Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Scalpel #117816 üzenetére

    Szerintem ez erősen függ attól, ki mihez szokott. :K
    Nekem a pörgős hatmagos asztali gép után (Ryzen 5 5600) már a kevésbé pörgős hatmagos laptop (Ryzen 5 Pro 4650U) is észrevehetően lassabb netezésben. Annál egy klasszissal gyengébb a négymagos i5-8250U, de nekem még élvezetes netezős vas. A kétmagosok, mondjuk egy erős i5 Sandy Bridge-től felfelé (2. generációs Core i széria) nekem szükségmegoldásnak még éppen megteszik, de azokon már számomra kényelmetlenül vontatottan történik minden. Ha meg véletlen elindul pl. egy frissítés is a háttérben, már komoly gond van.... Kizárólag minőségi, gyors SSD-vel felszerelt, minimum 16GB-os rammal rendelkező gépekről beszélünk, gyors, 300Mbps internet és gyors 5Ghz WIFI mellett. Azért fontos ezt kihangsúlyozni, mert egy silány minőségű router, vagy magas pingű, gyenge, vagy túlterhelt internethozzáférés pillanatok alatt nullára tudja redukálni a különbségeket bármi között.
    Saját tapasztalat, itthon Budapesten a 8GB ramos, Snapdragon 865 processzorú telefonom az AX-es routerrel és optikai nettel kitűnő netezős tempót tud, de van ismerős, ahol a szomszéd városban egy nem túl pörgős net mellett már kb. elalszom, mire betölt akár csak egy új oldalt a PH-fórumról...

Új hozzászólás Aktív témák