Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baktiz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Első kérdésem, hogy jó helyen járok-e, mert ha nem kérlek, segítsetek hova tudok fordulni a gondommal? Részletezem: Van egy Lenovo R61i 7650-E7G típusszámú laptopom, és idegileg teljesen kezd hazavágni. 2008 aug-ban vettem, de aktívan olyan 1.5 évet volt használva, utána pihent, mert elromlott a hűtő benne, cégest használtam. De így hűtő gondokkal is ment, csak néha nem akarózott, vagy csak nehezen indult be. Ja, és Vista Home basic volt rajta. No, most kb. 1 hónapja elvittem szervízbe, hűtőcsere, 16e. Mondtam, hogy nézzék meg magát a rendszert is, mert én más gondra is gyanakszom, wifi is hol volt, hol elszállt, utána megint volt. A srác linux-al bűvölte, ő azt mondta neki rendben ment minden, wifi is. Akkor, még mielőtt elhoztam volna, megpróbáltam beindítani, be se akart indulni, küszködött kb. 10-15 percet, míg beindult, akkor is már hosszan szaggató sípoló bejelentkező hanggal, s utána nem reagált semmire a gép. Nem tudtam mit csinálni, ők megesküdtek rá, hogy oprendszer lesz a gond háta mögött, rakjak rá fel újat, frisset. Mert ugye ők azt nem javítottak, csak hűtőt cseréltek. Nos, felraktam rá az XP-t, semmit se látott, se lan kártya, se hang nem volt, se wifi, se video lejátszás. Pedig a létező összes drivert szinte letöltöttem hozzá. Meguntam, XP kukába. Gondoltam a 7-essel mennie kell mindennek. Felraktam, és halál a gép. Már 3-jára rakom fel újra, hátha jobb valamivel, de nem. 5-10 perc csak a bekapcsolás, vagy kikapcsolás, ha eljutok odáig elektronikus módon, és nem a gombbal kell mechanikusan, hosszan nyomva. Hang már van, meg így már legalább látja a hardwer-eket (lan kártya, hang kártya, video kártya) meg 1-2szer már netet is sikerült engedélyeztetni rá pár pillanatra, DE!! most jön a lényeg. Annyira össze van esve a gép, hogy néhány másodpercig él, mozog az egér, utána megint néhány másodpercig nem. És ezt egy ideig csinálja felváltva, de percekkel utána általában lefagy. Kevésszer ment eddig kb. 10-15 percig. Pedig megnéztem, a proci meg a memória kihasználtságot, és semmi. Pedig mintha full le lenne terhelve, és csak néha kapna levegőt, olyan. Nem tudom, mi lehet a baja, de nem akar jó lenni. És mindez egy 1.5 éves géptől, mert vagy 1.5 évet pihent. Már most is telepítgettem drivereket, de nem nagyon használ. Ctrl+Alt+Del-re se reagál ilyenkor, amikor lefagy. Kérlek titeket segítsetek, mert hátha meg tudom itthon csinálni valahogy. A szerviz rakna rá op rendszert amire elvileg garit is vállalna, de az megint vagy 10-be fájna, és nagy esély van rá, hogy a végén ők is csak széttárnák a kezüket, hogy nem tudják megcsinálni, mert nem tudják mi a gond. És akkor ott vagyok, hogy elköltöttem egy gépre 25-öt, ami amúgy is csak vagy 60-70-et ér, ha működik, és még nem is jó, mert tuti cserélni kell benne valamit, az meg megint plusz nem tudom mennyi, ha egyáltalán rájönnek hogy mit. Elnézést, ha kicsit pesszimisták a szavaim, amúgy nem ilyen típus vagyok, de a mai napon elszállt pár idegszálam már, az biztos. Szóval már mindent látott és tapasztalt vén rókák segítségét várom nagy-nagy szeretettel. Előre is köszönöm, az együtt érző emberek segítségét.
    Üdv, Zoli

  • baktiz

    csendes tag

    No, közben elindítottam a gépet csökkentett módban, és nem tudom, hogy ez jó hír-e, vagy pont rossz, de itt most nem szaggat az egér, folyamatosan mozog. Meg reagált is a műveletekre rendesen, leállni is gyorsan állt le.Meg viszonylag gyorsan is indult be utána normál módban, de az egér megint meg-meg áll.

  • baktiz

    csendes tag

    Nos, a hőmérséklete a procinak 37-40C fok közt mocorog, így hogy nem csinálok vele semmit. Ezzel a Mobile Intel® 965 Express Chipset Family videovezérlővel próbáltam varázsolni valamit, de semmi eredmény, és a legújjabb driver is csak 2009 okt 2-ai. És megint lefagy olyan 5 perc után.... A biosos dolgok lehet hogy segítenek? Abból melyiket vajon, meg hogy ?Ez a cd-ről bootolós pen driveról jó lehet? http://support.lenovo.com/en_US/research/hints-or-tips/detail.page?&LegacyDocID=MIGR-67856 Ja, lenovo szervízben cserélték a hűtőt. Bocsi, ha nagy hülyeséget kérdek....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák