Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xtremetuning

    addikt

    válasz Ear001 #38911 üzenetére

    "Azt meg minősíteni is nehéz, hogy valaki elvi okokból nem akarja, hogy a készülékei megszólaljanak, hiszen akár 16%-nyit kéne arra a madzagra költeni. :F"

    Óóóóó végre valaki megmondja a tutit. :R
    Tökéletesen egyetértek.

    ...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

  • andorra

    őstag

    válasz Ear001 #38911 üzenetére

    Ez már messze túllépi azt a keretet, amit korrekt vitának lehetne nevezni. Lehet más véleményed bármiről, senkit sem zavar. De indulatok nélkül írd meg, bármennyire is nehezedre esik. Téged minősít, ha nem így teszel.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Ear001 #38911 üzenetére

    A stílus nem izgat, de az inkorrektség igen.

    Nem írtam, hogy az AP2 vékonyka hangú, azt az Alto- ra írtam, hogy kissé (!) vékonyka hangú. Az AP2-re azt írtam, hogy (szintén) mélyben kissé (!) szegényesebb, ami óriási különbség, ugyanis az AP2 nem vékonyka hangú, hanem viszonylag telített hangú, ellenben mélyben kissé szegényesebb, azaz valódi mélyhangjai alig vannak, illetve nincsenek, ami a konstrukciójából is óhatatlanul, kikerülhetetlenül adódik, lásd viszonylag kisméretű, zárt doboz, kislöketű (bár viszonylag nagy membránméretű) hangszóró. Fizikailag lehetetlen, hogy "valódi" mélyhangokban gazdag legyen, minthogy a tapasztalat is azt mutatja, hogy mélyben kissé szegényes, amint az törvényszerű is, hogy így legyen. Azok (az AP2 szintjéhez képest általában aránytalanul drága) eszközök, amelyekkel általad szobadöndögető mélyhangoknak nevezett látszatmélyeket ki lehet hozni belőle, nos, azok az eszközök egy valódi mélyekkel rendelkező állóhangdobozzal valóban "lebontják a falat", de legalábbis "felcsavarják a szőnyeget". Az AP2 mélysugárzása 60-70Hz alatt szépen egyenletesen lekonyul, ahogy az illik is egy ilyen konstrukciójú doboztól, ezt mem tudod áthágni, hiába a "brutál nehéz" állvány, vagy rákapcsolt erőmű jellegű erősítő. Én még csak azt a típusszöveget se sütném el az AP2-vel kapcsolatban, hogy "jé, a méretéhez képest milyen nagyot szól", mert éppen a (relatíve kiciske) méretével arányosak a mélyei - gondolom (tapasztalom) én.
    Én se gondolnám, hogy az ezüst drótok magasba húznak, azt gondolom, hogy az ezüst drótok általában (kivétel a kivétel) hangsúlyosabban megjelenítik a magastartományt, mint általában (kivétel a kivétel) a rézdrótok, és ez sokaknak szokatlan, magasbahúzónak hiszik, nekem egyébként nem szokatlan, én kedvelem ezt. Azt azonban nem a sekélyes tudásomra, hanem a széleskörű tapasztalatomra alapozva mondom, írtam, hogy az AN drótok általában (kivétel a kivétel) kissé (!!!!!) magasba húzós karakterűek, és még a márkán belüli kivételekre is igaz, hogy kissé (!!!!!) magasbahúzósabb karakterűek, mint általában az "átlagosabb" karakterű vezetékeket gyártó cégek termékei (kivétel a kivétel). Ebben a jelek szerint nem értünk egyet, de nem az én sekélyes tudásom miatt, ugyanis az ezirányú tudásom kb. akkora, mint a tied, henem mert másképp, más szemszögből közelítjük meg a problémát, kissé másképp értékeljük az adott hangot, és annak a hangnak a "módszereit", hatásmechanizmusát, egyúttal én egy fokkal kritikusabban viseltetek (régóta olvasom a blogodat) az AN termékekben (hangzásképükben, a hangzásképet létrehozó módszereikben, ár-érték arányukban) kétségtelenul elég nagymértékben megjelenő mókusvakítással, sznobizmussal szemben, miközben nagyon kevés AN termék van, amit ne imádnék hallgatni, nagyjából függetlenül attól, hogy mikori és hogy Kondo vagy Qvortrup irány.
    "azt meg minősíteni is nehéz, hogy valaki elvi okokból nem akarja, hogy a készülékei megszólaljanak, hiszen akár 16%-nyit kéne arra a madzagra költeni. Hmmm... Amit írtam, nem is hasonlított elvi okokra. Azt írtam, hogy nem tudnám rávenni magam a 10-15%-nál magasabb árarányú kábelekre (hozzáteszem, kivétel a kivétel), ez pedig azért van, mert azt tapasztaltam az utóbbi harminc évben, hogy a rendszer összértékéhez képest aránytalanul drága kábelek megvétele helyett általában (kivétel a kivétel) jobban járok (azaz jobb hangminőséget érek el), ha az arányosan olcsóbb árú (tehát szerencsés esetben nagyságrenddel jobb ár-érték arányú) kábel megvétele révén fennmaradó pénzösszeget jobb erősítőre, hangdobozra, lejátszóra költöm. Vagyis, én inkább nem arra megyek rá, hogy az "aránytalanul" drága kábelekkel még többet kihozzak a kábelek ára mellé még beférő elektronikákból, hanem inkább arányosan olcsóbb (azaz szerencsés esetben nagyságrenddel jobb ár-érték arányú) kábelt veszek, így "arányosan" több pénz jut az elektronikákra. Ez szerintem nem ördögtől való felfogás, de ha az is lenne, semmiképpen sem elvi ok, hanem tapasztalat.
    Summa-summárum, kedves levelednek nem a stílusával volt baj, hanem a tartalmával, miszerint a tartalma távol állt a történtektől, a valóságtól. Arra az egyre híú vagyok, hogy ne nézzenek hülyének, ostobának, tudatlannak, ha nem vagyok az.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák