Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Hoffer #25402 üzenetére

    egy i5-760as kb 25%ot ver a 3.0án járó q6600ra, tehát egy q9550/q9650et is kb ennyire ver el. tuning nélkül, és 25%os pluszt ez is megfutja alapórajelen, csak éppen a q66ra ajánlott léghűtőm árának feléből már overkill megoldást lehetne rá kapni. valamint nincs északi híd ami jellemzően megsül 200Wos videokártyákkal erős házszellőzés nélkül.

    na és akkor az még csak egy p55 + lynnfield.... ami már annyira nem drága. vagy ott egy AMD B55 valami olcsóbb asrock lappal, még az is jobb lesz elvileg fogyasztásban (csak hűtőre rá kell dobni párezret, mert a gyári AMD elviselhetetlenül hangos).

    persze lehet húzni 3.6ra is, csak ahhoz a jelenleg már 3-5 éves, ki tudja mit kapott lapokkal sok sikert (egy ennyi idős lapért 20kt kiadni botorság, de még 10k is sok... még ha anno 60-80k is volt). q66osok fele egyébként se futotta meg légen a 3.6ot, 60ezres vízhűtés meg anno még akkor érte meg, amikor 65 volt a proci (és ár/teljesítményben verte a 14ezres mainstream kétmagost négy szálon, meg úgy általában mindent, 3.6on meg a csúcs qx9770et is), alsóhangon 40 a lap meg 28-50 a 2x2 giga ram (geil bd 800cl5 / corsair dominator 1066cl5). léghűtésből megintcsak kb a TRUE volt az ajánlott szint, az kb a mostani Brocken környéke. de igazából kell rá egy D14/Silver Arrow (nézz rá az adatlapomon a jelenleg már eszméletlenül túlméretezett hűtésre, a húzott q66 miatt kellett). tápból ugyanúgy csak a minőségi 500Wosok jöhetnek szóba, esetleg egy CX400 spórolós módban. és akkor eljutunk oda, hogy meghúzza az ember a q66ot 24/7re, aztán következő hónapban 3-5kt nő a villanyszámla. ez 2007 végén/2008 elején még úgy kb elfogadható volt, de most már kevésbé. (sajátomat 2007 dec 28.án vettem... és Budapestig mentem érte kocsival Győrből:) ).

    ddr3ból 8 giga 10k, 2x2gigás ddr2 kiteknek meg még van piaca, elmennek.

    hugomnak is csak azért lett q66ja karácsonykor, mert 24ből megállt lappal, rammal mindennel, meg még van itthon 8 giga ddr2 ramom a polcon, ha kell. meg mégegy q66 és egy pótlap. ja meg volt hűtő (Thermalright MUX120 black). meg CX400. meg egy Fractal R3 háznak. meg neki tuning nélkül is elég.

    persze a másik oldalról egy szivárgó példány alapórajelen elvan 1Von idle <10W (erre jön még északi híd és vidkari, de úgy is alacsony), prime load 35-45W körül, tehát htpcbe nem is olyan rossz megoldás, sajátomból szerintem majd az lesz. vagy debian szerver. vagy valami hasonló remekség. szentimentális értéke van, mégis az első procim volt, amit magamnak vettem, és hűségesen kiszolgált.

    pados: csak lap+mem+prociról van szó. de ha +5kért kapnál akár egy q6600at, akkor cserélj. ha q9300-q9400at, akkor meg főleg.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák