Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • misirulez

    senior tag

    Hello!

    Először is leszögezném, hogy nekem az összes hifi kifejezés kínai. 0 az ismeretem ebben a témában, de tényleg, nehéz eset vagyok nagyon, így kérem csak az olvasson tovább akinek megfelelő idegrendszere van.

    A következő a helyzet.
    Házi mozi rendszer kiépítésén töröm a buksim. 200e a határ, de minél olcsóbb annál jobb.

    Szóval amit tudok, hogy 32-es hdready tv lesz, és egy wd tv nevezetű kütyüvel fogok rá hd filmeket varázsolni.
    Mindössze már csak a hangrendszer kérdéses. Ugyanis amilyen rettenet botfülű vagyok, nekem tökéletesen megfelelne az is, ha a tv hangszórójából jönne a hang csak az a baj, hogy 720p-s .mkv konténerekben gyakran előfordul DTS, amit ugyebár a wdtv csak optikai kiementén hajlandó "kinyomni".

    Namármost ezáltal szükségem lesz egy olyan "kütyüre" (valszeg erősítő, de lehet, h csak egy dekoder?) amin van optikai bemenet és továbítani tudja hangszórók felé a beérkezett jelet (így kell mondani?).

    Sima dekóderek 30 körül vannak, de kicsit többért (40-50k) viszont már (argep.hu) vannak "erősítő+hangfalszett"-ek is. Pl ez.

    Viszont mint már említettem totál botfülem van, így a házimozi hangrendszerét szeretném a lehető legoccsóban megúszni, term. a teljesség igénye nélkül.

    Szóval ha csak simán erősítőt néznék azt meg lehet úszni mondjuk 20e alatt? Persze tudom az olyan is lenne, dehát én ahol eddig néztem argep ott 50e-től kezdődnek.

    De ha tételezük fel mégis van mondjuk 20 k környékén, akkor mi lenne ha arra kötném rá mondjuk ezeket?
    Ezek nem is 5.1-esek akkor elképzelhető, hogy mivel nincs center így a beszédhangok alig hallatszódnának az effektek vagy zene meg sokkal jobban a filmeknél? Abból a szempontból jobb lenne, hogy nem kéne a szőnyeget felszedni meg vesződni az 5.1 kábelezéséval, mert arra nagyon allergiás vagyok ha valahol "kilátszik" egy kábel...

    De végülis felteszem kerek perec az építő jellegű kérdést.
    Hogyan tudom a legolcsóbban megúszni?

    Előre is thx.!

    Ódv
    Misi

  • misirulez

    senior tag

    válasz csizzah #4012 üzenetére

    Igen van egy határ amit nem sikerült pontosan belőni másoknak, de az új firmware megléte után már csak nagyon kevés filmnél csinálja.
    Én meg arra gondoltam, hogy mivan akkor, lehet nevetni fogsz mondtam nem értek hozzá, szóval mi van ha X bitrátánál akadozik a film hangja, akkor előtte valamilyen módon (gondolom tömörítéssel) a film hangfájljának bitrátáját csökkentem? :D

    (még egy utolsó hülye kérdés: szóval az .mkv-ban ha nem dts akkor helyette ac3 szokott lenni, az viszont a samsung oldalán nincs külön feltűntetve, h a tipus amit kinéztem ismerné, de egy német webshop specs.-ben viszont igen ennél a terméknél. És én azt vettem észre, hogy ahol ac3-at említenek, ott együtt említik a Dolby Digital-al, tehát akkor az ac3 dolby digital-t jelenti, és akkor azért nincs feltűntetve a samsung.hu-n ezekszerint az ac3 se jelent gondot ennek az erősítőnek amit kinéztem?)

    Üdv
    Misi

    [ Szerkesztve ]

  • misirulez

    senior tag

    válasz misirulez #4013 üzenetére

    És ez szerinted?

    DTS - Yes
    Optical Inputs - 1

    Tehát ha a wdtv-ről a hangot optikaival rárakom a z210-re az megszólaltatja majd a hangszóróin, nem? (38e ft.-ért jónak tűnik, gondolom "ótvar" ahogy mondanád, de a feladatát -mégha nem is a legjobb minőségben de- elvégzi, nem?)

    Egydobozos szett az milyen?

    (jah és köszi a segítőkézséget:) )

    Üdv
    Misi

  • misirulez

    senior tag

    Hello!

    Szükségem lenne majd egy olyan valamire:

    aminek van legalább 3 audio kompozit bemenete

    és arról érkező hangot(pl.: ddt5.1-ac3) lekeveri sztereóra és továbbítja a sztereo erősítőnek.

    Ugyanis stereo erősítő nem képes fogadni és lejátszani dolby digital 5.1 stb jeleket, de nem akarok drágább hm erősítőt mikor én úgy is csak stereoban hajtanám meg.

    Üdv
    Misi

  • misirulez

    senior tag

    válasz KMT #5568 üzenetére

    Jungson ja66-ra én is szavaznék... :R
    Decemberben vettem akciósan 50 (féláron).

Aktív témák