Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #1135 üzenetére

    Sziasztok!

    Csak összeraktam egy kicsi gépet, kijött 10-ből:Intel® Desktop Board D201GLY (link 2) + 512MB DDR2 667MHz + m-atx ház + 250W FSP-50SAV(PF) TFX táp.
    Csak ide csati van rajta, ezért egy 20GB ide WD vinyó van most benne. Vagy ide-sata átalakítóval oldom majd meg a sata vinyó behelyezését az ide helyett, vagy marad az ide rendszernek és a raid kártyára dugom a sata vinyót másodiknak. Esetleg, ha a raidről tudna bootolni
    Eddigi tapasztaltaim: Win7 32bit prof. simán felment rá, csak a szűz rendszer elvan 250-300Mb rammal (128-at lefog jelenleg az integrált VGA, ez levehető 32MB-ig). Szóval 512 elég is lesz. Viszont 100%-on tekeri kapásból ezt az 1,33GHz-es celeront ami benne van, pedig semmi nincs fent (még a driverek sem).
    Ezen lehet segíteni win7 optimalizálással szerintetek (AERO kikapcsolása, stb.)?
    Vagy inkább tegyek fel XP-t?
    Ha igen, akkor nem lesz láthatósági probléma a két különböző rendszer között (az összes többi gépen win7 64bit ult. van)? (Gondolok itt arra, hogy belső hálón - kolis tapasztalatim szerint - a win7 látja az XP-s gépek megosztott mappáit, de az XP már nem látja a win7-eseket. Erre használtam kényszermegoldásból serv-U-t.)

    Fogyasztást számolgattam a procinak 27W a TDP-je, egy vinyó - tudtommal - kb. 10-15W-ot eszik, max. 2 venti fog benne menni. 50W-ra vettem az átlagos óránkénti fogyasztást a komplett gépnek. Jól számoltam, vagy többnek vegyem?
    Így ha minden igaz 1 év alatt 24/7-ben 22680Ft lesz a fogyasztása, 50Ft/1kW-os árral számolva. Javítson ki valaki, ha tévedek valamiben!
    Egyébként, valószínűleg nem fog 24/7-ben menni. :))

    Üdv

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák