Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Adott az aláírásomban lévő konfig. Home szervert csinálnék, de ezt a gépet nem szeretném 24/7-ben járatni, fölöslegesen sok üzemórát beletolni az alkatrészekbe. Gondolkodom egy olcsó, kis fogyasztású gép beszerzésén a célra. A gépen kívül ami megy itthon egyszerre, az még max. 3 laptop. Egyszerre max. 2-3 laptop fog a szerverhez kapcsolódni. Tényleg, ez megoldható win xp-vel vagy win7-el? Vagy win-ből valami szerver verziót kellene feltennem? Vagy maradjak az egyszerre 1 gép tud bejelentkezni felállásban?

    Tehát amit tudnia kellene minimum:
    - a kialakított belső hálón keresztül aki felcsatlakozik (elsősorban wifin), az tudjon hozzáférni a megosztott tartalomhoz (zene, képek, dokumentumok, filmek, sorozatok)
    - a filmeket wi-fi keresztül is lehessen nézni (BDRip minőségek), tehát fizikailag nem átmásolva, csak "streamelve" (ez ment TP-link N-es 150Mbit/s routerrel, most egy t-home digitális elosztó üzemel, ami egy wi-fi router, ezen még nem néztem mit bír). A net 10 Mbit/s sebességű ADSL.
    - vezetékes kapcsolaton másolási sebességben (filmek) legalább 8-10MB/s-et tudjon
    - nyomtatót meg tudjam osztani (epson dx 4450), laptopról wi-fin keresztül lehessen nyomtatni
    - mindezt minél kisebb fizikai méretű gépezet oldja meg, némán vagy iszonyat halkan, kis fogyasztással
    - bármelyik belső hálós gépről lehessen menedzselni (pl. távoli asztali kapcsolat, vagy jobb/kényelmesebb szoftver, ha van, kérdés: teamviewer jó erre a célra?)
    - ha lehet olyat hogy laptopon letöltött torrent fájlt elindítani és megadni hogy a szerverre jöjjön le és ott is seedelje, akkor ez is jó volna

    Extra képességek:
    - 720p vagy nagyobb felbontású filmeket is lehessen nézni wi-fi-n "streamelve"
    - vezetékesen tudjon másolni minimum 25-30MB/s-el (ehhez gondolom már gigabites hálókártya kellene)
    - kívülről is elérhető legyen, bárhonnan

    Mekkora konfig kellene ehhez? Elég egy VIA epia 800MHz-es integrált lap, 256/512MB rammal? Vagy inkább gondolkodjak P4 1700-2000-2400-3000Hz-ben? Ram elég vagy kell inkább 1-2 GB? P4-es procik mennyire zabálnak sokat?
    Megfelel full integrált mini-ITX lap is, de jó ATX/m-ATX méret is. Utóbbinál integrált videóvezérlő elég, de ha van bővítésre PCI-E az nem hátrány. Kivenném a terrás vinyót és átraknám abba, ezért sata csati kell legyen rajta.
    Ház fekvő vagy ITX legyen, fekvőből előny ha több HDD fér bele. Mindkét esetben minél kisebb legyen, de kiváló szellőzéssel. Lehet gyári brand gép is, mindegy milyen márka. Elsősorban használtban gondolkodom, max. 10e-ft is, vinyót (esetleg még ramot) leszámítva ebbe férjen bele minden.
    HP compaq 7100-as jelöltem van eddig, vagy hasonló kialakítással IBM szintén fekvőházas gyári konfig.
    Ezek még megfelelnek méretben, nagyobb ne legyen. Ja és azért lehessen viszonylag könnyen szerelni.

    Szóval, az elvárásaimnak szerintetek milyen konfig felelne meg? Mit szóltok a HP-hoz és az IBM-hez? Ötletek, javaslatok?

    Megj.1.: Ha picit hangos a ház venti az belefér, de proci és táp halk legyen.
    Megj.2.: Egyáltalán van-e értelme ezen agyalnom, vagy a mostani gépet fogjam be a célra? Nem lesz gáz ha 24/7 megy pl. SSD és HDD élettartama szempontjából? Fogyasztani gondolom nem fogyaszt sokat az APU miatt.

    Előre is köszönöm! :R

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz kleinguru #1121 üzenetére

    Hmmm, akkor nem lesz ebből semmi, hanem marad a gépem a célra, és max. bekötöm a kétantennás cisco routert a t-home-os után, ha az kevés lesz a wi-fi-s céljaimra.

    Szóval, 1 GHz körüli egymagos gépecske kevés ezekhez, ezt szomorúan hallom. Akkor hogy lehet az, hogy sokan ilyeneket használnak torrent meg ftp szervernek? Vagy arra még elég lenne?

    Kicsit OFF: HDD-t lehet valahogy lekapcsoltatni biztonságosan, ami nem fogja megölni hosszútávon? Pl. valami programmal? Az energia gazdálkodás annyira nem szimpatikus nekem, kézileg - tudtommal - nem lehet lekapcsolni, csak automatizálni azzal amit beállítok a sémánál, plusz nem is akarom lekapcsolni az összeset, csak az egyik HDD-t.
    Erre valami ötlet? Kábeleket nem akarok dugdosni meg ki-be kapcsolgatni a gépet.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz hati #1123 üzenetére

    Értem, köszi a tippet. :R Az sajnos most nem fér bele a keretbe (egy ilyen lap 8-10e-nél kezdődik használtan is). :(

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz kleinguru #1124 üzenetére

    Mármint melyik fogyaszt sokat a régiekből? P4, vagy a Via procik is?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz hati #1127 üzenetére

    A 3 laptopon nem ilyen über gépekre gondolj, a darabszám nem minden, meg nem is újonnan, de van amit meg kell venni, pl. tesóméknak ezeket az egyetemhez. Én meg többet költök gépre mint kellene, és a nem tervezett SSD után meg is csappant a keret. Így ennyiből gazdálkodnám ki, mert diákmunkás fizuból ennyi van rá. Ha egyáltalán lehetséges. 30-40-et nekem nem ér meg. Ha beleférne 20-22 a keretbe, adott volna a dolog egy MSI brazos lappal + egy ház + egy táp, ram, vinyó van. Ennyit érne meg nekem. De most ne fér bele sajnos.
    Csak torrentre, ftp-re akart annó 3 éve haver berakni egy P2-est szervernek, meg lett volna 5e-ből. Aztán nem lett belőle semmi, végül nem volt rá igény. Szóval kicsi pénzből is össze lehet hozni dolgokat, legfeljebb faragunk az elvárásokból.
    Átfogalmaznám a kérdésem úgy, hogy ha minimalizálom a dolgokat, a wi-fi streameléshez (max. BDRip minőség, ehhez elvileg elég egy 10/100-as hálókártya is, router meg ugye wi-fi-s), torrenthez, nyomtató "szervernek" nem elég egy 1-1,5Ghz-es proci 256/512MB rammal, XP-vel?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz kleinguru #1128 üzenetére

    Hmm, akkor nem nagyon marad alternatíva, esetleg egy s775-ös lap integrált VGA-val meg egy 1 magos celeron 2GHz körül + 3K hozzá ház táppal, ez elvileg kijön 10k-ból. Én ki lennék békülve egy P4-el is, de ha azt mondod hogy egy ~90W TDP proci zabálja az áramot, akkor hagyjuk inkább. :S
    Vagy te mit ajánlanál? Ha pl. minimalizálom a dolgokat, mint ahogy #1129-ben írtam?
    Ja és nézzük úgy hogy egyszerre csak egy gép kapcsolódik a "szerverre", filmnézés céljából.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz kleinguru #1131 üzenetére

    Utánaszámoltam, hát valóban sok még plusz 10-20W is, feltéve hogy tényleg 24/7 menne. A plusz költséget azt én fizetném, az én "hóbortom". :K
    Brazoson kívül, szerinted van valami, ami nem fogyaszt sokat és megfelelne a célra? Csak az atom? Alatta érdekelne, nem fölötte (i3, FM1-FM2 nem játszik).

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz kleinguru #1133 üzenetére

    Akkor még gyűjtögetek rá (atomosra), mivel nem akarok olyat venni, amit később megbánnék. Köszönöm a tanácsokat! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz hati #1134 üzenetére

    Neked is köszönöm a segítséget! :R

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #1135 üzenetére

    Sziasztok!

    Csak összeraktam egy kicsi gépet, kijött 10-ből:Intel® Desktop Board D201GLY (link 2) + 512MB DDR2 667MHz + m-atx ház + 250W FSP-50SAV(PF) TFX táp.
    Csak ide csati van rajta, ezért egy 20GB ide WD vinyó van most benne. Vagy ide-sata átalakítóval oldom majd meg a sata vinyó behelyezését az ide helyett, vagy marad az ide rendszernek és a raid kártyára dugom a sata vinyót másodiknak. Esetleg, ha a raidről tudna bootolni
    Eddigi tapasztaltaim: Win7 32bit prof. simán felment rá, csak a szűz rendszer elvan 250-300Mb rammal (128-at lefog jelenleg az integrált VGA, ez levehető 32MB-ig). Szóval 512 elég is lesz. Viszont 100%-on tekeri kapásból ezt az 1,33GHz-es celeront ami benne van, pedig semmi nincs fent (még a driverek sem).
    Ezen lehet segíteni win7 optimalizálással szerintetek (AERO kikapcsolása, stb.)?
    Vagy inkább tegyek fel XP-t?
    Ha igen, akkor nem lesz láthatósági probléma a két különböző rendszer között (az összes többi gépen win7 64bit ult. van)? (Gondolok itt arra, hogy belső hálón - kolis tapasztalatim szerint - a win7 látja az XP-s gépek megosztott mappáit, de az XP már nem látja a win7-eseket. Erre használtam kényszermegoldásból serv-U-t.)

    Fogyasztást számolgattam a procinak 27W a TDP-je, egy vinyó - tudtommal - kb. 10-15W-ot eszik, max. 2 venti fog benne menni. 50W-ra vettem az átlagos óránkénti fogyasztást a komplett gépnek. Jól számoltam, vagy többnek vegyem?
    Így ha minden igaz 1 év alatt 24/7-ben 22680Ft lesz a fogyasztása, 50Ft/1kW-os árral számolva. Javítson ki valaki, ha tévedek valamiben!
    Egyébként, valószínűleg nem fog 24/7-ben menni. :))

    Üdv

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz hati #1196 üzenetére

    Most már jobb néhány újraindítás és a driverek felpakolása után. Nem gyors nyilván, de nem teker állandóan százon ha nem történik semmi. :) Viszont halkítani kell rajta erősen (vinyó és prociventi hangos).

    Seedszerver lesz. Valamint, a letöltött filmeket fogja elérhetővé tenni úgy, hogy kábellel csatlakozik egy wi-fi routerre (a t-home digitális elosztója), és így egyszerre 1 gépről nézni lehetne közben a filmet streamelve, tehát átmásolás nélkül (max. 720p minőség, erre képes azt már tudom, mások próbálták ilyen lappal ezt otthoni belső hálón). A hálókártyája 10/100-as.
    Esetleg még egy nyomtató lesz rádugva, és rajta keresztül bárki elérheti a belső hálón keresztül.

    Van még egy olyan későbbi tervem, hogy lesz egy neten keresztül bárhonnan elérhető mappa rajta, kisebb fájloknak (dokumentumok, képek), pár száz fájnak, amolyan otthoni neten keresztül elérhető tárhelynek.
    Az idő nagy részében a le/fel töltés fog menni. Menedzselni távoli asztali kapcsolaton vagy teamviewer-en keresztül szeretném (utóbbi szimpatikusabb).

    Vinyóból egy Samsung HD103SI menne bele. Ez nem tudom green-e, de 5400rpm-es.

    A raid kártyáról bootolással hétvégén fogok kísérletezgetni.

    Kb. ez a koncepció. :D

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz bugizozi #1198 üzenetére

    Köszi az infót! :R
    1080p-t nem szoktam nézni, így azt nem is kell tudnia. 720p a plafon ami nálam elvárás lenne. :D

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #1202 üzenetére

    Jelentem, a raid kártyámmal (Dana NW-3114) meg sem nyikkan az alaplap, konkrétan ha beleteszem, be sem bootol, a BIOS-t is átugorja (nem veszi be az F2-t) és kiír valami olyat hogy nem lehet ilyen eszközről bootolni, nézzem meg a manualt. Szóval, raid kártya felejtős. :(

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #1206 üzenetére

    Nos, itt tartok:

    A kis szerver üzemel win7-el szépen, bár nem túl gyorsan. Ez annak is köszönhető, hogy a 20GB-os ide vinyó marha régi és BIOS szerint udma33 módban megy csak. Gondolom emiatt írja a HDS a teljesítményére hogy 75% (korábban másik gépben 100% volt, köztes időben meg nem volt használatban). Ezen viszont nem tudok állítani sehol. Lehet hogy a kábel csak 40 eres és az a baj, de én nem tudom hogy honnan lehet megállapítani hogy hány eres a kábel. Minden esetre, az eredmények nem rosszak.

    A rendszer majdnem szűz, csak win7+driverek+directX webinstall+k-lite mega 5.0 van fent. Így picit meg-megakad egy dvdrip, gondolom nem telepítettem még fel elég sok mindent, vagy valahogyan másképp kel beállítanom az mplayert (directx7-re van állítva mindhárom cucc az outputnál, DX9-ben nincs is kép, ezért is gondolom hogy még kell valami driver vagy frissítés neki). 720p-t nagyon szaggatja így jelen állapotában.

    Viszont, a fájlmásolás megy oda-vissza szépen UTP kábelen 10-11MB/s-el, wi-fi-n 2-3MB/s-el, valamint simán tudok nézni a szerverről streamelt DVDRip-et, 720p videót (átlagos mkv), nagyobb minőségű 720p mkv-t (audio+video bitráta=6200kbps, x264, 5.1 AC3, 4,6GB fájlméret), bele is tudok húzni, csak az utolsó példánál kell várni wi-fi esetén pár mp-et amíg betölti azt ahova belehúztam, de egyik sem szaggat semennyit sem!
    1080p streamelést nem tudtam még tesztelni, jelenleg nincs a gépen, de meg fogom nézni azt is. Ill. hogy ha XP-t rakok a kis szerverre, akkor vajon mit produkál ő maga videólejátszás terén.

    Torrent sem volt még tesztelve, de az eddigiek alapján nem lesz gond a seedelés+letöltés+1 gépnek streamelés egyszerre (legalábbis remélem).

    CPU LOAD:
    szerver-pc (UTP):
    másolásnál: max. 15-20%
    streamelésnél: max. 30-40%

    szerver-laptop (wi-fi):
    másolásnál: max. 15-20%
    streamelésnél: max. 30-40%

    Egyszerre valószínüleg csak egy gépet bír kiszolgálni (legalábbis ezzel a HDD-vel), mert ha ugyanarra a gépre másolok róla és nézek is egy videót, akkor a videó szaggat amíg be nem fejezte a másolást.

    Eddig ennyi gyakorlati tapasztalattal tudok szolgálni! :)

    Apropó, volna egy kérdésem is azokhoz, akiknek volt/van a birtokában ilyen vagy hasonló lap: ez a Z alakú lefogatás a bordákhoz, ezt hogyan lehet leszedni? Újra akartam pasztázni, de az istenek sem bírom kiakasztani a lefogatót a kis kampók alól, ill. nem merem erőltetni, nehogy nagyon meghajoljon a lap és elpattanjon valami. :O Valakinek sikerült már leszedni ill. visszarakni? :F

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz bugizozi #1211 üzenetére

    Hopsz, igazad van, utánaszámolva 100Mbit/s=12,5MB/s, ami az elméleti maximum. :B :R

    Viszont, van-e rá mód, hogy valami kliens menedzser programmal szabályozzam, kinek mennyi jut ebből a 11-12MB/s-ből? Pl. beállítanám, hogy az egy gépre eső sávszél legyen egyenlő a max sávszél osztva az egyidejűleg bekapcsolódott kiszolgálandó gépek számával (max. 2 db). Tehát pl. 2 gép esetén 5,5-5,5MB/s-ot kapnának. Van erre valami külön progi, vagy beállítás, szolgáltatás a windowsban?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz bugizozi #1213 üzenetére

    Értem, köszi! :) :R

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Konfigom az adatlapomon. A CPUID hardware monitor nevű progival kinek van tapasztalata? Megbízhatóan mér? Fogyasztásmérőm nincs sajnos, ezt feltettem kíváncsiságból, a következőket mértem: 84,75W-ot fogyaszt a gépem (netezés közben, meg van nyitva 60 lap, esetleg még megy a utorrent). Ha csak üresjárat + utorrent, 37,13W (terheletlenül leveszi 1200MHz-re az órajelet az APU). A táp 80+ os szóval elvileg az átlagfogyasztásom ténylegesen, a konnektorból az első esetben 106W.
    Kicsit sokallom, én olyan 80-85W-ra számítottam, ezért kérdezem, vajon hihetek-e a programnak?

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz bugizozi #1224 üzenetére

    :R Értem, gondoltam is, de megerősítés kellett. Mivel nincs rá (még) hardverem, kipróbáltam.
    Lehet kicsit OFF, de milyen márkát/melyiket ajánlanád? Megbízható legyen, és olcsó. Ha tudja pl. a napi fogyasztást lemérni és kiszámolni pl. euróban az jó, de nem feltétel. Ettől okosabb nem kell.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz bugizozi #1226 üzenetére

    Közben olvasgattam, hát igen, elég drága, ami kb. már reálisan mér az 6-7K-nál kezdődik. :((( Ebből kölcsönkérés lesz, pár nap miatt nem veszek.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz wmati #1228 üzenetére

    Oké oké, de egy családi házban van egyéb állandó fogyasztó is (pl. hűtőgép, TV stand by-ban), amik gondolom nem atomstabilan ugyanannyit fogyasztanak mindig, és van amit nem ajánlatos kihúzni ugye (pl. a hűtőgépet) szóval, még ha be is tudnám tartani hogy pl. 1 órán át pluszban csak a gépet járatom, akkor sem kapnék releváns értéket. Szerintem legalábbis. Javíts ki kérlek ha rosszul gondolom.

    Mondjuk végiggondolva mégegyszer, körülbelüli értéknek mégis jó lesz. Hmm.... Köszi a tippet. :B

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz wmati #1230 üzenetére

    :C :DD

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz wmati #1232 üzenetére

    Amiről beszéltem az az ami az adatlapomon van. Mellé kísérletezem egy ennél alacsonyabb fogyasztású pici géppel, amolyan home szerverecskének, ami seedelne, meg streamelne, így a liano-nak nem kellene mennie pl. seed miatt. Ennek a pici gépnek a lelke egy Intel Desktop Board D201GLY (egymagos 1,33GHz-es proci van rajta), 512MB DDR2 rammal, egy m-atx házban, FSP TFX 250W táppal, ami kb. 80+ os. Csak ide csati van rajta(a Intel D201GLY2-n van sata is), ehhez kell még ide-sata átalakító hogy rá tudjam dugni az 1TB-os sata vinyóm. Elvileg ki fog jönni a konnektorból felvett max. fogyasztása 50-60W-ból. Majd ezt is lemérem ha sikerül. Ha ennél többet fog enni átlagban, akkor viszont eladom, mert úgy már nem lenne annyira értelme.

    Rasberyhez nem értek, de mintha azt olvastam volna róla hogy inkább fejlesztői cucc, nem igazán szabható megfelelően testre médialejátszónak. Bár lehet rosszul emlékszem.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz wmati #1234 üzenetére

    Nem menne állandóan, így havi 1000Ft alatt kijönne a költsége, ahogy számolgattam. Persze egy alacsonyabb fogyasztású koncepció (újabb dual core atomok, brazos) kb. fele ennyit fogyasztani és sokkal erősebb, de több mint duplájába kerül egy ilyen lap használtan is. Próbának jó lesz, olcsón akartam megúszni.

    Ha azt nézem, hogy egy mai VGA mennyit eszik játék közben, már nem olyan rossz a képlet. Régebben mikor játszottam, egy sapphire toxic 4850-em volt, na annak 110W a TDP-je, egy e8400 társaságában napi 3-4 óra jjáték, heti 4-5 napon... na az drága volt, így utólag, és akkor még nem is beszétünk gamer konfigokról, ha valaki egy ilyennel tolja napi több órát, hááát... :)) Hopsz elkalandoztam. Lényeg hogy a fogyasztás nekem is nagyon fontos ezért is kerestem ilyen alaplapot, ami éppen elég teljesítményre, és nem zabál annyitz sem mint egy celeron dual core E széria (asszem 27W a TDP-je).

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz wmati #1236 üzenetére

    :) ?

    Mire kell a rasberry? Filmlejátszás, vagy más? Fogyasztásban ez biztos befutó lesz, mennyit eszik, 10W?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz wmati #1238 üzenetére

    A liano-ra gondolsz? Ez a normál gépem jelenleg, főleg netezés, filmezés, meg munka, tanulás. HDMI kábelen keresztül olykor erről megy a film a plazma TV-n a nappaliban, aminek iszonyat jó képe van, de monitornak meg ugye nem használható. Kipróbálni vettem, hogy mire elég egy liano az ő IGP-jével, plusz, ne zabáljon sokat a gép. Mivel mostanában nem játszom (el is kéne már adnom a 3870x2-t, ebbe a gépbe még nem is raktam be), csak elvétve, ezért elegendő a teljesítménye. (Mondjuk ez az IGP még nem nagy durranás, de az inteleket így is alázza. Később egy kis fogyasztású, de normális VGA még esélyes, mondjuk egy 7770-es.) Mehetne ez a konfig seedelni meg mindenre, csak sajnálom hogy emiatt üzemeljen állandóan egy egész gép 2 vinyóval + az SSD is. Bár lehet hogy a mérések után kiderül, hogy nem éri meg a kicsi gépet is üzemeltetni mert ez nem fogyaszt sokkal többet. Majd kiderül. A másik oka, hogy hangérzékeny vagyok, akármit eszközöltem eddig még nem hangtalan a gépem, a kicsi meg a nappaliban lenne, szóval este sem zavarna.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz wmati #1240 üzenetére

    :D Ezt én úgy intézném hogy ha megvan az átlagfogyasztás, akkor kiszámolom egy hónapra és azt én fizetem ki/beleadom a rezsibe.
    Ha már itt tartunk - lehet kicsit OFF -, tudsz valami megoldást arra hogy egy vinyót biztonságosan lekapcsoljak, később meg vissza, menet közben, úgy hogy marad sata-ra dugva, a gépházon belül? Windows energia menedzsmentje nem jó, mert total commandert használok állandó jelleggel és ott ha rányomok véletlenül az egyik partícióra már be is kapcsolja a vinyót.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz wmati #1242 üzenetére

    Ja értem. :D

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Amal #1252 üzenetére

    Köszi a tippet, rákeresek! :R

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Youme #1271 üzenetére

    Igen be lehet állítani a TV jelszót fixre. Ha be akarsz lépni egy gépre 1x, az adott kapcsolathoz lehet generáltatni egy jelszót, ami lejár ha megszakítod a kapcsolatot, de ha van fix jelszó, azzal mindig be tudsz lépni, akárhányszor.
    Én is ilyen progit keresek, win távoli asztali kapcsolata az jó mint már említették a kollégák, de én belső hálóra is a TV-t használom jelenleg még, mert ezzel lehet fájlátvitelt is (igaz nagyon lassan, de lehet) végezni, távoli asztallal meg tudtommal nem, vagy nem ilyen kényelmes. Javítson ki valaki ha tévedek!

    Kérdés: hogy támadnák meg a géped? Lehet "scannelni" a meglévő, aktív, TV-t éppen futtató gépeket neten? :F

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Youme #1276 üzenetére

    Hasonlóan gondolkodom, filezilla van most megcélozva.

    TV-nél én elég bonyolult jelszót használok fix jelszónak, de az ideiglenes az bizony elég gagyi. Kérdés, hogy router mögül mondjuk látszik-e a gép, ha üzemel és megy rajta a TV? Mondjuk ha abból indulok ki hogy be tud csatlakozni simán egy már vele összekapcsolt gép TV-n keresztül, bárhonnan, akkor igen, ami nem túl biztató. :S De akkor mit lehet tenni? Ha pl. az ember nincs otthon, de akar valamit a géppel (feltételezve hogy üzemel persze), amin nem hagyom elindulni a géppel együtt automatikusan a TV-t biztonsági okokból, de mégis a TV-vel szeretnék babrálni? Valakinek erre ötlet? Marad a távoli asztali kapcsolat?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Youme #1278 üzenetére

    Valahogy úgy. :P

    Bahh ez a filezilla... most vagy valami apró beállítás miatt nem megy a szerver-kliens kommunikáció, vagy nem olyan egyszerű beállítani ezt a t-home router port forwarding-ra. :W

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Youme #1280 üzenetére

    Én is, távoli szerverre FTP-re tökéletes.
    Nem megyek bele jobban mert ez itt már nagyon OFF lenne részemről a topichoz. :B

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Végre valahára úgy néz ki, készen van a kis gépecském. Három dolog hiányzik már csak belőle: egy hosszabító kábel hogy az alőlapi usb elérjen az alalapi csatiig, illetve a táp ventijét kicserélem hogy szinte hangtalan legyen a gép, valamint ram upgrade 1GB-ra. Ja meg a megosztás, ez a T-Home pirelli cucc nagyon sz@r, beállítom a port forwardingot én nem engedi át az ftp kapcsoltatot. Pedig megy egyazon gépen a filezilla szerver-kliens felállás. :W De majd megoldom másik routerrel.

    Szóval, ezekből áll végül:
    - Intel D201GLY
    - 512MB DDR2
    - m-atx házikó, nagyon pöpec kialakítás, nehéz (anyagból van)
    - benne lévő FSP TFX 250W táp lecserélve egy kicsike téglalap delta tápra ami 125W-os (max. output 200W), méretben ez nem passzolt be a TFX kialakítású helyre, ezért megfúrtam 2 ponton a házat és úgy csavaroztam be
    - a proci aktv hűtését és a chipset kicsi bordáját nagyobb bordákra cseréltem, így az alaplap passzív lett
    - fölé raktam egy Swif2 120p-t, kifelé fúj, minimumon, fúrtam a házra a rögzítése és a jobb szellőzés miatt plusz lyukakat
    - a ventit egy zalman fan mate 2 közbeiktatásával vezérlem, de elég ha minimumon megy, így hangtalan 30-40cm-ről
    - a fan mate 2 a ház hátuljára van felcsavarozva, kábelek az egyik hátlapi lemez helyén kivezetve
    - mivel nem ér el az usb az előlapi paneltől, vetem egy floppymeghajtó méretű memórikártya olvasót előre, aminek van egy usb-je is
    - vettem bele egy tp-link gigabites hálókártyát, majdani próbának, ha sikerül hálóba kötni (ha jól lesz, később lesz egy gigabites router is), a hátlapját moddingoltam (kalapács, reszelő) hogy low profil méretű legyen
    - van benne egy 1TB-os samsung sata vinyó, hűtést nem kell neki, ehhez kellett vennem egy ata-sata átalakító elektronikát hogy rá tudjam dugni a lapra mert azon csak ata csati van, szuperül működik vele

    Nagyjából ennyi. Ha kérdésetek van, vagy bármi javaslat, csak tessék! :K

    Képeket itt találtok róla! (Bocs a gyenge minőségért, ennyire futja a telómtól.)

    Üdv

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz hati #1339 üzenetére

    Seed szerver elsősorban, de nem 24/7-ben, hanem olyan 16/5-ben. Mivel este is menne olykor, ezért fontos a néma működés. Napközben még videó streamelés lenne(max. 720p-t), azt még tudja, ha sikerül összehozni a belső hálót végre. Ezen kívül egy nyomtató lesz rádugva, és rajta keresztül megosztva hálózati nyomtató gyanánt.
    Tehát, főleg NAS-nak, torrent szervernek lesz használva, nem pedig HTPC-nek (ahhoz kevés).
    A jövő kérdése, de lehet elkezdek rendszeres biztonsági mentés témakörben elmélyedni, akkor az is képbe kerül erre a kis gépre.
    Fogyasztani keveset fogyaszt, 30-40W körül lőtték be nekem a megfelelő topicban (mérőeszközöm nincs).
    Később, ha kevésnek találom, le lesz cserélve dual core atomos lapra (pl. D945GCLF2), vagy brazosra (E350M széria).

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Rez_Grof #1343 üzenetére

    Úgy volt előtte, a szürke-kék d-link adsl modem+tp-link router kombó, de díjcsomag váltás után kiküldött a T egy ilyet, és gyanítom, hogy ezt a pirellit nem lehet csak úgy kihagyni, mivel ebbe kell most beledugni a telefont is (máshogy már nincs vonal, mert állítólag most már digitálisan megy). Szóval max. azt tudom megtenni - ha egyáltalán lehetséges -, hogy a pirellit AP-nak beállítani, hogy csak átengedje a forgalmat.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Rez_Grof #1345 üzenetére

    Igen, valószínűleg, köszönöm a linket! :R Már ismerem, olvasgatom is. Amint lesz megint időm vele bíbelődni, neki is fekszek a topicnak jobban. Azt már leszűrtem és tapasztaltam is, hogy a T ezt az eszközt nagyon lebutította, pedig semmi értelme. :W Sokan szívnak vele. No majd ott folytatom, ez itt már OFF nagyon részemről.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák