Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz Soká #29676 üzenetére

    Elkészült a második TL hangfalam prototípusa. Kúpos, azaz szűkülő keresztmetszet, Monacor SPH-60X hangszóróval. [link]
    Kicsit még "nyersen" szól, dobozosan, de a kísérleti hangolása most következik csillapító és töltő anyaggal. ÉS/VAGY a cső zárt végében (hangszóró alatt) kialakított "kamra" méretének csökkentésével, a kanyarok lekerekítésével, különböző méretű háromszögprofilú lécekkel. Illetve az előlap variálásával, hangszóró pozíció módosítással
    Faanyag méretre vágott MDF16, csavarozva és ragasztva.
    fs = 60 Hz.
    Sd = 80cm2
    SL (nyitott vég) = 1,1 x Sd = 88,4 cm2
    S0 (zárt vég a hangszórónál) = 1,5 x SL = 133 cm2
    S0max (zárt vég a hangszóró felett ) = 1,76x SL = 156 cm2
    L (számított cső hossz hangszóró tengelyétől) = 126 cm
    L-hez tartozó hullámhossz λ= 4*L = 5,04m
    Frekvencia f = c / λ = 340 / 5 = 68 Hz

    Ok, ok... tudom, ez fs felett van, de egyrészt nem pontos az L hossz a kanyarok miatt, másrészt a töltőanyag majd úgy is lejjebb viszi. 50-55Hz megfelelne.

    Még reménykedem hátha jobban szól majd.... akkor kap majd samottéglát is... meg borítást vagy festést.


  • #71562240

    törölt tag

    válasz Soká #29676 üzenetére

    Szia, a példádhoz kapcsolódva szívesen megerősíteném, hogy a PointSource hangszóróiból igen jó ár-érték arányú hangdobozt lehet építeni. Én legalábbis építettem belőlük, és jó ár-érték arányúnak gondolom. Nem a d'Appolito PS5-ös, hanem a kéthangszórós megoldásom van, de a 2+1hangszórós nyilván megéri a pluszköltséget a picike mélyközepek miatt. Mindazonáltal, a keresztváltóját úgy hangoltam, hogy mély- és mélyközépkiemelős legyen, tehát nem annyira "kicsi" a hangja, mint a dobozka, és sokkal melegebb is a hangja, mint a tioxid magassugárzó indokolná. A keresztváltómnak semmi köze semmilyen gyárihoz, teljesen saját tervezés és kivitelezés. A hangszórókészletben annyi kis különbség van a gyári PointSource változatokhoz képest, hogy nálam a TC90DT5-ös csipogó van.

Új hozzászólás Aktív témák