Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz s.bala31 #16572 üzenetére

    Köztes megoldásnak tudom javasolni, hogy mondjuk -1-2 szorzót levegyél a maximum turbóból, annak lényegesen kellene csökkentenie a max feszültséget, amit kap. Illetve a lap LLC beállításai is hatással lehetnek erre, gyári feszültségkezeléshez nem igazán kell nagy LLC.

    (#16573) Tomdriver: Ha 33 fokos, akkor túl sok munkát nem végez. A háttérfolyamatok szórakoztatják amúgy szvsz. A CPU nem tudja, éppen csak a win10 indexeli a háttérben a file-okat, vagy valami tényleg hasznos terhelés van, amit jó volna mihamarabb megcsinálni.

    (#16584) Devid_81: A 9900-ak sosem az ár/értékben voltak erősek... :DDD

    (#16585) Laraxior: Én végül ezért nem ugrottam be a platformba egy jóárasított 8700-al. Jó lesz nekem egyből a s1200-as lap. ;] A 2*8GB DDR4 szerencsére nem romlik meg a polcon addig.

    (#16589) Darth_Revan: "Na de hogy 14nm továbbra is és 10 mag+20 thread?! NOORMÁLIS ??!!"
    Teljesen. :K Sőt, sokkal normálisabb, mint pl. a 9900KS, ahol tuning opció jobb híján, hogy 100 fok helyett feltolhatod a védelmi korlátját a csipnek 115 fokra. :W Komolyra fordítva a szót, tényleg sokkal értelmesebb több magot hajtani közelebb a magok optimális órajeléhez, mint kevesebbet széthajtani. A legnormálisabb szvsz az lenne, ha csinálnának egy rendes 12 magos csipet, és azt küldenék a 12-16 magos Ryzenek ellen, nem 8-10 magos CPU-kat próbálnának messze az ideális órajelük felett hajtva versenyezni küldeni.

    "9900K 8mag+16 threadjét alig tudja lehűteni egy AIO hűtés (4.8 Ghz-en delid után 88C Linx és Aida FPU)"
    Persze, mert mindenki kiakasztott TDP korláttal hajtja, és nem hajlandó elfogadni, hogy a maximális turbó órajel rövid terhelésekre van, nem konstans AVX-es terhelésre. Így ezeket az eseteket nyugodtan nevezhetjük durva user error-oknak. :K
    Erre lenne a TDP korlát, hogy amikor ilyen szélsőségesen durva terhelés éri, kicsit visszavenne az órajelből és máris hűthető lenne egy egyszerű hőcsöves léghűtővel is, de az túl egyszerű lenne....

    (#16590) jokeph: Én egy kétmagos i7-6600U-n dolgozom. FCBGA1356. ;] :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák