Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamoo

    MODERÁTOR

    válasz tibi00 #27857 üzenetére

    Valami belépő erősítő elég hozzá. Azt tudod ugye, hogy ezek darabárak?

  • Oldfighter

    senior tag

    válasz tibi00 #27857 üzenetére

    Ez most akkor madoxxnak is szól. :)

    Hogy milyen erősítőt szeretnél, az az igényedtől függ. A régi, használt, több mint öt éves erősítők HDMI csatlakozó híján nem tudják kezelni a HD-s hangsávokat. Viszont HD-s hangsávokat úgy érdemes elvárni, hogy arra megfelelő hangsugárzó szetted legyen, amin ki is hallod a különbséget a "sima" Dolby Digital, illetve DTS hangsávokhoz képest. Új termékekre értve (erősítő), ezek a középkategória mezőnyéből indulnak, 150-200e forintról; ehhez megfelelő hangsugárzó szettek pedig kb a 300e forintos ársávtól.
    A másik fontos dolog szokott lenni a csatlakoztathatóság, azaz a megfelelő bemenet szám. Ha plazma vagy LCD tv van, mellé egy médialejátszó és Blu-ray játékos, akkor ezekhez az erősítőnek biztosítani kell a megfelelő számú HDMI bemenetet. Ezzel túl nagy gond manapság már nincsen. Régi modelleknél marad az optikai, illetve a koaxiális bemenet.
    A fizikai oldalról azt hiszem másra nagyon nem kell figyelni. Ami ezen túl van ( hangzásvilág), az meg egyéntől függő. Ebben nem lehet nagyon tanácsot adni. Ami nekem tetszik, az lehet, hogy másnak nem. Vagy fordítva. Én ha tehetem és ha Pesten járok, mindig kerítek rá módot, hogy beugorjak hallgatózni.....kutyafuttában igaz, hogy csak az MM-ig jutok. Tekintve, hogy én is új szett vásárlása előtt állok, be fogok majd jelentkezni egy komolyabb bemutatóterembe, hiába olvastam több tucat tesztet az adott termékekről. :)

    Ha további kérdés van, csak nyugodtan. :)

    Süket szomszéd a jó szomszéd!

Új hozzászólás Aktív témák