Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Zigi #45458 üzenetére

    Hogy jön ide, hogy "saját" erősítős vagy nem?

    A hangszóró méretekre hangzott el ajánlás a részedről, ami szerintem ebben a formában nem helytálló, és erre reagáltam.

    Tessék megnézni a gyártói leírás 17 oldalát is szerinted ez nem házimozi konfig?

    Illetve a forrásodból, az általad linkelt oldalról idézet:

    "Nearfields most often feature two drivers (a medium or medium-large and a small) and sometimes one (medium-sized). In any event, Nearfields are distinguished by their largest drivers not being all that large – usually between about 4 to 6.5 inches – resulting in limited low-end replication – usually down to about 50-75Hz."

    A közeli mezőkben általában két járművezető található (közepes vagy közepes méretű és kicsi), néha pedig egy (közepes méretű). A Nearfields mindenesetre megkülönbözteti azokat a legnagyobb meghajtókat, amelyek nem olyan nagyok - általában körülbelül 4–6,5 hüvelyk -, korlátozott alacsony szintű replikációt eredményezve - általában körülbelül 50–75 Hz-ig.

    Számszerűsítve 4-6,5coll között--->50-75Hz-ig használható, és ez a Te linked. Akkor most mi van?

    A mérésed alapján én 120- nál vágnám és az alsó tartományt egy mélyládára bíznám

    Ezt mégis mire alapozod, arra tekintettel, hogy 80Hz fölött már érzékelhető a hang iránya?

    Esetleg befotóznád a saját rendszered méréseit, hogy bele tudjak kötni? :P

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák