Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    Sziasztok!

    Ahogy keresgéltem a topikban úgy látom, hogy elég gyakran előforduló probléma a RAW-á váló partíció. Nem tudom, hogy van e a javításra és visszaállításra tuti módszer, de én kb. másfél hete csesztem el egy fél napot a külső dokkolómban lévő 1TB és 500GB-os HDD-imről történő adatmentéssel. GetDataBAck-el csináltam, de annyira szétszedte a mappaszerkezeteket és a fájlokat, hogy a 2 HDD-ről csak a fontosabb és nagyobb méretű állományokat mentettem csak le, összesen kb. vagy 300GB-ot.
    Ez volt az előzmény, viszont most másfél hét elteltével az 500GB-os HDD és az 1TB-os HDD 2 partíciójából az egyik ismét RAW-os lett, úgy hogy az óta nem is történt rá írás, de még olvasás sem nagyon, sőt többnyire ki is volt kapcsolva a dokkoló. Ezt megelőzően laptop-al volt jellemzően használva és ott jelentkezett a RAW jelenség, visszaállítani már az asztali PC-vel állítottam vissza és az óta is arra van kötve ahol szintén RAW-os lett. A dokkoló egy LC-DOCK-U3-III USB3-as példány, USB hosszabbító nélkül közvetlenül az alaplapi USB-re csatlakoztatva, a laptopnál szintén.
    Mi okozhatja a problémát? Jó lenne ezt megfejteni mert így félve merek bármit is itt tárolni. Ma pont azért kapcsoltam be mert egy rendszermentést akartam ide csinálni amikor is tapasztaltam, hogy újra RAW-os partícióim vannak. Így még egy itt lévő rendszermentéssel sem érezném magam biztonságban.

  • Danecay

    őstag

    válasz King Unique #51417 üzenetére

    Köszönöm a választ! A dokkoló pár nap eltéréssel kereken 1 éve van meg és még nem csinált ilyet. A gyári kábelével van összekötve ami semmilyen igénybevételnek, hajlítás, feszítés nem volt kitéve, ennél csak régebbi, vékonyabb és hosszabb kábeleim vannak jellemzően nyomtatóhoz. Biztos volt olyan többször is, hogy nem választottam le szabályosan de ettől még nem szállt el soha, viszont a legutóbbi, másfél héttel ez előtti formatálás után amit a dokkolóban tettem meg ami önmagában kizár egy hibalehetőséget, már csak szabályosan állítottam le, pontosabban gép kikapcsolása után kikapcsoltam a dokkolót is. Volt korábban egy Kínából rendelt dokkolóm is ami tönkre is ment de a HDD-knek még akkor sem lett bajuk.
    Közben mégiscsak találtam másik kábelt, de csodálkoznék ha az okozná a problémát.

    (#51418) Doky586
    Mármint hogy úgy is szabálytalan leválasztásnak számít mint ahogy írtam fentebb, hogy gép kikapcsolás után kikapcsoltam a dokkolót is, majd a legközelebbi bekapcsolásnál már a dokkoló kikapcsolva maradt?
    Mondjuk ettől nem tudom miért sérülne meg de ettől eltekintve más okból kifolyólag az asztali PC-n pont ki van kapcsolva a gyors indítás.

  • Danecay

    őstag

    Üdv!

    Tudom, hogy lerágott csont már, de továbbra is a RAW témával hozakodnék elő. Írtam már ide ezzel kapcsolatban, de röviden összefoglalva, volt egy 2 szlotos HDD dokkolóm amit elsősorban egy laptoppal használtunk, de nem volt állandóan használatban, csak szükség esetén. Itt jött először elő a hiba, mindkét HDD összes partíciója RAW lett. Átvittem a dokkolót az asztali géphez ami természetesen mit sem számított a dologra nézve, így nem maradt más mit sok órás adatmentés, szétszórt fájlok megkeresése, megfelelő helyre történő másolgatása és a formatálas. Az adataim része oda is lett mert csak a fontosabbra koncentráltam, így is sok idő elment vele. Azt hittem ezek után rendben lesz egy dolog, egészen a következő ilyen esetig ami már kapásból az asztali gépen következett be és jött a második felvonás, miután még kevesebb adatom maradt. Mint ahogy említettem, írtam már ide a topikba, és kaptam is választ amiért köszönet #51417 , viszont szinte minden tényezőt ki lehet zárni a felsoroltak közül, számítógépet cseréltem mindenestől, alaplap, táp, de még a platform is változott Intel --> AMD, és hát eleve a laptopon és a korábbi asztali gépemen is előjött a hiba, ezért azt eleve ki lehet zárni, de így, hogy le is lett cserélve a gép, meg végképp. Ezt követően is tesztelhettem a jelenséget, felcserélve a HDD-ket, 1 HDD-vel próbálva, sőt egy kölcsön, összetákolt SATA USB átalakítóval is aminél nem jött elő a hiba. Ezért egyre biztosabb lettem abban, hogy a dokkolóval van a baj. Visszaküldtem gariztatni, és tartottam is tőle, hogy ki fogják e cserélni, mert azért nem minden gép indításnál csinált RAW-or a lemezekből, de egy több mint 1,5 hónapos várakozási idő után azt a visszajelzést kaptam, hogy cserélik. Nyilvánvalóan elzárkóztam az előző típustól, ezért mind márkában, mind típusban, ráfizetéssel de másikat vettem, ez pl. már UDB 3-as szemben az előzővel. Ezt ugyanúgy alkalomszerűen, biztonsági mentés, vagy a laptop / asztali PC tárhely felszabadítás okán használtam és szeretném használni, de tegnap jött újra a meglepetés. Éppen az asztali gépről akartam több nagyobb méretű ritkán használt állományt a külső tárolókra mozgatni, amikor észrevettem, hogy a 3 partíció közül, az egyik nem elérhető. Egyből fogalmazódtak meg gondolatok a fejemben amik nem éppen nyomdafestéket tűrőek, de szabályosan leválasztottam a dokkolót, átdugtam egy másik USB portba, de még a gépet is újraindítottam. Hogy most pontosan melyik művelet után, olyan történ amit még az előző dokkolóval sem tapasztalta, hallatszott egy Windowsos leválasztás és csatlakozási rendszerhang, majd menet közben a maradék 2 partícióm is RAW lett. A RAW-osodás ezt megelőzően, a régi dokkolóval gép indulás során, hogy úgy fogalmazzak dőlt el, mert ha feljött a rendszer, és elérhetőek voltak az adatok akkor a következő rendszerindításig azok is maradtak.
    A HDSentinel szerint, mindkét dokkolóban lévő HDD-m köszöni szépen de kiváló állapotnak örvend, 100%-os állapotúak, mind teljesítményre mind pedig kondícióra. Megjegyzésként, két egymástól márkában és méretben elérő HDD-ről beszélünk, ahol szerintem elég kicsi az esélye annak, hogy egyszerre mennek tönkre, vagy hibásodnak meg, vagy sérül a fájlrendszerük vagy akármi. Ahogy olvasgattam itt ismét a topikot láttam, hogy a S.M.A.R.T. fül alatt található RAW Read Error Rate-t szokták beírni. Nos ez nálam így néz ki:


    Ezek nem tudom mennyire számítanak rossznak, de van olyan gépbe épített HDD-m aminek a következő értékei vannak de sohasem volt még vele észrevehető gond:

    A fen tiek értelmében az lenne a kérdésem, hogy született e már valamilyen egyszerűbb és gyorsabb megoldás a jelenség elhárítására és adataink megtartására, valamint, hogy mi a **** okozhatja a dolgot? Mivel már "számtalanszor" lettek formatálva a lemezek, nem kérdés, hogy ezek a műveletek a dokkolón keresztül történtek.
    És még egy kis fűszer a végére :) Egy Giveaway során beszerzett adatmentő progit eresztettem rá a lemezekre ami futott is órákig és talált is dolgokat, de csak a biztonsági mentés készítésekor kérte, hogy aktiváljam, vagy regisztráljam. Mondom semmi gond, ott van egy txt-ben, bemásoltam és erre kapom az üzenetet, hogy a kulcs vagy érvénytelen, vagy lejárt :W :W :W

    A segítséget előre is köszönöm!

  • Danecay

    őstag

    válasz King Unique #53340 üzenetére

    Elég sok dolgot kizártunk ugye. Nem is tudom, hogy, hogy írjam le, hogy nem tűnjön tudálékosnak, főleg úgy, hogy nem is vagyok a téma szakértője, de mégis átjöjjön amit gondolok. Tehát ez előtt 20 évvel is volt már külső RACK-em, IDE-s, és ha éppen nem volt kedvem a gépet újraindítani mert sokáig tartott akkor volt, hogy menet közben szúrtam be a RACK-be a HDD-t, a Rendszereszközökben csináltam egy frissítést, és voila, ott állt rendelkezésre a tárhely, mindennemű adatvesztés hiján. Na most nehogy már 20 évvel később, több generációs hardveres és operáció rendszeres innovációt követően ott tartsunk most, hogy ne lehessen biztonsággal használni egy külső tárolót, miközben már a legtöbb elkerülhető bakit is igyekszem elkerülni és a szabályokat, javaslatokat betartani. Ami érdekes, hogy ez csak az elmúlt 1,5 évben jelenezett nálam, mert az előtt az 5e Ft-os dokkoló is csak tönkrement, cserébe legalább adatvesztés nélkül, most meg rákeresve azt látom, hogy hemzseg az ilyen problémáktól és az erre szolgáló megoldási javaslataktól a net.
    Ha ez így működne, ilyen kockázati tényező mellet, ez egy nem szabadalmazható technológia lenne, de mivel ez már 20 évvel ez előtt is egy viszonylag megbízható dolog volt, így más lehet a háttérben. Erre lennék kíváncsi!
    Azt meg már csak mellékesem írom, hogy a zegyik számítógépbe épített HDD-met időnként nem ismerte fel a rendszer, amit egy kontaktos SATA kábel okozott. Nem tudnám megmondani, hogy menet közben hányszor húztam ki és csatlakoztattam újra, hogy látható és használható legyen a rendszer számára, mégsem lett egyszer sem RAW belőle.

    "A SMART-ban a RAW Read Error Rate attribútumnak meg nyilván semmi köze nincsen ahhoz, hogy RAW lett-e a partíció, vagy sem."

    Akkor mit keressek ami esetleg erre utalhat?

    [ Szerkesztve ]

  • Danecay

    őstag

    válasz King Unique #53343 üzenetére

    Szia! Ezzel nem segítesz! Leírod ami egyértelmű és én is tudtok, hogy le lett már írva nem 1x. Az, hogy valaminek oka van az nyilvánvaló, de mivel részletesen leírtam azt, hogy az érintett HDD-ken kívül, konkrétan minden (nem majdnem minden ) cserélve lett, így alapvetőn a HDD-kre lehetne korlátozni a hibát, de mivel 2 db, különböző mérető és márkájú lemezt érint a probléma egyidejűleg, ez némileg kérdéseket vet fel. OK, nem zárkózom el tőle, hogy mégis itt keresendő a baj, de akkor mond meg, hogy hol keressem, milyen adatot, milyen szoftverrel. Amennyiben nem tudod, kérlek ne érezz válaszkényszert csak azért mert akkor úgy tűnne, hogy nem Te kapargatsz ennek a topik szemétdombjának a tetején.
    Ne érts félre, nem Téged csesztetlek, de saját tapasztalatból beszélek amikor mindenki megmondta nekem a tutit, hogy miért fagy a gépem, és kb. bármelyik topikban kérdeztem, mindenhol megvolt a helyi okos aki megmondta, hogy biztosan az alaplappal, a procival, a tápplal, legkevesebben a memóriát hozták fel, miközben végül kiderült, hogy valójában ezzel volt gond, de talán még a házat is felhozták hibaforrásként.
    Te a téma szakértőjének tűnsz. Mond meg légszi, hogy mivel bizonyosodhatnék meg arról, hogy a HDD-kel van a gond, már csak kizárásos alapon mert minden más cserélve volt, viszont a HDD diagnosztikai szoftver azt mondja, hogy semmi baj nincs velük.
    Ne sértődj meg kérlek, nem a megbántás volt a cél, d az ilyen félvállról adott válaszokkal nem sokra megyek! Ennyi erővel én is ide jöhetnék és papolhatnám azt, hogy le volt írva 100x és én lennék a szakértő.

    Köszönöm!

  • Danecay

    őstag

    válasz King Unique #53348 üzenetére

    "Másrészt már le lett írva világosan többször is, hogy mi a helyzet, még egy társtopik ide vonatkozó irománya is linkelve lett, az hogy számodra ezek után sem világos és nem sikerült értelmezni, az már egyéni probléma..."

    Nem világos és ezért kérdeztem rá, valamint ezért is írtam, hogy az a válasz, miszerint már lett írva, rajtam nem segít. Viszont ezek szerint neked ez nem ment át mert akkor legalább kiemelnéd, hogy az én szempontomból minek van információértéke amire figyelnem kellene. Erre írtam, hogy "az ilyen félvállról adott válaszokkal nem sokra megyek! Ennyi erővel én is ide jöhetnék és papolhatnám azt, hogy le volt írva 100x és én lennék a szakértő."
    És ugyan konkrétumokat most sem tudunk meg csak ismételgeted magad ,hogy már le lett írva. Én érzem úgy, hogy csak beszélnénk valamiről de közben semmi lényegi dolog nem hangzik el?
    "A HDD hibája nem világos hogyan jön ide, ha egyszer 100/100-as a HDS szerint és nem is az lett elsődlegesen említve, hanem maga az USB-tárolóeszköz (dokkoló), annál az USB-kábel és a fizikai csatlakozás, + fizikai csatlakozása akár a dokkolóban lévő foglalatoknál (slotok), + az OS-ben a megfelelő szoftveres leválasztás."
    Ugye azt a hozzászólásom azon részét is elolvastad, hogy garanciálisan ráfizetéssel, egy másik típusú dokkolóra cseréltem. Már csak azért kérdezem mert most is, mint több mint egy évvel ez előtt az USB kábellel, meg a tápkábellel jöttél, ami akkor is és most is egy teljesen új dolog volt és van jelenleg is. Nem gondolod komolyan, hogy mindkét márka és típus esetén ilyesmi okozta a problémát!
    Nem volt konkrétan semmi cél, főleg nem megsérteni senki, azt viszont nem tartom építő jellegű hozzászólásnak, hogy ugyanazt a kántálást kell olvasni a témát illetően évekre visszamenőleg, azzal kapcsolatban is az, hogy volt már róla szó.
    Igazad van, elfelejtettem írni, hogy eredeti Win10 Pro-m van, és amivel példálództam, hogy 20 éve minden gond nélkül működött az legjobb emlékeim szerint egy, vagy a sokadik tör XP volt.
    Egyébként a fizetős MiniTool megoldása mellett ami szintén lutri, hogy bejön e vagy sem ez, egy sokkal elegánsabb megoldás, ami ugyan nálam nem jött be teljesen, de NTFS lett a fájlrendszerem, a meghajtó mutatja is, hogy mennyi a használt és a foglalt terület, csak belépve nem látok semmilyen állományt sajnos.


    Egy ilyen beszélgetésből megsértődve úgy kiszállni, hogy nem tettél hozzá semmi érdemlegeset, azért nem túl elegáns. Vélhetően azt is lengetted a füled mellett, hogy nem megbántás folt a cél, de az untalanig mantrázott infókkal nem éreztem magam kisegítve.
    Bár írtad, hogy elengeded a témát, de amennyiben mégis lenne építő jellegű hozzászólásod, kérlek konkrétumokkal hozakodj elő! Igaz bármit is teszel, neked lesz igazad, hiszen Te megmondtad :)

  • Danecay

    őstag

    válasz King Unique #53351 üzenetére

    Kezdjük az OFF részével! Nem rémlik, hogy olyat írtam volna rád ami ennyire ki kellene akadni, nem szidtam a felmenőidet, de talán még igazán sértő dolgot sem írtam, ellenben veled:
    "láthatóan nem nagyon van képben a leírt dolgokat illetően", "Az eléggé képmutató egy dolog", "Ha ennyire ostoba vagy", valamint többször elhangzik, hogy "láthatóan nem sikerült felfognod", holott okod sem volt ilyet írni, mert addig is értettem, később pedig szóba sem került, pl az a téma, és egy pillanatra sem kérdőjeleztem meg. Pl.
    "+ Az ugye szintén le lett írva világosan, hogy az előbbi 2 módszer csak saját felelősségre alkalmazandó, mert a írási művelettel jár és ha balul sül el, akkor azt az adatok bánhatják, ezért is biztonságosabb a standard adatmentés, ahol csak olvasás történik a forrásmeghajtótól, de úgy látszik ezt sem sikerült teljesen megértened..."
    Én úgy érzem, hogy Te személyesebbre vette a figurát mint én, sőt megszólításodkor még arra is figyeltem, hogy nagybetűvel tegyem azt és minden hozzászólásomban hangsúlyoztam, hogy, amennyiben félreérthető lennék, nem sértésnek szánom a dolgot.
    Még mielőtt kérdeztem volna, jó fórumozóhoz híven rákerestem a témára, hátha van újabb infó és újabb megoldás a hibára, de legtöbb esetben a Te válaszaiddal találkoztam, ahol a legtöbb esetben leírod, hogy volt már róla szó, igaz fáradságot nem kímélve linkeled is a dolgot, de kb ugyanazokat a dolgokat olvasom amik pl 2018-ban is le lettek írva, és egy bő évvel ez előtt már elolvasgattam ezeket. Miután nem nagyon találtam újabb megoldást, vagy csak átsiklottam felette, gondoltam rákérdezek. Úgy érzem elég részletesen leírtam sztorit, igaz, volt lényeges infó ami kimaradt, pl. Windows verzió.
    A videót csak azért linkeltem mert mint látható ott az illetőnek sikerült elhárítania a problémát mindenféle third party program nélkül, amit minden bizonnyal a MiniTool is ugyanolyan jól megcsinál viszont ezen szolgáltatásokat nem tartalmazza a Free verzió, ahhoz meg kell venni. Na elég az OFF-ból.
    Az ilyen USB kábel, táp, USB foglalat dolgokat azért zárnám ki, mert ismétlem, 3db. egymástól minden tekintetben eltérő gépen, valamint 2b. márkában és típusban is eltérő dokkolóval fordul elő nálam a jelenség. Mindkét dokkoló másik USB kábellel volt csatlakoztatva, de tavaly, tanácsodra azt is kicseréltem de nem ez oldotta meg, vagy okozta a problémát.
    A Windows gyorindításra és az eseménynaplóra azért nem nagyon reagáltam mert Te magad írtad, hogy:
    "Aminél esetleg ki lehet kapcsolni a gyorsindítást, de alapesetben az más szituációknál szokott gondot okozni (példa). + Ott az eseménynapló, fájlrendszer hibáival kapcsolatos bejegyzések, de abból megint nem feltétlen derül ki az ok."
    Az óta viszont ránéztem ezekre is. A gyorsindítás most nincs kikapcsolva, feltehetően az óta, hogy újrahúztam a rendszert, korábban viszont biztosan ki volt, mert elvileg az AMD Adrenalin szoftver egyéni beállításainak alaphelyzetbe állításáért ez a felelős, vagy legalábbis az egyik, és mivel nekem AMD kártyám van ezért korábban biztosan ki volt kapcsolva, tehát amikor az előző dokkolóval volt RAW-os gondom, akkor biztosan.
    Az eseménynaplóra is ránéztem és van hiba bőven, de nem tudom, hogy mi lehet megtudni belőle.

    Az NTFS hozzáférési engedélyeknél full kontrollom van.
    Amúgy alapértelmezetten a Paragon Hard Disk Manager volt fent, annak is van egy lemezfelület ellenőrző eszköze, azt is lefutattam és semmi. Közben "beszereztem" a MiniTool okosabb verzióját is, lefuttattam a Partition Recovery Wizardot de semmi. Tegnap még a Wise Data Recovery-t is lefuttattam rajta, gyönyörűen meg is talált egy csomó dolgot, csak erről is akkor derült ki, hogy különdíjas miután minimum 2 óráig szöszölt az állományom megtalálásával, pedig Wise Care-ből PRO verzióm van, így azt hittem, hogy ez is része, de ezek szerint nem :(

  • Danecay

    őstag

    válasz krealon #53353 üzenetére

    Tehát akkor:

    Windows:

    Kiadás Windows 10 Pro
    Verzió 20H2
    Telepítés dátuma ‎2020. ‎10. ‎18.
    Operációs rendszer buildszáma 19042.928
    Minőség Windows Feature Experience Pack 120.2212.551.0

    HDD1:

    Lemez Tulajdonságok
    Lemez sorszám,5
    Interfész,USB Attached SCSI (UASP) SAT Standard USB/ATA
    Gyártó információ,"VID: 152D, PID: 0561"
    Lemez vezérlő,"AMD USB 3.0 eXtensible Host Controller - 1.0 (Microsoft) (USB 3.0) [VEN: 1022, DEV: 145F] Verzió: 10.0.19041.662, 11-16-2020"
    Lemez modellszám,SAMSUNG HD103UJ
    Lemez revízió,1AA01118
    Lemez sorozatszám,S13PJ1KS504635
    Teljes méret,953867 MB
    HDD2:

    Lemez Tulajdonságok
    Lemez sorszám,6
    Interfész,USB Attached SCSI (UASP) SAT Standard USB/ATA
    Gyártó információ,"VID: 152D, PID: 0561"
    Lemez vezérlő,"USB-csatlakozású SCSI- (UAS) háttértár (IDE) Verzió: 10.0.19041.1, 6-21-2006"
    Lemez pozíció,"Bus Number 0, Target Id 0, LUN 1"
    Lemez modellszám,TOSHIBA DT01ACA050
    Lemez revízió,MS1OA750
    Lemez sorozatszám,X3TBM9EAS
    Teljes méret,476937 MB

    Az USB-s kérdésre felelve pedig ezeket tudom összeszedni:

    Erről a típusról és márkáról lenne szó
    Ez van a dokkoló alján lévő címkén:

    USB ügyileg pedig ezt sikerült kiolvasni:

  • Danecay

    őstag

    válasz King Unique #53354 üzenetére

    Elég sok feltételhez kötöd egy egyszerű külső dokkoló használatát, lassacskán már az sem lesz mindegy hányas méretű cipőt hordok :)
    Mint írtam, haználtam már és sok éve volt van, ilyen is, olyan is, de ezek a RAW jelenségek az elmúlt bő egy évben kezdetek jelentkezni. Tesztelni sem egyszerű, mert nem mindig és azonnal jelentkezik, csak időnként. Azt is leírtam már, hogy a többszöri meghibásodás miatt már számtalanszor leformatáltam a lemezeket, külön kérés nélkül. Partícionálva is csak az egyik van 2 részre. Nem szoktam cserélni a dokkolóban a lemezeket mert az a 2 db. van állandóan benne. Nem állítom, hogy nem lehet összefüggés, de mutass már egy olyan dokkoló használati utasítást ahol le van írva, hogy a használathoz ki kell kapcsolni a Windows gyors indítási funkciót mert sérülhetnek az adataid. Arra, hogy már a hivatalosan neten beregisztrált Windows kulcs származása is okozhatja a problémát, inkább nem mondok semmit. Szerinted aki ilyen kulcsot vásárol, vagy még ilyet sem, hanem valamilyen hack-el aktiválja, azoknak mind ilyen problémái lesznek egy külső HDD használata esetén? Ez már azért szerintem erősen túl van gondolva. Továbbá szerinted nem kezelem ez elég körültekintéssel miután több alkalommal beszívtam az utóbbi időben, és ennek ellenére akár még menet közben is HDD-ket cserélgetek? Lassan aljutunk oda, hogy rendszerprogramozó informatikus mérnöknek kell lenni egy ilyen eszköz használatához :)

    [ Szerkesztve ]

  • Danecay

    őstag

    válasz King Unique #53359 üzenetére

    A dokkoló tápegységére Output-nak: 19V, 2,1A és 40W van írva. Ha én raktam volna hozzá ezt a tápot, azt mondom, hogy valószínű. hogy neked lesz igazad és itt lesz a kutya elásva, de ez gyári tartozék, aminek megfelelően kellene legyen méretezve. Kizárni persze semmit sem lehet. Ugyanúgy, mint ahogy a gyorsindítással kapcsolatban írtam, arra vonatkozó infó sincs a dokkoló használatát illetően, hogy 5400 rpm fordulatú HDD-ket nem ajánlatos gyorsabbat használni. Ami írva van, mert direkt előkerestem a dobozát és benne a papírokat
    "EW7014 l Duális Dokkolóállomás USB 3.1 Gen1 (USB 3.0) 2.5 és 3.5 Inch-es SATA HDD/SSD-hez", és még ugyanez legalább vagy 10 nyelven. OK ne de ne zárjuk ki ezt sem, viszont ha semmit nem zárunk ki akkor megint ott tartunk, hogy bármi lehet. Egyébként, mint ahogy szerintem a legtöbb felhasználónál van, az emberek egy ilyen dokkolóhoz nem vesznek külön 5400-as HDD-t, hanem azt teszik bele ami van. Lehet régi modellek már, nem véletlenül inkább csak adattárolásra használnám őket, nem állandó rendelkezésre állás mellett, csak alkalmankénti esetekre. December elején lett kicserélve, vagy megvásárolva, jó ha az óta a RAW-osodásig, jó ha 2 órát ment összesen, rámásoltam a ritkán használt állományokat és félreraktam. Ugyanez igaz a HDD-kre is mert a dokkolóval együtt ezek is ennyit mentek összesen, és mint beszéltük, nem mai darabok, de nem is nagyon mennek. A Samsung 654 napot ment eddig, a Toshiba pedig 266-ot. Na most, hogy ez mennyire sok az viszonyítás kérdése, a Toshiba nyilván fittebb, de a gépembe építve is van olyan HDD-m ami közel annyit futott mint a dokkolóban lévő Samsung, mégsem lett egyszer sem RAW-os. Na meg aztán ne feledjük, hogy 2 eltérő márkájú, kapacitású és korú merevlemez szokott egyidejűleg meghibásodni. Amennyiben HDD-re próbálnánk leszűkíteni a dolgot, akkor létezik, hogy amennyiben az egyik hajlamos a meghibásodásra, úgy viszi magával a másikat is?
    A rendeltetésszerű használatról meg automatikusan a munkahelyem jut eszembe. Gyártógépekről készült biztonsági másolatokat készítünk, tárolunk és állítunk vissza több terrás, külső USB-s tárolóeszközök segítségével, rögtön hozzá is teszem, hogy nem rackekbe vagy dokkolókba dugdosott tárolókon, hanem gyári külső merevlemezeken, mindezt egyébként az IT által kiselejtezett offline gépen. A legtöbb kollégámról sajnos elmondható, hogy teljesen dilettáns a számítástechnikához. Ez lehet életkori sajátosság, mert nem számítógépen szocializálódott mint anno pl. én hanem okostelefonon vagy tableten, vagy csak egyszerűen nem vonzotta sohasem a téma, így pl. van aki csak egy kinyomtatott útmutató alapján tud megcsinálni egy mentést vagy egy visszaállítás, van aki másnak a segítségét kéri, van aki meg nem is csinálja inkább mert annyira nem vágja. Volt eset amikor a visszaállítandó képfájlt nem a kívánt HDD-re sikerült összehozni, hanem arra a gépre amivel a műveletet csinálta :) Néha csak csóválom a fejem, hogy mennyire szívatják magukat. Ezt csak azért írtam le, hogy ilyen felhasználási körülmények között sem fordult elő az elmúlt 10+ évben, hogy RAW-osodjon egy-egy tároló, elég nagy probléma is lenne.
    Na mindegy, majd megoldódik valahogy előbb vagy utóbb.

  • Danecay

    őstag

    válasz liksoft #53361 üzenetére

    Szia Köszi!

    Az első ponttal kapcsolatban csak annyi, hogy minden bizonnyal ennek akkor lenne jelentősége, ha nem egy külső táppal ellátott egységről beszélnénk, hanem amik az USB portból táplálkoznak, vagy rosszul gondolom? Mondjuk esetemben amúgy is USB3-ról beszélünk ami 900mA-t tud.

    A fantomkergetőzéshez meg csak annyit, hogy az ilyenek valahogy megtalálnak engem :(
    A memóriahibámat is több mint 1 hónap volt mire kiteszteltem, mert az sem jelentkezett mindig, ráadásul újonnan vettem, talán még 2 hónapos sem volt és eleinte nem is volt vele baj. Az előző dokkoló tesztelésére is legalább ennyi idő ment el, de mondjuk érdekes, mert azt ki is cserélték és ugyanaz volt a történet mint most ezzel.

  • Danecay

    őstag

    válasz King Unique #53364 üzenetére

    Valóban felcseréltem, pontosabban inkább csak összekevertem 2 tápegységet. A monitor tájáról olvastam le a paramétereket, de természetesen az a monitort hajtja, nem pedig a dokkolót :) A dokkoló tápja a dokkolót hajtja, aminek az aljzat felőli oldalára van ragasztva a címke, de mivel jelenleg is megy a recovery, így inkább nem húzom ki, de feltehetően ugyanaz lesz rajta mint a fentebb beillesztett, dokkoló alján lévő címkén.
    A dokkoló decemberben lett vásárolva, de kb. 4 napja lettek RAW-ok először a kötetek, de vásárlást követően 2, max 3 alkalommal volt használva a dokkoló.
    A korábbi eset, vagy esetsorozat, mert többször előfordult sajnos, az pedig több mint egy évvel, lassan 1,5 éve kezdődött és kb. október közepéig tartott amíg vissza nem küldtem gariba.

  • Danecay

    őstag

    Bár nem adatmentős topik, de hátha valakinek jól jön! Nem tudom milyen, nem hallottam még róla, de jelenleg ezt futtatom, ha valaki ismeri és nincs róla jó tapasztalata, ne ostorozzon, csak a jó szándék vezérel.
    Donemax Data Recovery elvileg ~70$ helyett most ingyen

  • Danecay

    őstag

    válasz King Unique #53372 üzenetére

    Nem igazán értem, hogy ezzel is miért van bajod! Aki idejön, vagy az adatmentéses topikba, nem feltétlenül látogatja a Programok és promók topokot is, nem is értem, hogy ezt miért feltételezed? Az, hogy ezek szerint Te igen, az egy dolog. Ha ennyire zavar, töröld nyugodtan, márpedig zavar mert nem bírtad megállni megjegyzés nélkül :(

  • Danecay

    őstag

    válasz King Unique #53374 üzenetére

    Igen Mester :R Mindenki másnak aki esetleg hasznát veszi annak pedig szívesen! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Danecay

    őstag

    válasz Danecay #53360 üzenetére

    Még némi adalék a RAW-os sztorihoz.
    kb. 3 napja indítottam el egy adatmentő szoftvert a dokkolóban lévő egyik meghajtóra. Nyilván nem tartott eddig, hogy végezzen, de közben dolgozom is menni kellett + volt más egyéb elfoglaltságom is, így a vizsgálat végeztével készenléti állapotba tettem a gépet, hogy biztosan ne vesszen el a több órási keresés eredménye. Most éppen itthon vagyok, gondoltam elkezdem kiválogatni a sok megtalált dologból, a valóban létező és szükséges állományokat és átmásolom a szintén a dokkolóban lévő másik, korábban lassú formázással formázott HDD-re. A Recover gombra nyomva, kiválasztottam az említett meghajtót, de azt az üzenetet dobta, hogy nem áll rendelkezésre, vagy valami ilyesmi. Gondoltam megnézem fájlkezelő alól, hogy mit mond ha a meghajtóra kattintok, és mivel Total Commander-t használok innen próbáltam megnyitni, de már jött is az üzenet, hogy csak rendszergazdaként férhetek hozzá a meghajtóhoz, mondom legyen, be is engedett lépni, és mivel eleve egy formázott meghajtó volt nem is láttam rajta semmilyen tartalmat. Mondom mindegy, úgy sincs rajta semmi, leformázom még egyszer, csakhogy ezt megpróbálva azt az üzenetet kaptam, hogy a meghajtó használatban van. Mondom akkor bezárom a TC-t és megpróbálom formázni a Windows-os fájlkezelő alól, itt már viszont a meghajtót sem látta. Gyorsan ránéztem a lemezkezelőben, és mit látok? Ismét RAW partíció lett a pár nappal ez előtt lassú formázott, az óta nem írt és nem olvasott, az óta le nem választott, másik USB portba át nem dugott meghajtóból (alaplapi USB portba van csatlakoztatva egyébként), úgy, hogy még a Windows sem lett leállítva alatta, csak készenlétbe rakva :W

Új hozzászólás Aktív témák