Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz HSM #104767 üzenetére

    Levizezek egy x220-at i5-el és i7-el, 30 fok felett nem lesz a proci, ezt megoldom. Utána kap 10 tippelési lehetőséget mindenki, hogy melyik-melyik. :P

    Ezek az érzés dolgok mindig veszélyesek. Számokat kérünk. Mennyi ideig ment az encode-decode, tolta ki az Lr-Ps-Pr a cuccokat, futott le a számítás, pörgette ki magát a 3dsMax, rajzolt a Fusion vagy lett meg a 3D print modell Cura alatt. Ezekkel lehet haladni, minden más sajnos sokat nem ér. Érzésre tegnap melóban 2 és 3 között eltelt 10 év. Na most ez ugyanez :B

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz HSM #104767 üzenetére

    Én totálisan nem érzek különbséget használat közben sebességben az i5-2520M (X220) és i3-3110M (X230i) között. (Mindkettőben ugyanúgy 16GB RAM, SSD, mindkét gépen ugyanúgy Ubuntu 18.04 LTS Mate fut.)

    Megkockáztatom, hogy az R61-em sem érződik sokkal lassabbnak náluk (T9300, 8GB RAM, ugyanaz a Linux)...

    Benchmarkoknál persze biztos más a helyzet, meg olyan helyzetekben, ahol tényleg számít a fejlettebb IGP. Az én felhasználási körömben a light-os játékon kívül ez pont nem fog előjönni.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Frawly

    veterán

    válasz HSM #104767 üzenetére

    Nem, nekem nem throttlingolt, azt csak járulékos információnak írtam. Mondom, nincs érezhető különbség sajnos, parasztvakítás az i7 az i5-ös mobilprocihoz képest. Bár X220-ban annyiból lehet értelme az i7-es procinak, hogy az ugyebár az alaplapra van forrasztva, és az i7-es alaplapon van USB 3.0, míg az i5-ös lapon csak USB 2.0 van. Árban meg nem nagy különbözet most már egy i5 vagy i7-es lap. Ennyiből miért ne, de hajtani nem érdemes rá, mert a gyakorlatban nem sok pluszt jelent, azt kell mondjam. A legnagyobb limit az alacsony IPC meg a 2 mag, és a cache se valami sok. Ez mindenképp rányomja a teljesítményre a bélyegét. Pont ezért van, hogy az i7-6600U sem gyorsabb, épp úgy 4 MB L2 cache, 3.4 GHz turbófreki, 2 mag, 4 szál, szóval lényegében azonos az i7-2620M-mel, csak a fogyasztása sokkal alacsonyabb, meg talán az magonkénti IPC kicsit jobb, illetve ha DDR4-es memória van alatta, az még hozhat egy kis javulást a DDR3-as i7-2620M-hez képest. Amiben az i7-6600U elvileg sokkal erősebb, az a GPU... lenne, ha nem kéne a piti 15W-os energiakereten osztoznia a procival. Illetve az i7-6600U kezeli a 32 GB RAM-ot, míg a 2. gen csak 16-ot max. De tényleges, nyers teljesítményre nem sok különbség van közöttük. Sajnos.

Új hozzászólás Aktív témák