Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ITHero.hu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy Lanovo X220-as lapot nyüstölök már kb 3 hónapja...
    Nagyon szeretem a gépet! :)
    Vinyó nélkül vettem, így szereztem bele egy új 1 TB-s HDD-t (WD10JPVX-22JC3T0) és egy 128 GB-s SSD-t (SAMSUNG MZMTD128HAFV-000).
    Hasít a gép! :)
    Win 10-et használok, az SSD kímélése miatt a desktopot és minden mást, átpakoltam a hdd-re a windows mappa, illetve személyes beállításait használva. (tehát nem moddoltam semmit az oprendszeren)

    Az energia beállításoknál úgy állítottam be a dolgokat, hogy tápról sosem kellene kikapcsolnia a hdd-nek (0 percre vettem, ami a soha szinonimája), ennek ellenére mégis állandóan leállítja a vinyót a rendszer azonnal, ha épp nincs írás, olvasás róla...
    Ezzel nem is lenne gond, mert ugye védjük a vinyónkat stb stb, de a 3 hónap alatt a (17 nap 13 óra futási idő) 7737 alkalommal indult el a vinyó... :(
    Ez nekem egy hangyányit soknak tűnik... :(

    Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a windows nem engedelmeskedik? Miért lövi le folyton a vinyót?
    Szinte minden alkalommal, amikor rámászok a hdd-re, hallom, ahogy felpörög... (tehát előtte nem ment...)

    Van valakinek ötlete?
    Jártatok már így?

    A dolog amúgy nem egyedi, mert egyik ismerősöm 2 éve használt gépe (szintén ssd, hdd kombó) ugyanezt produkálja... Ő már 75k újraindításnál tart a vinyóján...
    Mindkettőnk hdd-je 100/100-as Sentinel szerint, de engem mégis zavar... :(

    A ötleteket előre is köszi! :)
    Szép napot!
    BÚÉK!

Új hozzászólás Aktív témák