Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz bacus #35693 üzenetére

    Az AC1010 kimenetére párhuzamosan kell az oda előírt 100 ohmos ellenállás és arra rá egy műveleti erősítő amin valahány Hz-re belőtt szűrést is csinálsz, utána lehet feldolgozni a kimenő jelet, mondjuk egyenirányíthatod, majd egy megadott szintre beállított komparátorral kapcsolhatsz valamit. Vagy inkább hiszterézises komparátorral, hogy ne legyen ugrálás.

    Így nagy vonalakban szerintem ez a módja.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Kernel

    nagyúr

    válasz bacus #35693 üzenetére

    Nemrég szóba került a topikban a master-slave switch nevű áramkör, amire találhatók rajzok Google kereső, illetve képkeresőben is.

    Csak neked a slave-kimenetre relét kellene kombinálni: [link] [link]

    De azt nem tudom, hogyan gondoltad, amikor például megy a fűtés, bekapcsolod a mikrót, erre az automatika lekapcsolná a fűtést, de addigra már a gyors áramimpulzus lenyomja a biztosítékot.

    Vagy más a helyzet, ha csak az előzetes reteszelés a célod.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • sörösló

    aktív tag

    válasz bacus #35693 üzenetére

    Legintelligensebb vezérlő maga az Ember! Számtalanszor jön ez a probléma régi házgyári lakásokban is. Van 10-16A bejövő, B karakterisztikás kismegszakítón, aztán a tulaj nem érti hogy ha megy a mikró meg éppen fűt a mosógép, akkor miért nem tud az asszony még porszívózni is! :F Hát mer csak, vazze! :W Annyit használj amennyi van. Régi közmondás: Addig nyújtózkodj amíg a takaród ér, ehhez nem kell mikrovezérlő csak egy kis józan parasztész. Ha fűteni akarsz akkor ne mikrózz ha meg mikróznál akkor kapcsold ki a fűtést addig. Ha meg túl részeg vagy a kapcsolási programhoz, akkor a fűtés legalábbis felesleges. :)) :))

  • atesss

    addikt

    válasz bacus #35693 üzenetére

    Én is gondolkodtam egy hasonló dolgon apámnak.

    Illetve a master-slave kapcsolós témakör is az én kérdésem kapcsán jött fel: egy mikrokontrolleres áramkör, amely figyeli hogy egy adott fogyasztó mikor volt bekapcsolva, és mikor nem. Ezt lementi memóriába, és ez később PC-re áttöltve kielemezhető.
    Amire ehhez szükségem lenne, az egy olyan áramkör, amely az adott fogyasztóhoz hangolható, be tudom állítani hogy milyen teljesítményérték felett mutassa bekapcsoltnak.
    Pl. egy elektronikus vezérlésű hűtő (pl. 10W felett), egy számítógép (>10W esetén), egy TV (>3W), digitális mikrosütő (>5W, vagy ha a világítást sem nézem: >40W), légkondi (> 10W).
    Az áramváltó eszembe sem jutott, ez egy nagyon jó ötletnek tűnik !

    De nem tudom pontosan hogyan működik, ebben tudsz segíteni ?
    Aztán utána a további részében már talán jobban tudok én is segíteni.

    Én amúgy kicsit átalakítanám a prioritásokat.
    Attól függően hogy adott fogyasztó mennyire fontos, illetve mennyire fontos hogy pont akkor működjön amikor bekapcsolod.
    Apámnál alapvetően egy olajradiátor, egy elektromos főzőlap, és egy vízforraló egyidejű bekapcsoltságát kellene elkerülni. Esetleg még bele lehet venni a mikrót is - mondjuk a radiátorral mehetne együtt, de a másik kettővel már nem.
    A biztosíték karakterisztika miatt nem olyan vészes a dolog. Tapasztalat szerint 1,5x-es áramot 15-20 másodpercig bőven elvisel.

    A prioritás lényege szerintem az volna, hogy pl. a fűtőeszköz ha a többi miatt kikapcsol 3-4 percre, az egyáltalán nem vészes dolog - kb. észre sem veszed.
    A főzőlap sem olyan vészes - de azért ezt már észreveszed.
    A vízforraló már kicsit idegesítő tud lenni, ha + 2-3 percet várod kell, mire felforralja a vizet.
    A mikró esetében pedig kifejezettem idegesítő ha akár csak 1 percet várnod kell.
    Szerintem valahogy így kellene neked is felépíteni a prioritásodat.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés