Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovaccss

    tag

    válasz kovaccss #77384 üzenetére

    Az 543 1170 van még, ami jó lenne, 11V alatti, ezt írtam is az előbb, 10,7V, kapható, de 68xy-ért. [link] Nem kell 2,4A.
    Ezekkel mi van? [link] [link] Nem ragaszkodok a Hahn márkához, a paraméterek és az ár a lényeg. A NYÁK trafó se fontos, bármilyen jó, régi szögletes, toroid is.

    77385: Nincs semmi ellentmondás. A 80-as években sima trafóval meg tudták oldani a 10,8V-os üresjárati feszt (max. 1A terhelés), meg hogy 0,2-0,5A terhelésre nem esik 10,5V alá. Akkor ez ma a modern technológiával miért lehetetlen? Régen toroidot kéne használnom, itt kisebb a veszteség, ezért találták ki, ezért kör alakú, nincsenek sarkok a vasmagban, ahol veszteség keletkezhetne. 8V-os trafókat is néztem, nem jók. Nincs 2+V-os feszesés 1A-es 9V-os trafónál, még 0,5A terhelésnél se, kimértem, 10,4-10,5V körül van.

    77386: A váltófeszt nem közvetlenül használja a gépem, hanem egyenirányítás után (külön 5VDC, 6VDC, 9VDC, 12VDC, az 5+12V kimenetes Meanwell 12V-ja egy tartozékhoz kell, nem ide), ezért lenne fontos a minél kisebb AC feszültség. Az egyenirányítás után a stab IC-k bírják a 20-25VDC-t is, de jobban melegszenek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák