Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vrob

    aktív tag

    válasz Kecsotam #22789 üzenetére

    Az erre vonatkozó opciók a powerlimit1 powerlimit2 Wattban és a tau ami másodpercben adja meg mennyi ideig lehet a magasabb power limitben a proci. Az ASUS és MSI "short duration power limit" és "long duration power limit"-nek hívja a BIOS-ban.

    nkmedve -nek köszönhetően van kimutatás RaptorLake fogyasztás/ teljesítményre, amit lehet elemezgetni ( :R )

    Az ábrán Cinebench, render alatti pontok vannak, ami szinte 100%-ban csak a CPU-tól függ. Gyönyörűen látszik, hogy 50 Watt-ra korlátozva is simán hozza a 2/3-át a 125 Wattos korlát alatt kapott eredménynek.
    125 Watton pedig közel a 4/5-ét tudja a 255 Watton kapottnak, már default feszültségeken is.
    Egy 13600K valszín 35 Watton lenne úgymond a legideálisabb perf/watt eredménnyel.

    De, ettől függetlenül, az 50 Watt manapság egy asztali gépnek semmi. Szvsz túlzás ennyire lemenni.
    Egy tök mezei hűtés 95-125 Wattot simán elvisz szinte teljesen hang nélkül, a költsége is 0 Ft kábé.
    Én biztos közelebb engedném a gyári Wattokhoz. Az ábra alapján a 65-95 Watt rész még egész meredek, még simán optimálisnak mondható.

    Ahogy előttem írták, még egy kis undervolt-tal lehetne inkább optimalizálni, hogy ugyanezen a Watton terhelve, kicsit magasabb frekire is felpörgethesse magát (akár +10-20%)
    Mondjuk ha munkára van, akkor ezzel csak óvatosan.
    Annyira persze nem nehéz megtalálni egy olyan mértékű negatív offsetet, 0.01-es lépésekben, amin éppen jönnek az első hibák. Ehhez képest vissza két lépés és meg is van a stabil állapot :D

Új hozzászólás Aktív témák