Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steve_Brown

    aktív tag

    válasz #85619712 #76606 üzenetére

    Szóval van egy Simson Starom, ami elvileg tud aksit tölteni. De az egész rendszer teljesítmény illesztett. Ezért a gyári töltőegységet nem igazán tudom használni. A féklámpa és a többi világítás is úgy működik, hogy pont kivannak találva a feszültség és az áramosztó kapcsolások.

    ezért a töltőtekercset egyenirányítottam és megszűrtem egy kondenzátorral. De a folyamatosan váltakozó feszültség és fordulat miatt valahogyan szabályozni szerettem volna. Sajnos ha nincs terhelés akkor a feszültségének középértéke valahol 80V körül van fordulaton. Ezért igazán kondenzátorral se tudom megszűrni, ráadásul egy regulator IC és egy DC-DC konverter se visel el ilyen szélsőséges körülményeket. Próbáltam már bypass kapcsolást is, de az is szétégett.

    ~4 A áram mellett üzemi fordulaton a tekercs feszültsége 5-7.2V. Ezért szeretném azt, hogy egy 6V-os olmos akumulátor feszültsége ha mondjuk 5V alá esik rákapcsolja egy relé a tekercset. És ha eléri a ~7V-ot akkor automatikusan lekapcsolja azt róla.

Új hozzászólás Aktív témák