Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz Mosqu!to #158093 üzenetére

    Szerintem ha csak dts-t ír ki az erősítő, akkor csak a core adat kerül az erősítőre.
    Nézegettem a neten, de szinte minden képen csak a Dolby TrueHD felirat olvasható, de ha ez megjelenik, akkor a dts hd-nak is meg kellene, ha olyan jelet kép. Én még nem hallottam olyan készülékről, hogy ezt menübe át lehetne írni, hogy hd hang helyett csak dts-t ír ki.
    Egyébként egy médialejátszóval vagy bd lejátszóval ki lehet próbálni, vagy akár egy laptopot hdmi-vel összekötni a próba erejére, s akkor mit ír ki.
    Szerintem 100%, hogy csak a core adat kerül az erősítőre, a hd-és nem.
    Ami még lényeges a történetedben, hogy írod a plex használatát. Ha ezt úgy kell érteni, hogy a tévé lejátszóját használva van valahol egy plex szerver, s arról játszik a tévé lejátszója, a tv pedig hdmiARC-on csatlakozik az erősítőre, akkor viszont a plex is hiába tudja már a hd hangot kezelni, a HDDMIARC lesz esetedben a gyenge láncszem, ott nem fog kerülni hd hang az erősítőre.
    Kicsit pontosabb leírás kellene a rendszerről, de egy médialejátszó használatával biztosan kiírná az erősítő a hd hangok jelzését is.

    codec project

  • junior19

    senior tag

    válasz Hikvision #158940 üzenetére

    Olvasd el renatto korábbi írását, s vedd figyelembe BBéci milyen stílusú zenéket hallgat. Azokra jobb a Monitor Audio a JBL-nél, de ha más műfajt hallgatsz, csalódás lesz, hiába a kedvezményes ár.

    codec project

  • junior19

    senior tag

    válasz devil-k #163128 üzenetére

    Ezt lájkolnám ha lehetne. Teljesen egyetértek.
    Az Avx-et pár ember sikeresen szétrombolta, kiutálták azokat, akik nem értettek velük egyet. Pár ember azóta jobban megjelent itt, s folytatja azt, amit ott csináltak.

    Félreértés ne essék, örvendetes ahogyan információhoz lehet jutni, lehet mérni, akusztikát javítani.
    De akik a tökéletesre törekednek, nem veszik figyelembe, hogy vannak itt olyanok, akiknek nincs lehetőségük külön mozi szobára, ahol a cuccot használják többen is élnek, így azokat zavarhatja a nagy hangerő, még ha a referencia szintet meg sem közelíti. Így az eszközvásárlásban is más szempontokat is figyelembe kell venniük, mint ha ideális helyzetben lennének.
    Örvendetes, hogy egyre többen megengedhetik maguknak, hogy ideálishoz közeli körülmények között hódoljanak a hobbijuknak, de szerintem még mindig többen vannak itt is, akiknek nem ideálisak a körülményeik. S ezt a tökéletességre törekvők nehezen fogadják el.

    Számomra az is érdekes, hogy jönnek itt a mérésekkel, tesztekkel, de még egyetlen egy mérési eredményt nem láttam a megjelenítőjük kalibrált eredményéről. Se KP, se Quetz egy képet nem rakott be a megjelenítője kalibrált állapotáról. Pedig a mozi a képről is szól, nemcsak a hangról, s ha elvárnánk, hogy a hangrendszer referencia szintre legyen képes(ami örvendetes, de el kellene fogadni, ha valaki bármely okból kifolyólag nem használhatja úgy), akkor a megjelenítőt is kalibráltatni kellene.

    codec project

  • junior19

    senior tag

    válasz Quetz #164874 üzenetére

    Ha már a haladó topicban vagyunk, akkor gondolom ha már annyira oda vagy a referencia hangerőért, akkor azon hallgatod, s nem nézed. Mert az egy másik érzékszervünk.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák