Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AttilaMvh

    tag

    válasz HUNited #12890 üzenetére

    Cindercone82 BipS-t használ, neked meg sima Bip van. A BipS érzékelője más, távolabb van egymástól a két kis zöld fényforrás, és biztosan más a szoftvere is. Az én véleményem tapasztalataim szerint az, hogy a sima Bip kizárólag az órán elindított aktivitás, illetve kézi mérés esetén mér, egyébként saccol. Ezt onnan gondolom, hogy ebben a nagy járvány-hisztiben a kijárási korlátozás alatt szobabiciklíre kényszerültem, a sima Bipen a percenkéntire beállított pulzusmérés 75 és 90 közötti pulzust rögzített az alatt a 20 perc alatt, amíg letekertem 10 km-t, és a szobabicikli komputere végig 120 és 150 közötti értéket mutatott. Egyébként kültéri kocogásnál valósnak tűnő méréseket produkált.
    Mivel a sima Bip nem tud szobabiciklit, vettem egy BipS-t, amiről azt olvastam a leírásban, hogy tudja. Apró betűkkel írta, hogy majd egy fw frissítés után lesz érvényes. Azaz, néhány nappal ezelőttig nem is tudta. Azon is folyamatosra állítottam a pulzusmérést, és a szobabiciklis edzés idejére megközelítően azonos értékeket regisztrált, mint amit a bicikli számítógépe jelzett. Miután megjött a fw frissítés, azóta indoor cycling aktivitást indítva az órán, az eltérés 1-3 bps az óra és a bicikli érzékelője között. Bocs a hosszú meséért, összefoglalva a sima Bip ténylegesen mér órán indított aktivitás alatt, egyébként csak saccol, a BipS pedig mindig mér, legalábbis ha folyamatosra van állítva. Mindkét órát használtam, ez a véleményem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák