Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz VoidXs #171804 üzenetére

    Biztos én vagyok a béna, de nem tudnád átkonvertálni

    - REW formátumra
    - vízesés diagrammra
    - kép min 1200pixel X vvalami...

    mert ez így nekem nem elég ( mi történik 10-200Hz tartományban? ) informatív, vagy fogalmazhatunk úgy is, hogy nem vagyok kompatibilis a Cavernel.

    A zöld vízesés diagrammal [link] kapcsolatban láttad, a nem, vagy csak nagyon lassan csillapuló, 33-as és 49Hz-es tüskékeket, amik nem mellesleg egybeesnek a szobám számított módusával?

    [link]

    Ezek után lehet még kétség, hogy ez nem más zaj csak és kizárólag a szoba módusa lehet, amit a 3"-os hangszóróm gerjesztett?

    Utóbbi azért lenne fontos, mert ha nincs gerjesztve a gerjeszthető helyiség, akkor nem is lesz látható a szoba módusa.

    köszi

    P.S:

    Nem ismerem a lehallgató helyiséged méreteit, ill. a hangsugárzód átvitelét shelf EQ-val vágtad-e, és ha igen hány dB-el, és hány Hz-ig.

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • Mikisys

    őstag

    válasz VoidXs #171804 üzenetére

    Valóban, jó hogy kidobták a digitális-zajgenerátoraikat a processzorukból, mert az borzalmas volt. (Digitális IC-kel visszacsatolt, "végtelenített-ciklusú" szabadonfutó frekvencia-generátort csináltak, de rájöttek, hogy ez nem jó. Lüktető, ingadozó lett a jel, amivel tényleg nem lehet mérni.)
    A jó zajgenerátor (fehér-zaj, rózsaszín-zaj) az mindenképpen analóg és azzal lehet pontos mérést végezni. Sweepelt szinuszjellel is.
    -
    "Nem számít, hogy lineáris legyen az erősítő, mert úgyis korrigálva lesz a hibája" - Na ebből nem lesz jó eredmény!

    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák