Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    válasz King Unique #53359 üzenetére

    A dokkoló tápegységére Output-nak: 19V, 2,1A és 40W van írva. Ha én raktam volna hozzá ezt a tápot, azt mondom, hogy valószínű. hogy neked lesz igazad és itt lesz a kutya elásva, de ez gyári tartozék, aminek megfelelően kellene legyen méretezve. Kizárni persze semmit sem lehet. Ugyanúgy, mint ahogy a gyorsindítással kapcsolatban írtam, arra vonatkozó infó sincs a dokkoló használatát illetően, hogy 5400 rpm fordulatú HDD-ket nem ajánlatos gyorsabbat használni. Ami írva van, mert direkt előkerestem a dobozát és benne a papírokat
    "EW7014 l Duális Dokkolóállomás USB 3.1 Gen1 (USB 3.0) 2.5 és 3.5 Inch-es SATA HDD/SSD-hez", és még ugyanez legalább vagy 10 nyelven. OK ne de ne zárjuk ki ezt sem, viszont ha semmit nem zárunk ki akkor megint ott tartunk, hogy bármi lehet. Egyébként, mint ahogy szerintem a legtöbb felhasználónál van, az emberek egy ilyen dokkolóhoz nem vesznek külön 5400-as HDD-t, hanem azt teszik bele ami van. Lehet régi modellek már, nem véletlenül inkább csak adattárolásra használnám őket, nem állandó rendelkezésre állás mellett, csak alkalmankénti esetekre. December elején lett kicserélve, vagy megvásárolva, jó ha az óta a RAW-osodásig, jó ha 2 órát ment összesen, rámásoltam a ritkán használt állományokat és félreraktam. Ugyanez igaz a HDD-kre is mert a dokkolóval együtt ezek is ennyit mentek összesen, és mint beszéltük, nem mai darabok, de nem is nagyon mennek. A Samsung 654 napot ment eddig, a Toshiba pedig 266-ot. Na most, hogy ez mennyire sok az viszonyítás kérdése, a Toshiba nyilván fittebb, de a gépembe építve is van olyan HDD-m ami közel annyit futott mint a dokkolóban lévő Samsung, mégsem lett egyszer sem RAW-os. Na meg aztán ne feledjük, hogy 2 eltérő márkájú, kapacitású és korú merevlemez szokott egyidejűleg meghibásodni. Amennyiben HDD-re próbálnánk leszűkíteni a dolgot, akkor létezik, hogy amennyiben az egyik hajlamos a meghibásodásra, úgy viszi magával a másikat is?
    A rendeltetésszerű használatról meg automatikusan a munkahelyem jut eszembe. Gyártógépekről készült biztonsági másolatokat készítünk, tárolunk és állítunk vissza több terrás, külső USB-s tárolóeszközök segítségével, rögtön hozzá is teszem, hogy nem rackekbe vagy dokkolókba dugdosott tárolókon, hanem gyári külső merevlemezeken, mindezt egyébként az IT által kiselejtezett offline gépen. A legtöbb kollégámról sajnos elmondható, hogy teljesen dilettáns a számítástechnikához. Ez lehet életkori sajátosság, mert nem számítógépen szocializálódott mint anno pl. én hanem okostelefonon vagy tableten, vagy csak egyszerűen nem vonzotta sohasem a téma, így pl. van aki csak egy kinyomtatott útmutató alapján tud megcsinálni egy mentést vagy egy visszaállítás, van aki másnak a segítségét kéri, van aki meg nem is csinálja inkább mert annyira nem vágja. Volt eset amikor a visszaállítandó képfájlt nem a kívánt HDD-re sikerült összehozni, hanem arra a gépre amivel a műveletet csinálta :) Néha csak csóválom a fejem, hogy mennyire szívatják magukat. Ezt csak azért írtam le, hogy ilyen felhasználási körülmények között sem fordult elő az elmúlt 10+ évben, hogy RAW-osodjon egy-egy tároló, elég nagy probléma is lenne.
    Na mindegy, majd megoldódik valahogy előbb vagy utóbb.

Új hozzászólás Aktív témák