Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #09634560

    törölt tag

    válasz Csabroncka #89389 üzenetére

    Az utolsó mondatoddal mondtál nekik valamit.. :) Többi érdektelen vagy érthetetlen számukra. :DDD

  • gorbep

    senior tag

    válasz Csabroncka #89389 üzenetére

    Kedves Csabroncka! Köszönöm, hogy felhívtad a figyelem erre, de villamosmérnök vagyok, és megtanultam a leckét..... Remélem te is.... Tudod a + és a - kábel sorba kapcsolódik a hangdobozzal...... az impedanciák között meg kialakul egy osztás, ami megadja a hangdobozra eső (legyen most frekvencia tartománybeli) komplex effektív vagy csúcsértékét, tekintsük most a rendszert szinuszos áramú lineáris hálózatnak.

    Nem szeretem a fél igazságokat...... számold ki légy szíves, hogy pontosan ? Ohm is a 0.5, 1.5, 2.5, 4mm2-es 2m hosszú front kábeled..... és helyettesítsd be az osztóba....... ? százalékot is változik a hasznos jeled effektív értéke??? Na ugye...... ;] Ajánlom figyelmedbe az Elméleti Villamosságtan tárgy mellé a mérnöki nagyságrend és becslés képességeit is..... Ma egész nap melóztam lusta vagyok kiszámolni, de maximum pár százalékot saccolok..... És akkor még a teljesítmény ezzel négyzetes, a hallásod meg logaritmikus..... szóval ha a 4 kábelt hangerőre meg tudod különböztetni...... . akkor az más nem semmi.....Ezeken a féligazságokon gazdagodnak meg a High-End gyártók.......

    Ha jól rémlik 1m 1mm2- es huzal ellenállása szobahőmérsékleten 0.02 Ohm...... ami a 8 Ohm-os hangdobozodhoz képest 0.25% csupán.... Szóval ha ezt a vizsgán mondanád nálam...... megdicsérnélek, mert jól megtanultad az elméletet..... és letolnálak, mert nem gondoltad végig az alkalmazást és a nagyságrendet...... :P

    PEACE..... :R

    [ Szerkesztve ]

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák