Hirdetés

Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Ma elemi erejű öröm robbant bennem a hírre, hogy az öregem megoldott több problémát is, így ismét pályán van a családi vállalkozás. Igazi, pozitív, felszálló energiát éreztem, ami egy időre kioltotta a kavargó, bensőmet koptató negatív érzelmi örvényt. A kiút a családi vállalkozás. Végre valóban szabad leszek és nem kell megalkudnom semmiben sem.

    Napközben bicikliztem. Szükségem van a mozgásra, mert tekerés közben elhiszem, hogy tartok valahová. Gyorsan suhanuk a saját erőm és egy remek találmány által. Szeretek biciklizni. Ma is letekerem a szokásos távot.
    Lehet, hogy beülök a könyvtárba elmélkedni és tanulni.

    Két kínzóm van, a türelmetlenség és a nyugtalanság. Ugyan lekötöm a figyelmemet szellemi és testi feladatokkal, de a háttérben ott toporog mind a kettő, és nem hagynak békén. Állandóan a konyhakerti bölcsességeket kell mantráznom, hogy mindennek eljön az ideje, a tölgynek is idő kell a növekedéshez, és ez itt nem veszteglés, hanem egy fejlődési szakasz. Hogy mekkora mehetnékem van! Több évnyi elfojtott energia lesi a kiutat. Ti nem láttátok, hogy mennyi elszántsággal végeztem még a póri fizikai munkát is, hajszolt a megszállott mindenből a legjobbat szemléletem. A munkában is dilis vagyok. Csak akkor hátrálok meg, ha minden erőfeszítésem ellenére mégsem tudom a maximumot kihozni magamból és az adott feladatból.

    Most le kell vadásznom az angol tanfolyamot, mert kell a biztos nyelvtudás. A B1 értékelés a hab a tortán. Egy bónusz jutalom. A tudás a fontos.

    Született okostojás vagyok, mindig töprengek valamin. Éppen ezért nehéz velem az élet, mert mindent és mindenkit felmérek, és pillanatok alatt más témával kötöm le a figyelmemet, ha az adott tárgy vagy személy túl kevés hasznos információt adott nekem. Igen, fenemód racionális és számító vagyok, mert az életben nincs idő a széptevésre, ezt meghagyom az alkotói énemnek. Az életben minden adás-vétel tárgya, és ára van a figyelemnek is. Most már tudom, hogyan kell gazdálkodni vele.

    A biztonság fontos, így szükségem van a sok információra és a pontos árakra. Egy rossz döntés, és vége az életemnek.

    Milyen jó, hogy feltérképeztem önmagamat is, nincs több meglepetés. Talán ezért kezdtem bízni az állítólagos szerelem első látásra nevű illúzióban. Vajon eme tünemény képes valami újat kihozni belőlem? Vagy ezért szeretnék varázsgombát enni, mert feltár mindent, és megláthatom mi van elmém hetedik ajtaja mögött. Bármi új jöhet, ha fel tudom mérni előtte a kockázatait.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Aktív témák