Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gondwana

    addikt

    Kinek volt még problémája azzal, hogy nem egyessével lépked időnként a fényerő-csúszka?
    Eredetileg az egyes lépésekhez tartozó százalék buherálását keresem (továbbra is), de közben hátha másnak is megszünteti a mértani sorban ugrálást:
    Windows Registry Editor Version 5.00
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\monitor\Parameters]
    "MinimumStepPercentage"=dword:00000001

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    válasz cadeyrn #29373 üzenetére

    Win alatt egy registry módosítás gyógyítja, linux alatt a fő problémaforrás, hogy hány helyeni is értelmeződik, ha lenyomod a fényerőmódosító gombot. Erre is volt valami varázslás, hogy amikor megy az OSD, akkor kihagy lépésközöket, amikor nem megy, akkor nem, viszont erre meg volt valami egysoros CP az rc.localba, amivel mégiscsak ment az OSD

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • audi100td

    nagyúr

    válasz Chaser #31156 üzenetére

    Jah, de 10k-ért szereztem hozzá egy gyakorlatilag új gyári akksit, a zsanér kb annyira lógott mint T61-eknél szokott, nem volt az olyan vészes, én kicseréltem mert engem zavart, ami nekem amúgy nem került semmibe, mert ebayen találtam egy 5-ös csomagot szinte ingyen, a maradékot eladtam és be is hozta lazán az árát.
    Akárhogy is nézem, akkoriban ebben a kiépítésben, új eredeti akksival, 45-ért ajándék volt az a T60-as és nem hiányzott belőle semmi hardver, a jelszóval sem volt gond, DVD olvasó volt benne talán az író helyett, de kb ennyi.

    lapa: Egy registry bejegyzés által egyesével lépeget a fényerő, "0" állásban néztem. Tudom a vinyó többet kajál mint egy SSD, de idle 3-4W-ot szerintem nem szabadna megennie, legalábbis ennyire tippelem.

    [ Szerkesztve ]

  • YumeD

    tag

    Windows 8 -ra van valami megoldás lineáris fényerőállításra? Ami win7 alatt működött registry beállítás file, az nemnyert... Másik, valaki tud emberi áron w510hez fingerprintes keyboard bezelt(smartkártyás verzió)? CS nem szükséges, nembaj ha van de csak azért nem akarok felárat fizetni...

  • YumeD

    tag

    válasz YumeD #50268 üzenetére

    Nna válasz magamnak közben: win 7 x64, Quadro FX880M, W510: registryben az összes "PanelPWMFrequency" -t átírtam (DEC) 600 -ra(220on volt), reboot, mintha kevésbé villogna(ezeréves macskadobáló(tm) SE k630i kameráján keresztül nézve legalabbis...). Fényerő állítgatás után is úgymarad, ahogy elnézem. Jó kísérletezést :D

  • aclandiae

    senior tag

    Az előttem szólóhoz hasonlóan én is segítő szándékkal adok tippet! :)

    Visszaolvastam és többeknek okozott gondot W7 esetében a PM szoftver és a Hotkey Features összezördülése.
    Kipróbáltam egy saját ötletet és nálam működik (csatolok képeket).

    Lépések:
    1. PM szoftver uninstall
    2. ATI komplett csomag uninstall
    3. Eszközkezelőből Intel VGA => Eltávolítás
    4. Újraindítás
    (ezután magától feltesz a W7 drivert az Intel VGA-hoz és kér egy Újraindítást, tegyük meg)
    5. W7 Manager => Junk File Cleaner, majd Registry Cleaner lefuttatása
    6. CCleaner => Tisztítás futtatása, majd Rendszerleíró javítás (eltakarítottuk a nyomokat)
    7. Restart
    8. Intel VGA driver feltesz, én INNEN töltöttem le
    9. Restart
    10. ATI driver, INNEN
    11. Restart
    12. PM telepítése, INNEN
    13. Restart

    Miután végeztünk tudunk váltani a VGA-k között...

    ...és működik a fényerő szabályozás:

    Értelemszerűen mindenki csak saját felelősségére próbálkozzon. Nálam így sikerült.

  • HSM

    félisten

    válasz Chaser #76070 üzenetére

    Azt hiszem, az lehet, amit írsz. Egyeseket fáraszt a rossz betekintési szög, egyeseket nem. A PWM-nél biztosan ez van. Engem zavart, a 22"-os TN és az azutáni 23" IPS monitorom is PWM volt, ugyanaddig is bírtam előttük, akinek eladtam viszont nem zavarta, pedig mondtam neki, hogy ezért adom el, mert bántja a szemem hosszútávon. Amikor ezeket vettem, még ez volt a számomra elérhető árú (50-60K) monitorok nagyrészében, nem volt más opció.
    Régi Thinkpadek Flexview monitora viszont úgy teljesen jó volt, hogy opcionálisan lehetett rendelni annak, akinek kellett. Az tutifix viszont, hogy nem volt "ingyen" akkumulátorból, az IPS paneleknek mindenképpen erősebb háttérvilágítás kell azonos fényerőhöz. Bár az is igaz, hogy a T60 idejében maga a hardver is jóval torkosabb volt, ott amiatt lényegesen kisebb jelentősége lehetett a kijelző fogyasztásának. Mindenképpen érdekes lenne letesztelni valami modern gépet, mennyi a difi az azonos felbontású IPS és sima panel esetén, azonos (műszer szerint) fényerőnél.

    (#76071) lacus83: Nyugi, megvan a "mozgó alkatrész". Tudom hogy néz ki belülről/hogy működik egy HDD és egy SSD. Lehet, pont ezért írtam, hogy a HDD-nél oda kell dolgokra figyelni, míg az SSD sokkal "hülyebiztosabb".

    Ha végre megjön valamikor ebay-ről az USB-s SATA adapterem, le fogom klónozni az SSD-m 1:1-ben rá, és publikálok majd számokat, mennyi a különbség gyakorlatban az én felhasználásomban a gyári 7200-as, 320GB-os Seagate HDD és a Samsung 840 Pro 128GB SSD-m között. Akár videót is csinálok róla. Boot, programindítások, egyebek. Talán akkor nem leszek ennyire hülyének nézve sem. :B

    A nagy IPS monitoromnak egészen pontosan tudom a fogyasztását, a komplett informatikai rendszerem egy fogyasztásmérőn keresztül tevékenykedik. ;] Kalibrált 120cd/m2 fényerőn egészen pontosan 15W. Szerintem ez teljesen baráti egy komolyabb képességű 24"-os monitortól (Dell P2414H a pontos típus).
    Ugyanakkor ezt magammal vinni mégis gázos lenne, ha arányosítod a 14"-ra a 24"-os méretet (34%-a a felületnek), úgy is bő 5W, míg a T420 gyári kijelzője beéri szűk 3W-al így egymás mellé téve szemre hasonló fényerőn. Pedig ez az IPS is amúgy egy 6bites panel, ami "csak" AFRC technikával hozza (amúgy meglepően szépen) a 8 bitet, és így az arányosításnál elég komoly előnyt kapott, hogy az AFRC elektronikáját is nagyvonalúan 0,34-es szorzóval számoltam.

    Amúgy a "jól beállított és használt" 7200-as HDD-m (ne legyen zsákbamacska, ST9320423A típus) 0,7W-ot eszik üresben (adatok: [link], 14. oldal), szóval közel sem akkora plusz az SSD-hez képest, mivel a legtöbb modern SSD is 0,2 és 1W között kér üresben [link]. Az SSD csak akkor tud lényegesen jobb lenni, ha kézzel külön registry hack-el ráerőszakoljuk a HIPM+DIPM módot, és akkor is csak nagyjából az a 0,7W nyerhető, nem több.

    Addig nem érdekel a gép fogyasztása, míg nem használod sokat. Ott hidd el, nem mindegy, bőven 200W felett, vagy mondjuk jóval 100W alatt van az idő nagy részében a komplett gép. Több ezer forintra is rúg a különbség a havi villanyszámlán, tapasztalat... Az jópár liter gázolaj, ha így jobban megfog. ;]
    Notebooknál viszont egész más a helyzet, mivel marha nagy macera és plusszsúly a töltő, konnektor sincs mindenhol, szóval én ha csak tehetem, szeretem otthon hagyni, úgy viszont nagyon nem mindegy, 2 órát, 3-at vagy 6-ot megy el a gép, mert ha lemerült, akkor ciki a helyzet.... Pedig ilyen apróságokon múlik, mennyit fogyaszt benne a sok-sok pici fogyasztó....

    (#76073) thgergo: A legfontosabb, hogy a HDD belső, gyorsabb részében legyen minden, aminek sebességre van szüksége. A másik, hogy semmi ne használja feleslegesen a rendszer HDD-t a háttérben. Egy seed-elés a háttérben remekül eltornáztatja a fejet pl. a hasznos munka és más között.... Ezenkívül nem árt töredezettség mentesen tartani. Kb. ennyi.

    -A "kisképeket" berakod egy mappába, problem solved. :) (Ott el is menti asszem az előnézeti kisképeket)
    -Bizony, maradnak a programok, utána második nyitásra már semmivel nem lassabb a HDD, de nálam elsőre se volt drámai a difi.
    -A BOOT idő gyorsabb sokkal nálam is, mint HDD-vel, de fújhatom, ha míg elér a töltésig, csomó időt elszöszmöszöl a T420, szóval ugyanúgy sleep-elhetem, mint HDD-ről, mert összességében alig nyerek az SSD-vel, így meg sleep-ből ugyanúgy 2s.
    Másik kedvencem, ami HDD-vel is zavaróan lassan töltött be a Power Manager, na, az most az SSD-mmel is ugyanolyan tetű lassú, 9 kínosan hosszú másodperc, mire betölt, akár elsőre, akár 10. alkalomra. :W
    Én tudom, mi az előnye az SSD-nek, nálam pl. 4kb véletlen olvasásánál 80 IOPS helyett 13 000 IOPS, csaképpen ez a valóságban kb. sehol nem érezhető számomra, bár egy HD tune tesztben kétségkívül nagyon impozáns. ;] 80 IOPS-al is nagyjából 10 másodperc volt a Power Manager megnyitása, most 13 000-el se lett lényegesen kevesebb, ugyanúgy elalszok a gép előtt, mire megnyílik, pedig gyakran van rá szükség.
    Pedig nálam még sebesség-gondjai sincsenek az SSD-nek....

    (#76087) dying_star: Nekem semmi gondom vele, ha jobb kijelzőt szeretnél, főleg, mivel az írásaid alapján főleg asztali gépként használod a beépített kijelzővel. Én csak azzal nem értettem egyet, hogy elvárható lett volna, hogy gyárilag alapból valami speckó komolyabb kijelzőt tettek volna bele üzleti gép létére. ;)

    Furcsa felhasználó vagyok lehet, én továbbra sem használom RAM-ként az SSD-t. :DDD

    (#76103) Babetta-X: Kivett akkuval próbáltad?

    (#76111) babicsbalu: Legjobb tudomásom szerint a CCFL csövek halványulnak el, ahogy öregszenek.

    (#76128) dying_star: Használt kijelzőnél megint kérdőjel, mennyi üzemóra van benne. Persze, egy próbát megérhet, ha olcsón adják...

    [ Szerkesztve ]

  • TaMo

    csendes tag

    válasz Chaser #84282 üzenetére

    Tehát biosban működik a hotkey, tudom változtatni a fényerőt.

    A MonInfo az alábbit adja ki. Van benne egy olyan sor, hogy Power management not supported, ez most azt jelenti, hogy ez nem eredeti képernyő? A héten vettem Alfától a gépet, de ilyesmiről szó sem volt, hogy bármelyik része nem gyári... De akkor BIOS-ból miért működik a szabályozás...

    Monitor
    Windows description...... Általános PnP képernyő
    Manufacturer............. AUO
    Plug and Play ID......... AUO233E
    Data string.............. B140RTN02.3
    Serial number............ n/a
    Manufacture date......... 2012, ISO week 0
    Filter driver............ Monitor
    -------------------------
    EDID revision............ 1.4
    Input signal type........ Digital (DisplayPort)
    Color bit depth.......... 6 bits per primary color
    Color encoding formats... RGB 4:4:4
    Screen size.............. 310 x 170 mm (13,9 in)
    Power management......... Not supported
    Extension blocs.......... None
    -------------------------
    DDC/CI................... n/a

    Color characteristics
    Default color space...... Non-sRGB
    Display gamma............ 2,20
    Red chromaticity......... Rx 0,590 - Ry 0,338
    Green chromaticity....... Gx 0,326 - Gy 0,592
    Blue chromaticity........ Bx 0,156 - By 0,127
    White point (default).... Wx 0,313 - Wy 0,329
    Additional descriptors... None

    Timing characteristics
    Range limits............. Not available
    GTF standard............. Not supported
    Additional descriptors... None
    Preferred timing......... Yes
    Native/preferred timing.. 1600x900p at 60Hz (16:9)
    Modeline............... "1600x900" 112,600 1600 1664 1706 1954 900 903 906 960 -hsync -vsync

    Standard timings supported

    Report information
    Date generated........... 2016.03.06.
    Software revision........ 2.90.0.1002
    Data source.............. Registry-Active
    Operating system......... 6.1.7601.2.Service Pack 1

    Raw data
    00,FF,FF,FF,FF,FF,FF,00,06,AF,3E,23,00,00,00,00,00,16,01,04,95,1F,11,78,02,2A,25,97,56,53,97,28,
    20,50,54,00,00,00,01,01,01,01,01,01,01,01,01,01,01,01,01,01,01,01,FC,2B,40,62,61,84,3C,30,40,2A,
    33,00,35,AE,10,00,00,18,00,00,00,0F,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,20,00,00,00,FE,00,41,
    55,4F,0A,20,20,20,20,20,20,20,20,20,00,00,00,FE,00,42,31,34,30,52,54,4E,30,32,2E,33,20,0A,00,C0

    "Különös kapcsolat van a nehéz és az értékes között!"

  • scream

    veterán

    válasz lakkusjj #88444 üzenetére

    LCD.hu-ban cserélték a panelt, ott azt mondta a srác, hogy Linux, OS X alatt alapból megy a fényerőállítás, Win-hez meg registryben kell átírni 1 key-t és utána megy.

    De akkor ezek szerint nem fog sehogy sem menni? :F

  • XSiGma

    aktív tag

    Sziasztok,
    Adott egy T450, friss Win10-el,minden frissítés telepítve, System updateről is minden telepítve. Az eredeti kijelző van benne. A hiba, hogy nem működik a fényerő állítás. Napok óta ezzel küzdök, próbáltam a registryben, a FeatureTestControlban átírni az alap értéket, visszaállítani a monitor és a HD Graphics 5500 korábbi driverét, kézzel átállítani a drivereket a gépen található összes más verzióra, szerintem már az összes kombinációt kipróbáltam, egyelőre sikertelenül. Ha jól rémlik a Win10 telepítés után, a frisítések előtt még működött a funkció. Szerintetek merre induljak tovább? Köszi

  • vicze

    félisten

    válasz rakloo #104806 üzenetére

    Amire Tikakukac utal, hogy nem eredeti a kijelző a gépben, így a fényerő állítás nem működik.

    Első körben, töltsd le ezt.
    A registry key sorban az egyik kiadott érték "LEN"-nek kellene kezdődjön.
    T440s estében egyszerű a helyzet összesen csak 2 panellel forgalmazták:
    HD+: Innolux N140FGE-EA2
    FHD: AUO B140HAN012
    Ha nem látod ezeket az értékeket valahol, akkor esélyes, hogy nem eredeti a panel, így a fényelőállítás nem fog működni.
    Ezt könnyen ellenőrizheted egy Linux Live boot médiával, Linux-ban működnie kell a fényerő állításnak, ha nem HW probléma.

    A másik oka az lehet, hogy nem megfelelő az Intel driver, vagy nincs fenn egyáltalán.
    Ebben az esetben Windows Store -> Lenovo Vantage -> System update.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz RAiN91 #109565 üzenetére

    Valószínűleg nem lenovo kijelző. Az "annak felel meg" nem elegendő, mert az azonosítója alapján engedi vagy nem engedi. Az azonosító számít.

    Az a program csak azt mutatja, hogy milyen kijelzők voltak a gépre dugva, semmi köze a whitelisthez. Az aktív az a most éppen használt kijelző.

    Olvasgass kicsit keresgélj, nem tudom van-e olyan registry varázs vagy bármi, ami bios / ec moddolás nélkül engedi e a fényerőt. Ha jól emlékszem lehet linux alól működik, mert az nem foglalkozik vele. Elvileg rá lehet venni registry módosítással a windowst- hogy ne a kijelzőből hanem fájlból töltse be az edid-et, nem tudom azzal be lehet-e csapni a hotkey drivert. De akkor is kell egy igaziból mentett edid adat. A tuti megoldás persze az, ha be van flesselve a kijelzőbe a gyári azonosító.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák