Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szbazsi123

    csendes tag

    Sziasztok! Egy külső dokkolót használok, teljesen noname, usb2 csatolós. Sata és Pata meghajtót tud fogadni. 2 sata küldő vinyóm van, mindegyikre különböző dolgokat archiválok. Viszonylag ritkán használom "aktívan" ezeket, mittomén, a gyerek meg akar nézni valami mesét, akkor pendrive-ra átmásolom, stb. Azt vettem észre az utóbbi időben, hogy az egyik hdd-t folyamatosan random időközönként "ledobja" a windows, és mindig használat során (tehát ha tétlen állapotban van, sosem dobja le), függetlenül attól, hogy kis állományokat írok/olvasok, vagy nagyokat. Ha elboja a meghajtót a windows, újra is mount-olja, csak épp megakad az épp akítv folyamat, újra kell indítani. Próbáltam más usb csatlakozóba tenni, sőt, usb3-ast is kipróbáltam, de semmi. Sajnos más dokkolóm vagy asztali gépem nincs, hogy a vinyót próbálgassam. Ilyen merevlemez vizsgáló szoftvereket futtattam, semmi hibát nem jelez egyik sem (pl. hdd sentinel). Néhány windows10 beállítást is variáltam (pl. ne kapcsolja le az usb portot), de sok mindenbe nem mertem belenyúlni. Teljesen tanácstalan vagyok. Most pontos adatokat nem tudok írni, melóhelyen vagyok, de ha esetleg kel valami (vinyó típusa, stb), este meg tudom nézni.

Új hozzászólás Aktív témák