Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz gab1ka #166713 üzenetére

    OK!

    Mégegyszer.

    Nem tudom mi szükség dupla-tripla wattokra, ha installáció során leveszem a töredékére a szub teljesítményét.

    Miért kell levenni?

    Csak találgatok. Talán, mert nincs arányban a többi hangsugárzóval.

    Az aránytalanság akkor látszik meg, amikor az AVR már nem képes annyit vágni (-12dB átlag ) szub teljesítményéből, amennyit kéne, hogy az a fránya vonal 20-20.000Hz között egyenes lehessen.

    Mit csinál ilyenkor az egyszeri házimozis?

    Visszaveszi a szub teljesményét, de mire egyenes lesz a válaszgörbe (!) bezárul az ördögi kör, már nem fog tetszeni, mert kevés a mély, (meg mosott, meg szétfolyós,meg egymásraterülős, elfedős ...?? de ez most mellékes.)

    Szóval kevés a mély. Miért kevés a mély?

    Azért mert lehúztuk a többi hsz. szintjére 75dB-re mert azt mondták, hogy az lesz nekünk jó, mert az egyenes a jó!

    Cserélhetjük nagyobbra, és nagyobbra, aztán meg vehetjük egyre inkább vissza a teljesítményt, és még mindíg nem tetszik.

    Ugyanott vagyunk mint korábban. Kell nekünk az vízszintes válasz?!

    Döntse el mindenki maga.

    Utóbbi kérdés egyéni preferencia, értem, de az hogy miért kell visszavenni a szub teljesítményéből,( tudom a választ, mert túl lett méretezve), na arra szeretnék választ kapni, hogy akkor miért csinálják itt oly sokan.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák