Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M5Norbi

    őstag

    Üdv mindenkinek!

    Kis segítséget kérnék.
    Adott egy két parcióra osztott 1tb-os Seagate HDD.
    Itteni ajánlásra vettem pár éve (ST1000DM003)

    Ezidáig Windows 8.1 volt rajta.A napokban telepítettem újra immár Windows 10-es oprendszerrel.
    A két partíciót megtartottam és a tároló részén meghagytam az adatokat.
    A rendszerpartícióra üresen ment a telepítés pendriveról.

    Ez nem ment egyszerűen mert feljött a "A Windows nem telepíthető erre a lemezre.
    A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz."

    Ezt sikerült átlépnem és végül feltelepült. Viszont azóta olykor belassul,fagyogat az egér is alig mozdul.
    Nem használhatatlan de nyilván ez nem jó így.

    Lehetséges hogy emiatt?

    Ha az általatok ajánlott valamely programmal átkonvertálom utólag az MBR-t GPT-re az segíthet?
    Előre is köszönöm szépen! :R

    Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

  • M5Norbi

    őstag

    válasz King Unique #49711 üzenetére

    Igen a CSM módos telepítéssel sikerült megoldanom.
    Sajnos fejből nem tudom de a pendriveról való bootoláskor kellett megadnom hogy ne az UEFI módon telepítse.
    Eleve úgy is jelent meg mintha több pendrive lenne.
    Telepítés közbenibújraindításoknál mindig külön meg kellett neki adni de rendesen feltelepült.
    A BIOS pedig alapból CSM+UEFI beállításon volt (az nem biztos hogy ugyanígy nevezte MSI lapnál csak rémlik.

    Én is driver problémára gyanakodtam csak szerettem volna rákérdezni erre a lehetőségre.
    És köszönöm :R
    Elvben eddig a HDD tökéletes volt de lefuttatom következő lépésben.
    Aztán kicsit akkor még a Win10 topikban kérdezősködöm hátha lesz egyszerű megoldás.

    Ha nem akkor veszek egy új HDD-t aztán tiszta telepítés után erről átmásolom az adatokat.
    Ezt meg vagy eladom ha tökéletes HDS szerint vagy megtartom majd kitalálom.

    Mindenesetre köszönöm a segítséget.

    Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

Új hozzászólás Aktív témák