Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • klepto

    addikt

    válasz dabadab #303 üzenetére

    Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem is igazán vált be a Yamaha dvd. Az erősítő nem rossz, de a dvd nem igazán tetszik hangilag. Régebben digitális Pana erősítőm volt, ami sokkal gyengébben muzsikált sztereó forrásról (pl. bakelit), de egy Marantz dvd-t rákötve lényegesen jobb volt a térérzetem, mint a komolyabb, sztereóban sokkal jobban teljesítő Yamaha erősítő és a Yamaha dvd párossal. Ha viszont cserélek, akkor már mindenképp HDMi-s dvd-t akarok venni. Nem is igazán van már más a komolyabb kategóriában ;]
    Igazából amit írtam 2 márka között őrlődöm, a Sony, és a Marantz. Nem tudok elpakolni, és anyagilag finanszírozni külön hm, és külön sztereó tornyot, ezért egyben szeretném megoldani a 2 funkciót. A Sony mellett szól, hogy komolyabb hifi tornyot tudok a hm erősítő köré építeni, md-vel, és dat magnóval, na meg Sony videóval (eddig jó pár vhs magnó megfordult már nálam, de a Sony magasan vitte a prímet hangminőségben), a Marantz mellett viszont az szól, hogy talán minőségibb, és mindenképpen egy nagyobb márka. Ami ellenük szól, a Sonytól mindig is féltem, soha nem tartottam egy komoly, jó hangú márkának, egészen az idei HiFi-Show-ig ahol nagyon meglepett az STR-DA 7100ES [link] hangja. A leggagyibb Sony hangfalszettel [link] is meglepően szépen szólt sztereóban! A Marantz ellen pedig az szól, hogy a régebbi szériás 4610-es dvd-je nem jelenítette meg teljes képernyőn a kisebb felbontású DivX filmeket. Bár nem életbevágó a DivX, de akkor is fontos, hogy jól kezelje. Ha az új, 4001, 6001, 7001 szériás dvd-ken ezt a problémát már megoldották, akkor komoly esélyei vannak nálam a Marantznak.
    A Denon amit még nézegettem, ott az előző szériás erősítők nem tetszettek hangilag, az újnak pedig a távját tartom kezelhetetlennek a kétoldalassága miatt. Bár tagadhatatlan tény, hogy ár/érték arányban, talán a Denon dvd-i a legjobbak, és bennük található a legkomolyabb video dac. Amit még nézegettem, az az Onkyo, de az erősítőben már lényegesen drágább, mint a Sony, vagy a Marantz, és a dvd ára is az egyik legdrágább az átlagos tudásához, és a többi márkához képest.
    Szóval így gondolkoztam, amikor a Sony felé mozdultam, illetve ez a valódi oka a lehetséges rendszercserének.

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Aktív témák