Új hozzászólás Aktív témák
-
dabadab
titán
Ott a Rust, a go, a typescript, a clojure, stb. amikre érdemes lenne váltani, mert előre lépést jelentene.
Arról a Typescriptről beszélünk, amit eddig folyamatosan savazott itt mindenki, mert része a "hogy a frászba lehetne egy nem túl komplex chat programra elherdálni 500 MB RAM-ot"?
Egyébként az igazi gond nem a nyelvekkel, hanem a frameworkokkel van.
Mondjuk ha akarsz csinálni egy GUI-s programot C++-ban (Rustban, akármiben), akkor nagyon gyorsan előjön, hogy hát nincs igazán semmi. Van a Qt, ami tulajdonképpen egy saját nyelvet követel a spéci preprocessora miatt, aztán csak a platformspecifikus ésvagy rettenetes elavult cuccok - és általában azoknak is elég rossz a támogatottsága.
Egyébként a multi CPU / multi core az pont egy olyan probléma, ami a fejlesztők nagyon nagy részét egyáltalán nem érinti, mivel amit írnak abban nem azért vannak threadek, hogy kihasználják a sok CPU-t/magot, hanem egyéb okok miatt (pl. hogy legyen külön worker meg GUI thread(ek)), a gyors fejlesztés meg a fejlesztők elvándorlása meg mindig is probléma volt.[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
opr
veterán
Mint C++ fejleszto, szerintem a C++-nak ket nagy baja van:
1) A szintaktika, ahogy irod is, borzalmas.
2) Azt mondjak, hogy C++-ban megtehetsz barmit! Ami igaz is. A baj az, hogy ezt sokan felreertettek, es azt hiszik, hogy meg is kell."Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin
-
ddekany
veterán
A legtöbb régi nyelv egyszerűen ostobán lett megtervezve, és azóta bölcsebbek lettünk. Soha nem volt jó, hogy nem lehet tudni fordítás időben egy erősen típusos nyelvben, hogy valami lehet-e null. Soha nem volt jó, hogy trágya a hibakezelés. Stb. Nem kellenek ehhez az új körülmények. Meg persze, hatalmas hátránya a régi nyelveknek, hogy utólag hozzájuk lett toldva rakás feature, ami nem működik túl jól a régiekkel... Nyilván ezt a komplexitás robbanást is jobban bírják a jobb programozók, de azért nekik is csak rossz.
-
-
opr
veterán
Persze, legnagyobb baromsag, amikor valaki arrol kezd el beszelni, hogy melyik a "legjobb nyelv". Mire, vazeg?
Szoval jah, megvan a helye es ideje mindennek, hasozntalan nyelv nem igazan letezik, azokat kiveve, amiket direkt arra csinaltak, hogy haszontalanok legyenek, mint pl a brainfuck.
Amugy a GC meg az interface kombobol tippeltem a java-ra, ott szokas nagyon tultolni az interface-t. Amivel nem azt mondom, hogy nem hasznos, de java-s berkeken belul tenyleg nagyon tul van hasznalva. Kb az elso java program is ugy kezdodik a tutorialban, hogy interface HelloWorld.
"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin
-
ddekany
veterán
Ez vicces, hogy mindig a Java van felhozva, mint lassú nyelv, holott a leggyorsabbak közt van a széles körben használtak közt (és a hozzá képest irgalmatlan lassú Python meg fel se merül). Azzal a feltétellel, hogy nem valami pár pillanatig futó dologról van szó, szóval a indulási overhead nem dominál. Az más kérdés, hogy csillagromboló frameworkok-et szokás használni (entöprájz...), ami nyilván dominálni fog a valódi feladattal szemben, ha valami egyszerűt alkalmazást raknak a tetejére.
A Java memória használatot meg nehéz mérni, mert ott a fő gond, hogy a legtöbb GC antiszociális, és nem nagyon töri magát, hogy visszaadja a szabad memóriát az OS-nek. Neki szabad az a hely a heap-ben, de másnak nem adja. Úgy lenne ideális a hely kihasznlás, ha OS szinten lenne egy nagy közös heap, de persze ennek számos akadálya van (pl. biztonsági parák). (De állítólag újabb GC-kel már eléggé szociális is tud lenni... nem próbáltam.)
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
ph A céleszközként jellemezhető, Lisp környezetben fejlesztett jószágnak ugyan zsanérjai nincsenek, de szövegszerkesztő már van rá.
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Google szolgáltatás (GMS) Huawei telefonokra
- Formula-1
- Kerékpárosok, bringások ide!
- iPhone topik
- Ukrajnai háború
- Házi hangfal építés
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Luck Dragon: MárkaLánc
- Ennyibe kerülnek itthon a Redmi Note 12 modellek
- További aktív témák...
- MSI BRAVO 15 A4DCR - 15,6"FHD IPS Ryzen 5-4600H - 8GB - 512GB SSD - Win10 - Radeon RX 5300M 3GB
- Xbox series S
- Lenovo Legion GPU Dock eGPU RTX2060 6GB
- Dell Latitude E7270, 12,5" HD, Intel Core I5-6300U processzor, 4-8GB DDR4 Memória, 128-256GB M.2 S
- Dell Latitude E7470, 14" QHD (2560 1440) Érintőkijelző, Intel Core I5-6300U processzor, 8GB DDR4 M
Állásajánlatok
Cég: pepris.de
Város: Budapest
Cég: Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség
Város: Budapest