Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dptrsk

    addikt

    válasz .tnm #7731 üzenetére

    Szerintem az OTP ügyfelek jelentős többsége csak OTP ATMből vesz fel pénzt.
    Szerintem, amíg a 75.000/alkalom biztosítva van, bármelyik bank korlátozhatja a készpénz felvételt(akár csak az idegen kártyákra).
    Másrészt nem ennyire drasztikus a korlátozás(5.000 forint, amit írtál), a 2 alkalommal, max. 150.000 felvételét biztosítja az OTP mindenkinek.

    Az OTPnek, mint szolgáltatónak fontosabb, az, hogy az ügyfelei elégedettek legyenek, mint az, hogy idegen bank ügyfelei. Fontosabb a saját ügyfél 200.000 forintja, mint az idegen bankos 150.000-re

    Szerintem az ATM-ek harmada, de ha csak a bankok ATMjeit nézzük, akkor a fele is lehet OTP ATM.
    A bankok egyik legnagyobb költsége a készpénzkezelés.
    Ha 100.000 tudsz egyszerre levenni, nem biztos, hogy még egyszer beteszed a kártyád és leveszel még 50.000, ha nem tudsz egyszerre 150.000 levenni. Így 3 kártyás felvételt szolgál ki, nem 2-t(és még az idegen bank is kevesebb jutalékot fizet :) ).
    Lassabban fogy ki az ATM készlete, több tranzakciót tud kiszolgálni, olcsóbb fenntartani.

    MÁS:

    Valaki tud olyan betéti kártyáról, ami a hitelkártyákhoz hasonlóan ad visszatérítést (majdnem) mindenből(% vagy fix pl. 50 forint/tranzakció)?
    Régen, mintha az AXAnál lett volna ilyen...
    Engem az érdekelne jelenleg van-e forgalomban ilyen igényelhető valahol.

Új hozzászólás Aktív témák