Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Danecay #53360 üzenetére

    Két apró észrevételem van csak a leírtakhoz.

    1. Az USB2 port maximum 500mA terhelést visel el. Ehhez képest arra is készültek gyári! külső HDD-k, amelyek adatlapján 750mA vagy akár 1A is szerepelt! Akkor ez most hogyan is van? - A gyártók igencsak feszegették a végső határokat. Annyira, hogy sokszor csak Y kábellel lehetett használni a HDD-ket.

    2. A Samsungnál majdnem lényegtelen az eltelt idő. Mivel parkoló pályás, így nagyságrendekkel többet számít a parkolások száma! Ahogy öregszik, ennek a számára elviselhető értéke rohamosan csökken. Oka, hogy a felületen van egy védőréteg, ami öregszik. A légpárna alatt ez nem gond, de a parkoláskori csúszást idővel egyre kevésbé tolerálja (vagyis elindul a kopása).

    Egyébként ahogy így figyeltem, valóban egy fantomot kergetsz.....

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • krealon

    veterán

    válasz Danecay #53360 üzenetére

    "A dokkoló tápegységére Output-nak: 19V, 2,1A és 40W van írva."

    Reszvetem :((
    Ezek szerint osszekeveredett 2 adapter.
    A dokkolo aljan tisztan olvashato, hogy 12 V-os tapegyseget igenyel.
    Ha egy 12 V-os eszközre 19 V-os tapot kotsz, akkor nem csoda, hogy tonkre megy.
    Tipikusan 5-10% -os elterest viselnek el az elektronikus eszkozok.

  • King Unique

    titán

    válasz Danecay #53360 üzenetére

    Ez a 19 V gondolom csak elírás és inkább 12 V akart lenni, de ha tényleg az előbbi úgy hogy a 3,5"-os HDD-nek is eleve 12 V kell és a dokkoló aljára is az van írva ( + más A és W értékek), akkor az elég siralmas és nem meglepő ha gondok vannak... :DDD
    December elején lett vásárolva, az említett probléma a havi CU kapcsán meg 8., szóval ha akkortájt volt használva és futott CHKDSK, akkor akár amiatt is lehetett RAW. Ha előtte, akkor viszont nem kellene, meg ha később már amikor javítva lett akkor sem.
    A gyártók a felhasználói útmutatókban nyilván nem fognak minden egyes eshetőségre kitérni pláne a változatos hw/sw környezet miatt sem, de attól még érdemes odafigyelni az említett dolgokra - nem véletlenül lettek leírva - és annak megfelelően használni egy ilyen eszközt. ;)

  • Danecay

    őstag

    válasz Danecay #53360 üzenetére

    Még némi adalék a RAW-os sztorihoz.
    kb. 3 napja indítottam el egy adatmentő szoftvert a dokkolóban lévő egyik meghajtóra. Nyilván nem tartott eddig, hogy végezzen, de közben dolgozom is menni kellett + volt más egyéb elfoglaltságom is, így a vizsgálat végeztével készenléti állapotba tettem a gépet, hogy biztosan ne vesszen el a több órási keresés eredménye. Most éppen itthon vagyok, gondoltam elkezdem kiválogatni a sok megtalált dologból, a valóban létező és szükséges állományokat és átmásolom a szintén a dokkolóban lévő másik, korábban lassú formázással formázott HDD-re. A Recover gombra nyomva, kiválasztottam az említett meghajtót, de azt az üzenetet dobta, hogy nem áll rendelkezésre, vagy valami ilyesmi. Gondoltam megnézem fájlkezelő alól, hogy mit mond ha a meghajtóra kattintok, és mivel Total Commander-t használok innen próbáltam megnyitni, de már jött is az üzenet, hogy csak rendszergazdaként férhetek hozzá a meghajtóhoz, mondom legyen, be is engedett lépni, és mivel eleve egy formázott meghajtó volt nem is láttam rajta semmilyen tartalmat. Mondom mindegy, úgy sincs rajta semmi, leformázom még egyszer, csakhogy ezt megpróbálva azt az üzenetet kaptam, hogy a meghajtó használatban van. Mondom akkor bezárom a TC-t és megpróbálom formázni a Windows-os fájlkezelő alól, itt már viszont a meghajtót sem látta. Gyorsan ránéztem a lemezkezelőben, és mit látok? Ismét RAW partíció lett a pár nappal ez előtt lassú formázott, az óta nem írt és nem olvasott, az óta le nem választott, másik USB portba át nem dugott meghajtóból (alaplapi USB portba van csatlakoztatva egyébként), úgy, hogy még a Windows sem lett leállítva alatta, csak készenlétbe rakva :W

Új hozzászólás Aktív témák