Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baryka007

    őstag

    válasz zebra_hun #12234 üzenetére

    Noh most elgondolkodtam hogy az egész félkonfigom felrakom Hardverapróra....
    De előtte megkérdezlek titeket, mielőtt ki tombolom magam!

    Megjött ma az új 4000 C18-19-19 Gskill B-DIE 16gb os SR kitem... Kivettem a HyperX eket, először megnéztem mit tudnak meguktól, a HyperX et ismerem... Ami egyébként 4000 C19-21-21

    Hatalmas volt a csalódottságom, amikor 4400mhz en Postra nem bírtam a gépemet bírni!
    Valamint 4200 on a Windowsig sem jutok el...
    Cserébe 4133 on legalább már stabil....
    Ezeknek mind 1,53v Dram - 1,3 io/sa feszt dobtam, amíg kitesztelem, hogy tutira ne feszültség probléma legyen az ok!

    Szóval felmerült bennem pár kérdés... A CPU IMC je ennyit bírna ??
    Gskilleket itt a fórumon ti rendre összezártok CL17-17-17 en mondjuk 4133 on... Ez elég laza setup, bármelyik Gskilles felállásban.

    Nekem ha ott összezártam ezeket a Gskilleket, 3mp alatt összegyűlt Usmus tesztben 48 hiba....

    Szóval, itt elgondolkodtam az Alaplapon is, hogy az lenne a hibás? A másik ramomnak sem ment az összezárás, viszont az nem hibázott annyit... És az legalább eljut a Windowsig 4533 mhz en... míg ezzel 4200 on sem megy a Windows...

    Szóval van egy Asus Rog Strix Z490-F lap a tulajdonomban, azzal még kipróbálom... Átrakom bele a 10700k-t és meglátjuk....

    Az IMC nem hiszem, hogy kevés... miután 10400f el sikeresen csináltok 4133 CL17-17-17 es setupot....

    Szóval marad az alaplap/memória...

    Lehetséges az, hogy egy 4000C18 Gskill ennyire harmat legyen ?

    Jah igen, összeraktam a HxperX el

    Aminek ez lett a végeredménye, nem bír többet... Ezt is 1,5v Dram al, 1,28v io/sa val...
    És azok az RTL/IOL ok is eléggé kacsáznak... de higgyétek el máshogy nem is postolok...

    +1 érdekesség...
    Itt akárhányszor futtattam az Aidát 93+ ns jött le, azt hogyan ?? :Y

    Van tőlem 10km re egy ismerősömnek egy ugyan olyan HyperX kitje, ami nekem is van... Azokkal ezt hoztam ki ugyan ebben az alaplapban/cpu val... Szóval szerintem a memória itt korlátoz ennyit tud... :( :( :(




    Ui.: Bocs a képek miatt a km hosszú hsz ért :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák