Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz capulet75 #54606 üzenetére

    Ebből az egyik fele igaz: a Beethoven rajongó hifije megfelel a Scooter rajongónak is, fordítva viszont nem.

    1-2 éve volt, hogy egy hosszas autós utazás során bedobtam egy '90-es évek kedvenc diszkó számai válogatást, hogy majd milyen jó lesz nosztalgiázni. Először döbbenet, aztán röhögés, szájhúzás, és végül a "kérem kaccsojjaki". Valami borzalmasan primitívek voltak és ez akkor tizenévesen fel sem tűnt.

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • #71562240

    törölt tag

    válasz capulet75 #54606 üzenetére

    A hifizés persze hogy szubjektív, de itt nem erről volt szó, hanem arról beszéltem, hogy a hifi mint olyan, egy létező objektum, az objektív valóság egy eleme. Tehát nem vélemény dönti el azt, hogy mi a hifi, hanem axióma, definíció, logika, tapasztalat. Amennyiben a definíciója közmegegyezésen alapul, akkor is a tudományos nyilvánosság objektivált, axiomatizált közmegegyezésén alapul, tehát nem az itteni fórumozók közmegegyezésén. Mert a hifit nem érdekli, hogy az itteni fórumozók mit gondolnak róla pro és kontra. A hifi az hifi, tőlünk függetlenül, főleg attól függetlenül, hogy itt ki mit gondol a hifi mibenlétéről. Az ágálni törekvők csúsztatási szándékaival ellentétben, ha én vagy Andorra megmondom, hogy mi a hifi, akkor nem a magamét mondom, nem a szubjektumomat mondom, hanem az objektíve létező tudományos közhelyet, axiómát közvetítem. Az ágálni akarók tévesen ágálnak ellenem vagy Andorra ellen, amikor a hifi fogalmát relativizálni akarják. Hiszen mi ebből a szempontvól itt se vagyunk, csakis közvetítőként, hogy néha elzsolozsmázzuk a közhelyet, arról, hogy mi a hifi, mint objektivált fogalom. A hifi egy objektivált létező, nem pedig a mi viszonyrendszerünk hozzá. A mi hifivel szembeni viszonyrendszerünk mi vagyunk, nem a hifi. A hifi leszarja, hogy mi mit gondolunk itt.

    Szerk.: A Scooter rossz példa volt, hiszen a hifi a zenehallgatásra vonatkozik, hehe, hehe...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák