már megtanultál azt nem fogod elfelejteni!
    Másodszorra úgy átmész majd mint a szél!
    És rá pár hétre már el is fogod felejteni ezt az egész rohadt cirkuszt!

  • Fulár

    senior tag

    Megerősítem.Itt Komárom-Esztergom megyében bitang sok az autós suli.Én Esztergomban vizsgáztam és csak ott van több mint fél tucat.Mindenhol 300 papír környéke a vége!
    Egy jótanácsot viszont fogadj el!Vannak különbségek a sulik árai között de a már gyanúsan olcsóakat messziről kerül el!Mert olyan nincs,hogy majd mindenhol 270-300 a vége valahol pedig azt hirdetik,hogy ők jogsit adnak a kezedbe 150 ezerért!Az ilyen helyeken általában rendesen beindul az orális szex.

  • Fulár

    senior tag

    válasz Sanyaaa26 #14944 üzenetére

    Én 37 évesen jogsiztam le.Ha kicsit visszaolvasol láthatod a korábbi hozzászólásaim alapján,hogy tökéletesen alkalmatlannak tartottam magam és szilárd meggyőződésem volt,hogy soha ebben a büdös életben nem lesz jogsim.A balfaszok olimpiáján én vittem volna a fákját!És bár még csak fél éve van meg a cucc azok a hibák amelyeket még a tanulás vége felé is vétettem gyakorlatilag nyomtalanul tűnnek el.Lassan de biztosan minden egyre jobban és természetesen megy!
    Az amit most átélsz és gondolsz az jó nagy szopás ami még el fog tartani egy darabig!De minden egyes óra egy lépéssel közelebb visz a célodhoz!Szerintem ezek teljesen természetes dolgok.Csak nyomasd és előbb-utóbb ennek is vége lesz és meglesz az a fránya papír!

  • Fulár

    senior tag

    válasz jerry311 #14950 üzenetére

    Az igen! :)
    Mindenesetre fiatalon azért egy hajszálnyival talán könnyebb!
    Bár az érem másik oldala az,hogy az ember idősebben azért lényegesen higgadtabb és megfontoltabb!
    Tudom,hogy ezt butaság lebontani nemre vagy korra vagy akár anyagi helyzetre de sajnos a statisztikák azt mutatják,hogy a fiatalok és friss jogsisok.pláne olyanok akiknek apuciék nagy bazi erős autót tudnak a seggük alá tenni,nagyon sok balesetet okoznak. :(

  • Fulár

    senior tag

    - Egy szónak is száz a vége....el van ez cseszve rendesen.Az autósiskolák a"szabad" árazásaikkal.Az elmeháborodott agresszív és türelmetlen oktatók.A kiöregedett és kiégett vizsgabiztosok.A korrupció.A kötelező buktatási ráta.A vizsgabiztos éppen aktuális hangulata vagy szimpátiája.A brutális forgalom.A
    halálra terhelt utak.Lehetne sorolni a végtelenségig a rendszerben lévő hibákat és problémákat.

    - Két dolog viszont biztos:
    1,Előbb-utóbb sikerül és mindenki túl lesz rajta!
    2,Valóban nem lehet ténylegesen megtanulni vezetni az oktatás alatt.Az csak egy alapot adhat amire lehet majd építkezni,majd a sikeres vizsga után egy felhatalmazást amivel már egyedül gyakorolhatsz!

    A jogosítványszerzés sokaknak pokoljárás.Nekem is az volt.Ennek nem kellene így lennie de sajnos nem lehetünk rá befolyással.Össze kell szednie az embernek minden erejét és át kell vészelnie ezt az időszakot!

    - Az elsősegély vizsgával kapcsolatban az én véleményem az,hogy tökéletesen meg lehet tanulni a netes tanfolyamról is ahogy magát a Kreszt-t is.Én Komárom-Esztergom megyében azon belül Dorogon vizsgáztam elsősegélyből.Itt nem vették túl komolyan.Akin látta a fószer,hogy tényleg foglalkozott egy kicsit az egésszel az átment.Egy ember nem volt bent átlag 3 percnél tovább.
    Viszont az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy a megtanult Kresz egy életre belém égett,az elsősegélyre tanultak legalább háromnegyedét már most elfelejtettem pedig csak 10 hónapja vizsgáztam belőle.

  • Fulár

    senior tag

    válasz djdaniel #15269 üzenetére

    A T betű kétélű fegyver.És régiótól függetlenül lehet belefutni olyan pilótákba akik a T betű láttán higgadtabbak és türelmesebbek vagy inkább megtartják a kellő távolságot de szép számmal akadnak olyan patkányok is akik szándékosan elkezdenek érte buzerálni és szivatni.
    Anno olyan sokat töprengtem rajta,hogy kitegyem vagy ne,hogy közben elrepült 13 jogsis hónap és 10 ezer kilométer önálló vezetés.És bár ezt mindennek lehet nevezni csak felszedett rutinnak nem,hiszen ez még gyakorlatilag 0 de már okafogyottnak érzem.Ha visszamehetnék az időben akkor én kitenném.
    És ha már rutin....Nemrég vezettem Győrben.("Vidéki"vagyok.Győrtől 80 kilométerre lakom)és a 4 sávos és fullba telibe lámpázott körforgalomnál csak pislogtam mint a vadállat!Egy pillanatra nem tudtam,hogy ki kivel van! :)
    Szóval az tényleg nagy igazság,hogy az igazi tanulás valóban már a jogsival a zsebben kezdődik el!

  • Fulár

    senior tag

    válasz dethroner #15277 üzenetére

    Mármint a megújított jogosítványé?
    Az 4 ezer forint.62.év esetén 1500 forint.
    A frissen megszerzett jogosítvány elkészítése pedig ingyenes korosztálytól függetlenül.

Új hozzászólás Aktív témák