Hirdetés

Aktív témák

  • Mordrede

    újonc

    Sziasztok!

    Előre is elnézésetek kérem, mert teljesen nem tudtam jól felcímkézni a posztot, ami igazából legalább 3 helyre is tartozna.
    A segítségeteket/tanácsotokat szeretném kérni. Januárban vettem a gépem, i5 6600k, gtx 1070, 16 gb fury x ram 2400mhz stb. Egy ideig teljesen csodás volt, de elkövettem azt a hibát hogy vettem egy új monitort, ami wqhd-s és 144 hz-es. Nem erre vettem a gépet és sajnos egyre kevésbé érzem, hogy az új game-eket úgy bírná ahogy szeretném.

    Az jutott eszembe, hogy még most eladnám vagy a grafikakártyát vagy az egészet és pici várakozás után egy 8. generációs ( vagy 9?) intel i7es k-s procit valamint ha az új generáció lenyomta az árát, akkor egy 1080ti-t vagy 1170-et vagy 1180-at.

    A másik alternatíva, hogy csak a videókártyát adnám el és cserélném a fent említettek valamelyikére, viszont felmerült, hogy nem-e gyenge a processzorom. Sok videót/fórumot nézegettem, de eltérő volt az emberek véleménye. Nézem YT-on külön a bottleneck tesztelésre szakosodott csatornákat is és hát ott is eltérő a helyzet. Néha igen néha nem. nagyobb felbontáson általában nem volt jellemző, bár olyan körülményeket mint én szeretném nem reprodukált 1 videós sem. ( általában 1080p és 4k volt a mérce valamint ott van még a factory core speed és a hibahatár is). Nyilván egyre több játékban hátrányba kerülnek bizonyos esetekben a 4 magos procik a 6 maggal szemben stbstb erről nem is írnék mert nem értek annyira hozzá, hogy a véleményem hangoztassam, de a sok olvasmány mind-mind azt sugallja, hogy talán váltani kellene.

    Őszintén foggalmam sincs, csak unom hogy mindennel bűvészkedni kell hogy kipörgessem a monitorom és ezalatt nem azt értem hogy ultráról high-ra húzom, hanem mindent nézegetni egyessével és neten horgászni a hasonszőrű embereket. A gépemet anno( januárban) vettem 375-ért, most van kb 200-am. Mennyit érhet a gépem ha még az új alkatrészek boltbakerülése előtt eladnám? Illetve csak a videókártya?

    Overall mi a véleményetek, ti mit tennétek?

    A válaszokat előre is köszönöm, tök rendesek vagytok!

  • TTomax

    nagyúr

    válasz Mordrede #1 üzenetére

    Itt tedd fel a kérdésed.[link]

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Aktív témák