Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz Ringman #24956 üzenetére

    Elég sok anyagot átrágtam ma. Alapvetően két szálon mozog a történet:
    1.
    Van egy DXVA checker nevű kis program. Ő szépen felvázolja mit is várhatok el az adott GPU-tól. Nem csak azt, hogy pl H264, hanem azt is közli milyen felbontáson. Ezt lehet pipálni, mert más egyéb formátummal együtt szerepel a listán. Képes rá.
    Most mindenképpen előbb a player-eket tesztelem le, mert ez az egyszerűbb. MPC-HC, és VLC biztosan lesz, valamint DIVX player is bekerül a listába, meg talán még valami más értelmes és jól használhatóval is kipróbálom(feltéve, hogy van benne hardveres gyorsítás)
    Reménykedem, hogy csak player "probléma", mert nem szeretnék túl régi drivert feltenni emiatt. Félek valamilyen optimalizációt veszítek vele. :(

    2.
    Flash 11.x.x.x akármi legújabb cucc van fent. Persze 64 bit. Próbálgattam mit csinál 720p és 1080p-n is és olyan volt mint a mesében. Hol volt, hol nem...
    Tehát némely Youtube video szépen ment 1080p-n. Tipikusan film trailer-ek, némely viszont nem.Volt valami kisfilm egy kocsiról, hogy így száguld. Na nálam csak döcögött...Tehát WTF? Most flash és flash között is van különbség vagy mi? :F

    000.
    Ez egy külön téma. Itt egy link egy korábbi kiadásról.
    [link]
    Szóval van ez a PowerMizer, ami jelen esetben 3db órajelporfilt jelent, amit a driver a GPU terhelés függvényében váltogat.
    Én viszont szeretném azt mondani, hogy ne ugráljon már fel itt nekem max órajelre, néhány sec erejéig a GPU/VRAM..stb Hanem maradjon a legalsó profilon mint az előtte lévő néhány percben.
    Ismer valaki olyan eszközt amivel ezt ki lehet kényszeríteni??
    Akkuról a PowerManagerben a Max Battery Life profilt alkalmazva is időnként felvált a VGA, de minek?!

    RingmanWin7 X64. Lenovossal, meg Updatessel sem próbálkoztam. Alapból Nvidia oldalán mondtam milyen a kártyám, és dobta a drivert. Ma raktam fel ezt a 285.62. Semmi eredmény. Előtte meg kb 3 héttel ezelőtti aktuális driverrel teszteltem.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák