Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz vicze #103978 üzenetére

    Az se olyan rossz, ha jól látom, kb. félút a 16:9 és a 4:3 között. Bár én továbbra is a 16:10 mellett szavazok (ami szintén kb. félút a 16:9 és 3:2 között :DDD ), saját tapasztalat alapján az nekem tökéletes volt kb. mindenre. (16:9 és 4:3-at használtam még azon kívül.)

    (#103979) FoxiestFox: "Nekem sosem tűnt fel, pedig volt mindből."

    Sok 16:9-es gépet hazavágnak azzal, hogy nagy batár maga a gép, és igazából úgy is magas, hogy a kijelző keskeny. Talán a T410/T420 kijelzőjénél látszik, hogy pl. a 420-asnál mennyivel kevésbé tölti ki a helyet a kijelző, vagy úgy is mondhatnám, feleslegesen magas hozzá a gép [link] . Itt álltak át ugye a 16:10-ről 16:9-re, ugyanakkora gépház mellett. Így persze, hogy nem érezni előnyét. :D
    Elég feltűnő ez a jelenség pl. a sima T460 és az s változat egymás mellé rakásakor is, elég batár a sima az s-hez képest: [link] .
    Amúgy a T420 nekem még 14"-os Lenovo zsebes puha tokba sem fér bele, amiben a T460s kb. lötyög... :C A T460s-en már nagyjából jól gazdálkodtak a hellyel, az azért nekem elég komoly minőségi előrelépés súly/méret tekintetében, napi szinten hurcolászva, érezni. :K

    A 7-soros cucc pedig ahogy írod, az elefántoknak tervezett méretű touchpad miatt veszett ki. Szomorú, de ez van. Fun fact, hogy a Thinkpad 25 anniversary modellen csont nélkül bele tudták rakni egy T470 házába a 7-sorosat, és teljesen normális (bár nyilván kicsit szerényebb) méretű touchpadnak is maradt még bőven hely [link] . Szerintem amúgy nem olyan nagy baj, meg lehet szokni a 6-sorosat is, először tartottam tőle, de végül nem okoz jelentős kellemetlenséget a napi használatban, persze én is inkább a kis touchpad és 7-soros klaviatúra párosa mellett voksolnék, ha lehetne.

    "Tehát legalább a szövegbevitel ergonómiája ÉS megjelenítése is trágya lett."
    Ezt továbbra sem értem. Miért lenne rossz a szövegbevitel a keskeny kijelzőtől? :F Teljesen jól lehet szöveget bevinni, sőt, elárulom neked, sokkal hosszabb sorok kiférnek 16:9-en! :Y :P Ez azért sok szerkesztési feladatnál előnyös ám, lényegesen kevesebbet kell pl. oldalirányba görgetni, ami nekem pl. jelentős idő spórolás nagyobb excel táblázatokkal való munka során.

    A 4:3-at amúgy én elég rétegigénynek gondolom. Ahogy írod is, multimédiára igazából valamelyik szélesebb arány a jó, és mivel munkára is alkalmas, így az lett az irány. Persze, abban egyetértünk, hogy talán valami köztes méret lenne az abszolút ideális, 16:10, 3:2, azzal azért jól el lehetne lenni. Én egy vékony keretes, pici 16:10-es gépnek tudnék nagyon örülni. Bár nagy duzzogva elfogadnám az előbb linkelt X1 Carbont is 16:9-ben is. :DD

Új hozzászólás Aktív témák