Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • drunkyboy

    aktív tag

    Üdv! A sok kérdés után én is szeretnék érdeklődni a szakiktól:

    Windows 7 újratelepítést szerettem volna végezni egy régebbi gépben egy WD500as satás vinyóra, előtte a szükséges adatokat persze lementettem egy másik vinyóra egy másik gépen.

    Az installt pendriveról csináltam (a régi gépen), partícionáltam, formáztam olyan méretűre, ahogy előtte is volt.

    A telepítés végig is ment az első újraindításig, és mikor be akartam menni a biosba (hogy a vinyóról induljon a rendszer) a vinyó felismerése után megállt (azon a képernyőn, ahol felismeri a bill-t, cdrom-ot stb). Próbáltam többször is, de mindig ugyanott áll meg, de nem fagy le, csak áll. Vártam kb 20 percet de semmi. Viszont mikor lehúztam a vinyót indítás előtt, utána meg be tudtam lépni a biosba, indult rendesen.

    Gondoltam kipróbálom a másik gépben, ott meg minden rendben működött, látta a bios, tudtam is folytatni a telepítést.

    Viszont most, hogy már felállt a win7, a régi gép még mindig megáll a vinyó felismerésénél, és ez gond, mert abban gépbe kellene neki működni, és eddig is abban volt, tegnap újrainstallálás előtt még rendben működött.

    Szóval mi történhetett azóta?

    [ Szerkesztve ]

  • drunkyboy

    aktív tag

    válasz mrlujoak #29575 üzenetére

    Érdekes... nálam is van egy Toshiba noti, azzal hozták, mert nem indul a Windows, valószínű újratelepítés kell. A telepítés többszöri próbálkozásra sem sikerült (particionálás, formázás sem) és olvasva az esetedről megnéztem HDD Sentinellel. Bár nem tudom pontosan mikori a gép (szerintem kb két-három éves), ebben is Toshiba 320GB-s vinyó van és 0%-os :) Ezek szerint direkt ilyen rövid élettartamra tervezték csak a Totyibákat.

    A másik kérdésem is érvényes még mindig, miért állhat meg egy satás WD500as vinyó felismerésénél a rendszer még a biosba lépés előtt? Tegnap óta kilőttem még néhány hibalehetőséget: ha kihúzom a vinyót elindul a rendszer, másik merevlemezzel(WD640) de ugyanazzal az adatkábellel szintén működik, és másik gép rendesen felismeri a WD500ast és bootol is róla. Most már nincs sok ötletem, talán egy BIOS frissítés kell neki (bár eddig is ez a vinyó volt benn, nem hiszem, hogy ezzel változik vmi)

  • drunkyboy

    aktív tag

    válasz liksoft #29588 üzenetére

    Nem olyan zagyva a kérdés, csak elvesztem a részletekben:) Szóval megpróbálom a lényeget leírni:

    Rendszertelepítés után, már az első újraindításnál bootoláskor megáll a gép azután, amikor felismeri a sata WD500-as merevlemezt. (Nem fagy le, csak megáll.) Még a BIOS-ba lépés előtt. Ez a probléma.

    Amit eddig kiderítettem:

    - Nem lehet az adatkábel hibás, mert ugyanazzal a kábellel és másik merevlemezzel nem áll meg bootolás közben a gép. (Ezzel kilőttem a port és az alaplap hibáját is, gondolom.)

    - Másik tápra is kötöttem a vinyót, az sem hozott megoldást.

    - A vinyó viszont jó, mert másik gépre dugva felismeri és el is indul vele.

    Kérdés:
    Mielőtt ezt csinálta volna particionáltam és formáztam minden gond nélkül.
    - Lehet, hogy ezzel volt valami probléma, és újra kellene particionálni?
    - Illetve lehetséges, hogy a particionálás/formázás hibája miatt a vinyó felismerésénél (még a BIOS-ba lépés előtt) megáll a bootolás?

  • drunkyboy

    aktív tag

    válasz djculture #29638 üzenetére

    Köszönet, már mindent kipróbáltam, de ahhoz az alaplaphoz (Asus p5pl2) sehogy sem működik a Sata Wd500-as vinyó, pedig a sata WD640es és egy sata Samsung250Gb is rendesen működik benn.
    Ellenőriztem a HDSentinellel is, ahogy írtad, hátha Smart hibás, de azt írta, minden rendben.
    Közben csináltam Bios frissítést,de semmi.

    Most úgy döntöttem, hogy a vinyót kicseréltetem gyári garival, amit küldenek talán kompatibilis lesz az alaplappal.

    És ha már fenn volt a Sentinel, megnéztem a sajátomat is (WD640), és csak 40%-ot ír, bad szektorokkal!

    Ez tényleg igaz lehet, mert semmi hibára utaló jel nem volt eddig? Kezdjek izgulni az adataimért? Ezt is cseréltessem ki garival?

Új hozzászólás Aktív témák