Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz subaruwrc #17630 üzenetére

    hát még én... :K

    ha a riser kábel megy, akkor pontosan tudom, hol fog eldőlni az egész: az accelero hőcsövei ahol találkoznak az aluprofil bordákkal, a közvetlen környezetben mennyire tudom hatékonnyá tenni a hőleadást.
    azaz: a hőcsövek egyik oldalán a legvasatagabb aluprofil bordát rakom, amit megkapni, azt még ott rögtön bővitem is + lemezekkel. de az ellen befogó nem lehet vastag, hiszen ott lesz rögtön a vga nyákján a ramokat és vrm-et hűtő fekete borda. így az ellenpanel csak a nyákon túli részen tud kiszélesedni, és rendesen hőt leadni. a vga fölötti részt le kell vágni, marni....

    itt lehet a buktató. ezt a cpu hűtésnbél is már látom. de nagy előny lesz a cpu mod hűtésemmel szemben, hogy itt a hőcsövek az aluprofil bordák éleivel párhuzamosan lesznek bemarva az aluprofil talpába. a mugennél ez kersztben tötrént. azaz az alsó hőcső melegét ahogy átveszi a borda, és menne fölfelé, rögtön beleütközik a következő hőcsőbe: itt jól látható a probléma.

    a vga hűtésnél a csövek nem így, keresztben fognak menni, hanem fölfelé...
    sokkal jobb lesz a hőátadás, és a hőelosztás is....
    viszont hőből is 3x annyi lesz hozzá....

    az elfűtéstől nem félek, mert a tömeget addig növelem, amíg jól esik...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz subaruwrc #17632 üzenetére

    :K :D :R

    már itt linkelgettem eleget, :B de én sem bírok betelni vele. ha még nem láttad,a küllem is alakul...
    [link]
    [link]

    a képek jobbak , mint az életben. (ingatlanos vagyok, ott is kb. így adom elő a hirdetésekben...) :DDD
    semmi egó, meg ilyenek, (vagyis deeee!) :DDD , de van, hogy percekig nézegetem a munkafázisokról készült képeket.
    mindent dokumentálok képeken. ha sikeres lesz a vége, akkor megírom a buktatókkal együtt... :K

    és elég szomorú leszek, ha 15-20 kiló alumíniummal nem tudom 80 alatt tartani furmarkon....

    azért hozzá kell tenni, hogy sokan segítenek itt a ph-n együtt ötletelésekkel, móricka rajzokkal... :K :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz subaruwrc #17634 üzenetére

    :R :))

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17636 üzenetére

    de most sem.... :((( :D

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17638 üzenetére

    mert ezek nem izgatnak.... :N
    és elég undorító az alkatrészcsere.....
    jobban szeretem a száraz dolgokat. legalábbis ami a pc-t illeti...

    meg hát ugye a sok "miért nem inkább így", megy "úgy" ehelyett. meg víz. csak...
    "miért nem olaj" még nem volt. na, már ezen is túl vagyok... :)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17640 üzenetére

    élőben is láttam ilyet egy modding kiállításon. nem fostam le a bokám tőle.
    van benne elég sok macera. az alkatrészek, amikben venti van. vagy ki kell szerelni, vagy mittomén. az olaj sűrű, nagy az ellenállása, tönkremegy a venti. hdd, od mechanika? ilyen erővel a fél gép azt akváriumon kívül találja magát.
    és véletlenül menjen szét a tartály. mint a szomszédomé. sima víz a parkettát kicsit rendbeszedi, de felszárad. a még élő halakat is össze lehet szedni.... a szétfolyt olaj kicsit húzósabb. úgyhogy az olajhűtést inkább meghagyom a bátor hülyéknek.... :D

    szerk:
    ööö... bártaknak (vessző) hülyéknek..... - hogy csak a fele társaságot sértsem meg.... :D

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz erikke17 #17678 üzenetére

    "Szolgáltassak képet a házilag gyártott "Klímáról"? "

    nem, ne szolgáltass. (bocs, de hülye kérdés, hülye választ generál...) :U
    ha meg akarod mutatni, tölts fel képet, ha nem akarod, akkor meg ne.... :)

    de egyet nem értek: a hűtőtáskát meglékelted? :F

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz gabikiraly2 #17675 üzenetére

    mivel gondolom, (következtetem), hogy 6 db. 8mm-es hőcsövet szeretnél bordaszendvicsbe fogatni, így nagyon kíváncsian várnám, pontosan mik is a terveid.
    én is ilyeneken ügyködöm mostanság, így szeretem látni a hasonló próbálkozókat.

    kis leírás, némi fénykép? :U :R

    és én is keresnék hasonló marót pesten! (esetleg zugló...)
    ugyan van már, nagyon precíz, szép munkát csinált, de q*** drága volt.

    és lassan jönnek majd a cuccok a vga hűtéséhez.

    vettem pár bordát a tervezéshez. talpvastagság, bordamagasság, szélesség stb... ha megjön az accelero, meg kell nézni, melyiket (melyikeket), tudom a csövek köré dolgozni. csak a már 25 centis minta 8k volt. mennyi lesz a végleges? :(((

    mielőtt szokás szerint elküldenétek engem is általánosan a lokál topic-ba, egy direkt linket kérnék hozzá, melyikbe is kéne beírnom... :U

    lesz egy nehezítő tényező: a vga hűtő csöveiről miután lehántom a bordákat, kérdés mennyi hely lesz a nyákon lévő, ramot, vrm-st, stb-t hűtő borda és a csövek közt. a szendvics egyik feléhez ugyi. ott is majd kell marni bőven...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17686 üzenetére

    :R

    totál más az irány.
    meg azokat a réz csöveket nem is nagyon lehet halítani szerintem. meghajlítás után próbálj neki vályatot marni a bordába.....

    már nem tudom, hová és mit írtam. ha ismétlés, bocs.

    tehát:
    vga-hoz pcie 16x riser megrendelve. a specifikációk szerint 30 centire toldható. majd a próba után kiderül. van pár elvi buktató, ezt szépen leírták, de majd a gyakorlatban meglátjuk, működik-e.
    ha nem, bukta...

    ha megy, akkor vga a gépből oldalirányban kihoz, és hassal kifelé, 90 fokban felfordít. eleje, háta irány marad. az accelero megpucolt gpu hűtője ehhez képest 90 fokkal elfordít. úgy, hogy a csövek hosszabbik része fölfelé, a rövidebb része lefelé áll. és ezek bordaszendvicsbe. kézi móricka:

    jobb oldal, alul: "lemarás, hogy beférjen" - azaz: a bordaszendvics egyik feléről a bordákat le kell marni azon a részen, amíg a nyák tart. utána kiszélesedhetnek. és mivel a csövek 90 fokban el leszenk forgatva a gpu körül, így az nem a csövek teljes hosszában lesz....
    a probléma ott van, ha a csövek, és a nyák, (azaz a nyákon lévő fekete hűtőborda), közti rész kisebb, mint a felhasználni kívánt hűtőborda talpa.

    amit rajzoltál:
    ha felhajlítanám a csöveket, az akkor lenne jó, ha a kihozott vga-t is fejreállítanám. mert akkor a bordák is az ég felé állhatnának. azért mé gátgondolom. :R

    a megoldásom azért lenne izgalmas, mert a vga a bordamonstrummal külön életet élne. tehát nem kéne a géppel mozogjon. odaállítom valahová, odatolom a gépet, és egyszerűen rádugom a vga-ra kábeleket.... (2táp, monitor, riser)

    de itt az első lépcsőben a riser kábelen múlik minden.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17686 üzenetére

    ööö.

    miből kéne "kettő ilyet egymásra tenni"? :F

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17689 üzenetére

    250w-hoz (gpu ebből bő 200), a 4 cső tuti kevés, szerintem a talp is kicsi.... :(

    shteer:

    igen. cél a totál fanless gép. már csak a vga van hátra. :K

    most egy zalman VF3000F van fent. annak igen fejlett a nyákbordája. a ref hűtőhöz hasonlóan betekar majdnem mindent, de térbelileg kiemelkedik. a fenti móriczka rajzon látható, hogy a gpu körül a szerkezet el lesz 90 fokkal fordítva. így lesz egy rész, (azaz 2), a nyák fölött, amihez hozzáférni. ott 2 oldalú, öntapadó, hővezető ragasztóval rögzített, 0.5 vastag alulemezekkel megtámogatom a hűtés ezen részét.

    így szerintem azért lesz elég, mert a mostani hűtésnél a 2 venti olyan kis fordulaton megy, ami a nyákbordához szinte nem is fúj már semmit. ráadásul az egész nyák a házon kívül lesz, élére felfordítva. tehát az a káros effekt is megszűnik, amikor a vga hasa alá beszorul a meleg....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szacsee #17693 üzenetére

    :R

    nem vettem kötekedésnek, de ma már az ablak közelébe ne nagyon menj..... :DDD

    most a vga-n lévő 2 db, kb 350-400 rpm-es venti van össz a gépben.
    a ház egy szita, meg van lékelve. (a jövő héten jönnek a méhsejtrácsos oldalak, hogy valami pofája is legyen.) sehol nincs gátja a levegőáramlásnak. próbálok mindent függőlegesre tervezni, hogy a kéményhatás magától menjen. a passzív légmozgástól nem félek, lesz bőven. a proci helyzete még jobb lesz, mert nem fog alá befűteni a vga, mivel a házon kívüre kerül. alaposan néztem, a 2 venti a vga-n kívül semmin nem segít, minden más alkatrész hűtése szempontjából érdektelen, csak a vgara fúj, és kicsit a tápon segít. ramokon hr7, táp biztos bírja, alaplapi bordák elég fejlettek. nah, ez hosszú, el van tervezve, ki van próbálva...

    a proci hűtésénél elkövettem egy nagy hibát. a hőcsövek vizszintessen helyezkednek el, egymás fölött. így az alsó amikor átadja a hőt az aluprofil bordának, a felkúszó hő rögtön beleütközik a következő, felette lévő csőbe, és a bemarás miatt lecsökkent keresztmetszetű bordatalpon is nehezebben áramlik fel a hő.

    ezt a hibát a gpu-nál nem követem el. :N
    a csövek függőlegesen lesznek bemarva a bordákba, és úgy fognak állni

    a proci 90w-hjánál már látom, kb. 4 kiló a felfűtési tömeg. a vga-nál kb. 12-18 kilót fogok felhasználni. és ezt is megtámogatom + jó sok 0.5-ös alulemez felülettel. kb. 2 kilónyival. ez önmagában majdnem elég lenne a hűleadáshoz.

    a fő gond az, hgoy a hőcsövek közvetlen környezetében kell minél több aluprofilt, hőleadó felületet kialakítanom.
    azaz: 2*1.5 méter borda nem ugyanaz, mint 4*75 centi. felfűtési tömegre igen. csak ha túl távolra kell elvándoroljon a bordákban a hő, mire oda feljut, a csövek környezete közben izzik.

    ezt úgy lehetne megoldani, ha jó hosszú csöveim lennének, vagy az accelero csöveit meghajtogatva kicsit szét tudnám teríteni. ezért lettek volna jóka 8mm vastag, 40 centi hosszú hajlítható conrad csövek. de azok darabja 3k, és akkor a gpu-ra kellett volna gyártani egy külön blokkot, (vagy fullcover), ami ezeket fogadja. viszont rájöttem, hogy a blokkoknál nem érdemes a gyártókkal versenyezni. költséges, és azokat aránylag jól megcsinálták. csak a leadó felületeket kell moddolni. mert otta gyártókat korlátozta a méret. engem meg nem....

    és mint többször leírtam. a hitetlenkedés, hogy venit kell a gépbe, csak ösztönöz. (kőmíves kelemen is mondta: asszony kell a házhoz! - pedig mi tudjuk, hogy nem. nem
    házhoz kell, hanem alá...)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szacsee #17693 üzenetére

    ja, és náááza:
    mindig ezzel jönnek, amikor a 3 db kijelzőre kiterjesztett asztalomat is meglátják.
    kilógatok már egy műhódot az ablakon. nááza. brrr. :(( :((( :DDD

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    amíg megjönnek a cuccok, másfelé kisérleteznék. kéne hozzá valami gyúrmaszerű és állagú, hővezető anyag.
    hűtőborda árkaiba tennék hosszában hőcsöveket, és az árok köztes részeit tölteném ki vele. tehát elég sűrű kéne legyen. (másodlagos hőelvezetési fejlesztés.)
    - paszta nem jó, kifolyik. még a sűrű is....
    - pad-del próbálkoztam, de az meg túl rideg. nem tölti ki rendesen a teret, és bizonyos nyomás után nem préselődik, hanem szimlán eltörik, és kipotyog.

    valamiylen anyagra 5let?
    a gyúrma vajon mit csinál? szigetel vagy vezet?

    :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz triklin #17713 üzenetére

    :R

    köszönöm az ötletelést.
    a vrm, ram, stb-t hűtő borda marad a mostani, zalmané. az lesz megtoldva. jobb, mint a ref, könnyebb lesz hozzádolgozni toldást.

    mugen2 mod. jó az ötelt. :K
    de erre is gondoltam már. de sokáig nem pátyolgattam.
    még ha a 30 centire toldott riser működik is, (ez már erősen kérdőjeles, pontosan leírták, hol lehet a bukta), kérdés, elég hosszú lenne-e a vga teljes megtekeréséhez. (hogy fölfelé álljon.) a 90 fokban felfordításhoz biztos elég, de kábel megtekeréséhez már lehet, hogy nem. ezt csak akkor látom, ha itt a kábel.
    egy max 150w fogysztást határon elbíró hűtő, (a csövezetével együtt), kérdés, elbírna-e szállítani majd 250 w-ot.
    de a fő probléma mugen talpának nagysága, és a lefogatás.
    és mivel megrendeltem az accelero-t, így azt az utat már le akarom járni.

    ha a riser működik, de az accelero csövei nem tudják majd hatékonyan átadni a bordáknak a hőt, akkor van baj. attól félek, hogy a csövek és a bordák környezete izzani fog, míg a távolabbi részek csak 20-30 perc múlva melegednek át rendesen. addigra a cső környezetében a borda meg már 90+ fokos lesz.

    ez nagyon benne van. ez esetben csak az accelero lesz a kidobott pénz.

    akkor pár hónap pihi, és előveszem a drágább, de biztos megoldást, az eredeti, de jövőre vonatkozólag nem kompatibilis verziót: átalakított fullcover vizesblokk, 9 db. 8mm-es, 400 mm hossz conrad cső. 8*55w elvi hőelszállítás 70 fokon, csövenként marad majd 20 centi hossz a bordáknak való hőátadásra, mindezt jól szétterítve. ezt el sem lehet rontani. csak q**** drága megoldás, kissé túlmegy már az én mániákus tűréshatáromon is.

    1.tehát a cpu hűtő talpa kicsi. azért nem próbálom ki. be kéne tenni egy felületnövelő lemezt, ami rontaná a hatásfokot.
    2. átalakított fullcover blokk + conrad csövek: drága.
    3. accelero: kompatibilis a jövőre, egyszerűbb szerelés, olcsóbb, és a gpu blokk csövek találkozása gyárilag megvan, gpu-ra tervezve, így az a rész nem elrontható, mint a többi verziónál. de igen kétséges az eredményesség, hatékonyság.

    de ha a cpu hűtős megoldás is kipróbálnám, akkor valszeg ez lenne az áldozat:
    Prolimatech Super Mega. a csövek többen vannak, és szerintem kicsit hosszabbak. csak kár a lemezekért. de még mindig olcsóbb, mint a vizesblokk + csövek + az összedolgozásuk. csak ez utóbbi bőven többe kerül, mint maga a kártya. és még nem is kompatibilis ugye a következő generációkkal. ja, és + a sok kiló borda. brrrr. amiko rel kezdek számolni, azért néha elmegy a kedvem tőle.... :(((
    de csak 5 percre.... :)) :D

    de asszem kicsit hosszúra nyúlik a szappanoperám. :B
    de muszáj kiírnom magamból, mert közben jönnek az ötletek....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz triklin #17713 üzenetére

    azért a tevezéseken, rendeléseken kívül sem tétlenkedtem a héten. vettem pár 25 centi hosszú bordát mintának. ha megjön az accelero, tudjak méricsikélni: mit és hogyan tudok rádolgozni.
    de valszeg nem totojázok. veszek 10mm vastag, és 100mm széles alurudakat. azokat maratom, és azok fogják majd közre a csöveket. és azokra lesz rácsavarva a sok borda. pasztám van bőven. (vagy 350gr...) csak elég lesz vazz. :DDD
    a nagy aluminium felületek ha össze vannak szorítva, jól bepasztázva, gyakorlatban nem rontják a hőáramlást észrevehetően. ezt már kitapasztaltam.
    a szerelés, megmunkálás viszont jóval könnyebb, ha nem rögtön az aluprofilok talpa lesz marva.
    na, lesz itt még tervezés.

    tehát a pár minta, amit vettem:

    jobbról a 2. van most a procin, 2*50 centi, 4 kiló.
    a gpu-ra a bal elsőt tervezem. abból 25 centi 1.5 kiló. adott hosszra 1.5*-ös a tömeg.
    minimu 2*75 centi. + az előbb említett 10-100-as téglából szintén 2*75 centi. és x összfelületű 0.5mm vastag, kb. 10*15-ös alulemez téglalapok a bordákhoz toldva, felületnövelés céljából. lesz tömeg, lesz felület.
    csak kérdés, hogy a hő is úgy gondoja-e, mint én.
    de a téglatesteken úy fogom kialakíttatni a furatokat, hogy ha kevés a 2*75 centi borda, akkor eltolva oldalirányban a téglalap feléig, meg tudjam duplázni a tömeget.
    ennek csak akkor lesz értelme, ha a hűtés akadálya az elfűtés. tehát pl. fél óra múlva felforrósodik az egész tömeg, és a gpu hője onnan kezd tovább melegedni. ekkor kell tömeget és ezzel együtt felületet növelni. csak odáig el kell jutni. (ezzel a technikával tudnék most a cpu hűtésen javítani, hogy ne csak 3.6ghz-en menjen passzívan linx alatt, hanem 4.0 ghz-en is. de most ezzel nem foglakozom...

    a probléma alapvetően ott van most, hogy a cpu hűtés sikere kissé elkapatott. talán jobban jártam volna, ha már ott bekudarcolok.... :K

    az önbizalmam csak az arcom méretével vetekszik.
    és még ha vga is sikerül. uhh. akkor mekkora lesz..... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz frescho #17716 üzenetére

    bronzker

    elég sok mindenük van. alu, vas, rozsdamentes, réz, minden.
    levágnak mindent méretre. és lehet kérni 10 centit is, nem küldenek el.
    alu- és rézlemezt is feldarabolják, akár 100*100 mm-es négyzetekre is. ha éppen nincs bent 10 vevő, és van idejük.
    az alumínim valahogy 1300-1800 közt van, profiltól, alaktól függően. tömegre megy az árazás.
    konkrétan milyen és mekkora borda kéne?

    ja és nem rendelem. odamegyek, rábökök, levágják, eléviszem. persze, ha már bent vagy a gépben, tudod a cikkszámot, akkor telefon megrendeled, és előre elkészítik a cuccot.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz frescho #17716 üzenetére

    az oldaluk eléggé hiányos, és ami nem, pl: alu rudak, csövek, hiába széles a skála, de csak egy része van mindig raktáron. így érdemes azért telefonon előre megkérdezni, hgy egyáltalán van-e olyan, vagy hasonló, amit keresel...

    ami nekem pont jó lenne a csövek befogására:
    alumínium rúd, lapos, 120*10. kérdés, lesz-e.
    a procihoz 100*10-eset vettem. nem is tudtam idáig, hogy van kicsit szélesebb, csak most, ahogy nézelőtem neked linket keresgélve... :)

    a héten, amikor a bordamintákat vettem, 3 fajtát hoztak elő össz. nekem kellett szólnom, hogy kutassanak, mert tuti van még más is. találtak...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz gabikiraly2 #17719 üzenetére

    :R :))

    meglátásaim, kérdéseim.

    a bordák az általad linkelt boltban elég drágák.
    csak összehasonlítás képpen, amiket vettem 25 centis darabokra vetített összehasonlító árai (az orrom előtt a számla):
    típus 5300: 3.375,- (25*125 + 250 vágás) vs. 2.371,-
    típus 8261: 2.750,- (25*100 + 250 vágás) vs. 1.524,-

    tömegre mennyit vettél?
    -melyik típusból?
    -ha szendvicsbe fogod, a belső 2 borda közt mennyi hely marad?
    -hogyan tervezed a hőcsövek vályatait kialakítani? marás? fúrás? (mert a fúrás veszélyes, mert ha picit is félremegy, akkor amelyik irányba elment a fúró, ott az ív "visszakanyarodik), azaz már a hőcső nem fér bele, csak reszelés után. de ekkor válozik a furat mérete is. -> tehát jobb marni. (ja, de közben beugrott, te kerestél marót a vidékeden nemrég...) :K

    - és a hűtőtömeg mellett a legfontosabb: hogyan rögzíted az egészet? mert talán 1.5- 2 kilóig elbírják a csövek, lap és alap. persze függ az erőkar nagyságától is, mert 10 deka is kitépi, ha kell messze van... de ha csak ennyi a tömeg, szerintem kevés lesz. :U
    sok függ a proci fogyasztásától is. úgy saccolom, hogy 60 / 90 w-okál a felfűtési tömeg kb. duplázódik. na persze ez önmagában hülyeség, mert nagybértékben függ, hogy működik a hőleadás....

    és szerelés közben mindent fényképezz! tanulságos visszanézni. ha meg már össze van rakva, fénykép miatt szét nem szedi az ember....

    még 1 gondolat.
    nagyon nem szabad összehasonlítgava számolni a gyári, lemezes megoldásokhoz képest.
    egy hűtő 0.5-1 kiló. de ez a vékony lemezek miatt rettentő nay felületet ad ki, közvetlenül a csövek közelében. és mindezt ventivel.
    tehát egy ilyet alubordával pótolni 1:1-1.5 tömegaránnyal.... hát. nem véletlen, hogy amugen helyett most jó 4 kiló alumínium van, de ha újra kezdeném, akor kb. az 1.5*-esét tenném.

    ezért vagyok nagyon kíváncsi, mennyi bordát vettél. a procid jelen helyeztben mennyit fogyaszt? mert nálam ennyi fémmel is 90 w fölött már kezd forrósodni a helyzet...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz gabikiraly2 #17721 üzenetére

    :)

    igen, a linkelt boltban. :K

    még egy, amire gondolni kell. a bordaszendvicsek egymáshoz szorítása.
    ezt 2 féle képpen lehet. átmenő csavarokkal. ez esetben hozzá kell férni kulccsal mindkét félhez. ha vastag bordát veszel, akkor a csövek közti résznél nem férsz hozzá. (minimum 2 anya távolságnak maradni kell.) vagy a belső bordákba menetet kell vágatni, a külső részekbe csak lyukat furni a talpba. és akkor kívülről bedug, beteker. de ez esetben is elég hosszú csavarok kellenek. és hátulról elég nehéz bedugni. (ott a ház háta, és nem marad hely...)
    elölről meg ott vannak a ramok. azt is ki kell mérni.

    és amint már montam, a felfüggesztést nagyon jól gondold át, mert ekkora tömeg már szakít, tör....
    (de majd kérdezz bátran, ha eljutsz oda!)

    a is lehet, hogy fel kéne éleszteni a passzív topic-ot, mert ez már nem általános barkács... :U
    csak ott elég nagy a pusztulat mostanság... :(((

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz gabikiraly2 #17724 üzenetére

    5300-as. a belső részre tuti nagy, mert 5 centi a teljes vastagsága... (nem lesz annyi hely a csövek közt)
    viszont az általad linkelt boltban jó profil rajzok vannak. (mondjuk 1.5*-es árért inkább ne rajzolgassanank....) :D
    az is igaz, hogy amikor nem találtam sehol bordát, ennek is nagyon örültem volna. :K
    éna felfüggesztésnél a csövek helyztetét vettem alapul. ahoz képest számoltam ki a ház tetején lévő "keresztgerendák" furatainak helyét. biztosági okokból feljebb is került egy lyuksor. elszámoltam 4mm-rt! a ház tetején a tartókat így alá kellett bakolnom.

    (#17723) vallas

    :C :))
    csodaszépek. én ebbe a háztípusba teljesen beleszerelmesedtem. feljebb írtam is asszem, hogy beszereztem belőle egy másik, jóval megkíméltebb darabot. azt leparkoltam. nagyon átgondolom, hogy lesz szétvagdosva, moddolva.
    a tiéden a kis minták gyárilag ilyenek, vagy utólagos mod?
    a márkáját, típusát nem tudod véletlenül? :U

    igaz, nyomorult 2 centivel csinálhatták volna magasabbra, hgyo alul ne csak kb. 8 centi hely maradjon a tápomnak. így az alsó slot nem használható. ez nem zavar, de úgy lenne teljes. azt a + helyet nem igazán vágom, mire is tervezték? más tornyoknál az sehol nincs. (nekem ugye pont jól jött....)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz vallas #17728 üzenetére

    így könnyű. én mindkettőt itt vadásztam.
    a hiányosat, amit festegetem 2k + postáért.
    az érintetlen, hibátaln, hiánytalant kereső hirdetésre 10k-ért.

    gabikiraly2

    a 8261-es van most málam is a cpu-n. amikor a héten a mintákat vettem, azt nem hozták elő elsőre. csak miután szóltam, hogy kéne még legyen. kerestek, és megtalálták.
    tehát a héten még volt.
    a te féle boltban szerintem rosszul van megadva a hosszra megadott fajlagos tömege.
    nálam abból 25cm, 0.96 kg, 1524,- ft. br. (a másik adagnál 1m, azaz 2*50 centi, pontosan 4 kiló)

    az 5300-asnál ha egymásba csúsztatod a beső, szembe bordákat, (gondolom, talpeltolással), akkor 2 eset lehetséges. passzív módon nagyon rossz lesz, mert nem tud járni a levegő.
    aktív módban, ha alulra teszel egy fölfelé fúvó ventit, akkor sokkal jobb lesz, mert egy majdnem zárt kéményszerűségbe fújsz be alulról. én hiába tennék bárhová 1 ventit, semmit nem javulna. (megnéztem). nálam túl nyitott, és nagy a felület. nincs konkrétan lokalizáció, ahová érdemes lenne fújnom. de hát én eleve a passzív módra terveztem. így az aktív lehetőséget ki is lőttem.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz gabikiraly2 #17730 üzenetére

    én ezt vettem, ezek közül. 100gr, 1650 ft. gondoltam, elég lesz egy darabig. csak mivel tégelyes, ezért nyakig pasztás lettem, mire fagyislapáttal felvittem. nah, erről nincs kép! :DDD
    az üzlet az alle (volt budai skála), mellett van. (oda is előtte telefon, hogy van-e raktáron!)
    utána vettem egy nagyobb kiszerelést itt a ph-n. fecskendőset. reklatíve drágább, neked nem éri meg szerintem, mert a legnagyobbat érdemes veni. de én számoltam a jövőbeli projectekkel. törölt hirdetés, de van még neki. na, ebből is vettem egy 200-asat. így most van jó 300 gr pasztám. csak elég lesz pár passzív gépre....
    30 gr-ot 1500-ért ne vegyél! az mindenhogyan drága.... akkor már a 100-as tégely az elektronikai boltból. és kiskanál... :D

    az első tesztszerelésnél csak pár kis tubus volt itthon. mind kinyomtam, és csak a csövekhez jutott. a lapok szinte össze sem értek. meg is látszott a hőfokokon. ezek nagy felületek, sok pasztát elnyelnek az egyenetlenségek. a bordák széleit finoman majd reszeld le. ha ott marad egy kis, vágás után mardt olvadék sorja, akor azon fekszik fel. az egész lap nem ér össze...
    paszta bőven, legfeljebb kinyomja. aztán zsepivel letöröl. amikor öszecsavarod a feleket legyen alatta egy tál, mint hányáskor.... :DDD

    tömegre mennyi bordát rendeltél? :U

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz vallas #17732 üzenetére

    szép darab ez is. :C

    csak kisebb a mostaninknál.... :K

    nálam eza dolog nem rég kezdődött, de asszem már örökre megmarad.
    ezek után igen kemény véleményem vana cm690 féle házakról, és társairól. amiket agyon dícsértek a tesztekben. én is vettem, évekig használtam, de rá keltt jönnöm: valójában egy kompromisszumokra kényszerítő hulladék törpe a nagyokhoz képest...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz gabikiraly2 #17736 üzenetére

    sok mindentől függ. ne legyen igazam, de én elsőre úgy gondolom, hogy kevés. már eleve a hőleadó felület nagyon kicsi lesz. de ez csak a próba után derül ki.

    frescho

    úgy érted, hogy van a nagy rúd méterben, és a bordák keresztben mennek. és mondjuk kérsz "3 bordányi" hosszakat? olyan nincs....

    viszont olyan van, ami nem olyan széles. a feljebb linklet képen a jobboldali. annak csak 5 bordája van. és abból olyan hosszúságot kérsz, amilyen szélességre van szükséged. remélem érthető...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17742 üzenetére

    a táp környékén látok némi gányolást.
    2. kép, fehér szigszalag.

    régi emlékek ötlöttek fel bennem: amior jó 3 éve megvettem a fekvő házat htpc-nek, az oldalt lévő 2 db. 12-es ventirácsot kivágtam, mert mondták, így csökkenthető a szélzaj. de nem volt itthon semmi hozzávaló célszerszám. csípőfogóval elnyírtam a méhsejtrácsot egyenként. szép lett. jött a fekete szigszalag, hogy ne vágja szét a kezem, ha odanyúlok. mai napig így van. csak kár érte, mert közben ugye a ventik likvidálva lettek....

    pont ma-holnap jön némi alaplapcserés upgrade. (xfx 730i 9300) :))
    és közben lettek szerszámaim. lehet, hogy végre lereszelem.
    (és rakok rá új fekete szigszalagot...) :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17745 üzenetére

    :DDD

    nálam már az is haladás volt, hogy a csípőfogós műveletnél egyáltalán kiszedtem az alaplapot...

    gány-gány,
    esztergány,
    esztergányi cnc. na....

    (ezen még dolgozom kicsit...) :U

    mitkov77

    "NEm volt flex kéznél?"

    vazz! attól, hogy valaki vidéken lakik, nem biztos hogy a párnája alatt a traktor és a fűnyíró mellett még flex is van... :U :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    asszem már szoaktlanul régen voltam itt hűtőborda buzerációval.... :U
    (vagy nem?) :D

    kórisme:
    megjött gtx480 hűtőmod egyik alapja, az accelero. 3-as ventit lekaptam, hogy megnézzem különa hanját. a passzív htpc-m egyik molexére rádugtam a mellékelt átalakítóval. nagyon furán voltak a kábelek. szeintem rövidrezártam valami 5 vs. 12 v-ot, nem tudom.
    gép leállt, és annyi. gondoltam, kinyírtam a zen-t. pont volt egy eladó, megvettem. azzal sem indult. egy haramdik táppal viszont igen. na, nem sorolom, a 3 éve 24/7 htpc upgrade alá került. (down up - képzavar...) :DD
    (mint kiderült, semmi sem sérült, csaka lapom fáradt el kicsit, és egyidőben jöttek a tünetek. ráadsául a zen 1. szériás hibája is kijött mindkét tápnál - egyiknél jobban - hogy nem indítja gépet kis fogyasztásnál. de ez mso ttényleg nem ide tartozik.)

    xfx 730i 9300 lap, (igp is dxva-s, és ez már dual chanel ramos). kicsit erősebb dual cerka, (e1200@1400), másik ram.
    bios borzalom, alaplapi csatlakozók szintén. sata megközelíthetelena fekvő házban. hajnalig szerelés, xp új driverekkel felállt, 3 kijelző digit kimenet bellő, (9300igp + gt2100 együtt)
    sok probléma volt, de megoldottuk. bazi gyorsan egy backup image az ssd-ről...

    nade. ha emlékeztek, a régi konfigban a vga és a nb kapott komoly hozzágányolt + bordatámogatást, hogy ne 80-90 fokokat kelljen néznem passzív módban.
    régi állapot: (piros a gpu gyári passzív bordája. melette a + gány. gpu gány alatta a nb gánya.

    igen. de az új lap nb hűtője más. hetpipe, meg mifene. de venit nélkül ez is izzik áma 9300-zal együt

    a nb hűtőbe felölről nem lehetett beletuszkolni bontott chipset bordákat, csak ferdén. hátula hőcső másik végén lévő kis bordába sem volt egyszerű.

    így a vga-n lévő rég monstrumnak sem lett alátámasztása.
    teljesen más bordákat kellett felhasználnom.
    a nb és a társa különféle betuszkolásokat kapott.

    a vga is, de ott mivel sűtűbb bordázatút találtam a múltkorinál, ami a piros bordába megy, úgy belepréselődött, hogy nem tud kicsúszni, és nagy felületen érintkezik. elővettem a múltkor vett nagy bordaminták közül a lekeskenyebb, 25 centi hosszú darabot. a piros bordáknba préselt nb hűtők talpára a szokásos 2 oldalú hővezető ragasztó, és ezt a 32 dekás alubordát rácupattontottam.
    íme:

    a régi, az új képek és a gyári képből talán kihámozható, mi is volt a történés...

    eredmény fenomenális. a gt210 ezzel a tömeggel tökéletes. a nb + 9300 igp-n még lehet, hogy javítok kicsit. konkrét hőmérséklet adatokat még nem mondok, mert aztán holnap meg 5-10 fokkal mást írok. de lényeg, hogy nagyon jó lett. jobb, mint az előző lapnál.

    de már egyre jobban látok valamit: egy passzív gépet egy kocka alkú házba lehet jól építeni, fekvő lapra. alul szépen minden elterít, amiből kiállnaka bordák fölfelé. semmi nincs a meleg levegő útjában. még egy akármilyen slotban lévő kártya sem. mert azok mind fölfelé állnak.
    azért kell kocka, mert ha lapos, akkor nincs fölül elég hely a boráknak, és azok felfüggesztésének.

    ez a 2 nap nagyon lefárasztott, de sokat tanultam megint. (mondjuk ezt most inkább kihagtam volna, de kényszerű meló volt...)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    (#17775) molnarpeter

    pontosan! :K

    és a következő.
    gtx480 fanless project.

    az előző egész szerelés indítója az accelero xtreme plus ventije volt.
    de lássuk a pucér bordákat:

    letisztult és győnyörű. viszont a szopás:

    nincsenek teljesen egy síkban a csövek. marjál nekik bordaszendvicset. az egyik zárólemezt el kezdtem feszegetni. szerintem le fognak jönni, nincsenek ragasztva. kérdés, hogy a levétel után a csöveket egy szintbe lehet-e madj erőlteni...

    most várom a riser kábelt. ha működik a 30 centis, akkor első körben nem lesz lemezhámozás,a bordák előkészítéséhez. előtte megpróbálok valamit. jó sok alulemezt rádolgozok a gyári lemezekre. úgyan ez tömegre nem lesz sok, de óriási felületet tudok létrehozni. a gpu fölötti részre, (a csövek ellenbefogója fölötti lemezekre), önmagában rá tudok dolgozni majdnem annyi felületet, mint egy mugen 2-n van össz. és a mardék majdnem 20 centire sem keveset. csak így az a baj, hogy hiányzik a felfűtési tömeg, ami egy passzív hűtésnél sokat javít. viszont aránylag nagy felület lesz,a csövek közelében, ami a nagytömegű alubordázatnál meg nincs.

    kérdés, ghoy melyik a hatékonyabb eljárás. de ezt csak úgy tudhatom meg, ha kipróbálom a lemez ragsztásos, toldásos verziót is.
    nagyságrendekkel olcsóbb megoldás lenne. de ha nem műlködik, akkor meg totál kidobott pénz...

    de a tegnapi, tegnapelőtti htpc szerelés kicsit elvette a kedvem a szekrény kinyitásától is a közeljövőre. remélem a riser-t nem kapom meg hamar....
    vagy igen? :U :))

    szerk:
    és van még 1 brutális 5let:
    lefelxeljük, marjuka gpu fölötti lemezrészt. egészen, a csövek befogójáig majdnem. és arra a néyzetre ráállítunk egy hőcsöves, brutál cpu hűtőt. azzal semmit nem kell csinálni, csak odafogni. azon a helyen, az üzemi gpu hőfokon, 70-75 fokon szerintem simán kb. -60w hőelvonás.

    annyiról keveebbet kell az accelero csöveiről elvinni. ez csak akkor jutott az eszembe, amikor fogtama hőtőt a kezemben. és Laraxior kolléga a 480 topicban tesz mostanság kíséreltet a gpu--ra ágyazott cpu hűtőkkel. hatalmnas eredményekkel... (aktív ventivel, persze...)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    hát, visszaollvasva a hosszú ú-kkal, ő-kkel komoly bajban vagyok, vágó úr.... :((( :D

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17778 üzenetére

    :R

    mivel kicsi az értéke, így nem adom el. már nem is garis.
    de mivel a régi celeron is benne van még, és van 1 giga ram is még hozzá, sőt egy winyó, amin teljesen hozzá passzoló os is van, (aminek az újradriverezett klónját használom most), megtartom. (5 perc alatt működő konfig van belőle.)

    kicsit hülye voltam. valami történt, ami miatt a zen-ek már nem indították be. a 620w cm tápom simán. a sok új alkatrész árából valszeg egy jobb passzív táppal jobban jártam volna. (a nagy gépben lévő seasonic x460 400-as kistesójával.)

    de ki tudja. 3 éves,. 24/7-es lap. lehet, hogy elfáradt. de fura eza tápmizéria. köztudott a rev1-es 300-as zenek hibája, hgy otúl kis fogyssztásnál nem indulnak be. de hónapok óta ment. aztán most meg nem. csak néha indult be. az újabbiknak vett zennel meg egyáltalán nem. azt átraktam egy talán ennyit sem kajáló konfigba, és azzal meg megy.

    kizárásos alapon csak a lappal lehetett valami, de csak a zen-ekkel használva.
    totál x akta.

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17781 üzenetére

    nehezen tudtam kisilabizálni, voltaképp mi is történt. ha álló ház lenne, azt modnanám, a táp alá ne nagyon állj.
    de ha jól látom, ez fekvő...

    a cél végülis mi volt? hogy atx szabványtáp beférjen?

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz frescho #17784 üzenetére

    nincs olyan széles.

    ezt találtam a kaphatók közül a legszéelsebbet. méreteket látod. ebből kell 2 szelet. csak sajnos a széle nem sarkos, hanem lecsapott.
    de van 112mm széles, az jól paszítható egymás mellé. (azaz után...). típusa: 8261

    de gabikiraly2 kolléga találta bolt, ami ugyan drága, de jó rajzok, leírások vannak:
    [link]

    ezt a képbeszúrást nem értem, hogy miért nem teszi mindig kicsinyítve, linken. na, mind1...
    a tököm fog állandóan feltöltögetni, ha van közvetlen link valahová...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz enginev3.0 #17786 üzenetére

    :C

    a gyári vga hűtési megoldások területén totál értetlenül állok. egyik megoldás nagyobb hulladák, mint a másik.
    mintha a gyártók nem a földön járnának, és az agyukat valami elektronika beszűkítené.)
    hasznosíthatatlan félhulladék cuccokkból az ember sokkal hatékonyabb dolgokat tud létrehozni hűtés területén, mitn a gyártók hónapokig tartó tervezések után.
    ok, hogy ők sorozatra termelnek, minden szélsőséges igénynek meg kell feleljenek, és ott vannak a szabvány, méret korlátok.
    de akkor is..... :(( :(((

    a tiéd ötletes, ügyes. a drótozás meg elég gány, hogy itt szerepeljen a megoldás. :K :D :C

    de hogy a kedvedet is elvegyem: pár fokkal hidegebb van, mint tegnap. azt látod a hőmérőn. :D
    (na jó, nem biztos...)

    ha van kis kereted, (7k), akkor egy tipp:
    veszel 2 db. 12 centis 1200-as sflex-et. ezek hátul és oldalt le fognak lógni, de jól jön a légmozgás a többi cuccnak. apróban ha kapni, 2.500,- darabja.
    2 db. zalman fanmate2-t. azért ezt, mert kipróbáltam ez a szabályzó a minimum álláson még a 0-ról elindítja a ventit, (12v-os ágon, és a 1200 rpm-es s-felxet csak, 800-ast nem!). így kb. 350-400-on megy. és ha kell, feljebb tudod tekeni.
    400-on szinte semmi hangja.
    nálam most a 3 gépből 2-ben van így leszabályozva. az egyik egy ninja copper alatt van, a másika gtx480 alatt. csendben teszika dolgukat.
    majdnem minden ventimet eladtam, ezt a 3 poti-venti párost örökre megtartom, mert tökéletes.
    te is veszel 2 ilyet, örök befektetés. bármikor, bárhová fel lehet használni a későbbiekben...
    nálam már hűtöttek mindent. nagy tartományban tudom változtatni, és biztosan elindul minimumon is, azaz nincs 0 rpm veszély.

    macko20
    szerintem stabilabb eza megoldás. azoktól a kis fémes belsejű kötözőktől félek. én is néha használtam ventihez, kábelhez. könyen törnek. némelyik.
    és ha elcsúszik, úgy zár rövidre valamit a végén a fém, hogy észre sem veszed. ez a színes kék bigyó jól látható.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz frescho #17802 üzenetére

    :)

    de remélem, nem a beillesztett képet nézted, mert annak a fele lemaradt, azért ilyen.... :D
    hanem a linkelt boltban lévő felsoroltakat...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Danex #17806 üzenetére

    :N

    pontosan úgy és azért, ahogy grafmókus mondta...

    1x volt egy ilyen vga-m. sokáig, a 3850 kiadásáig az agp királya volt. gecube x1950xt.
    azon egy nagyon spéci hűtés volt, peltierrel. csak a baj volt vele. jó, hogy külön tápja volt. le is húztam. összességében jobb lett a hűtés. még úgy is, hogy az inaktív peltier, mint + réteg, ott volt a gpu és a hűtő közt...

    és hát továbbra is a lényeg a teljesen passzív hűtés, amibe semmi más hűtési technika nem fér bele. sem kompresszor, sem víz, sem venti. sem peltier.

    azért jöhet minden ötlet! (most úgyis cuccváró és pénzgyűjtögető fázisban vagyok)

    :R

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    mint említettem már, a héten megjött azt accelero xtreme plusz, ami a 480 passzív hűtésének az alapja lesz.
    a hámozás előtt a ventitriót lekaptam. kíváncsi voltam, milyen hangja van, (használni úgysem fogom soha).
    jött ki belőle pár kábel, szépen párban összedugtam, és rá a htpc külső molexére. puff, levágta a gépet.
    ez a művelet a kicsit feljebb leírt, egész heti szopássorozatot indított be, aminek a végén gyakorlatilag lett egy új htpc-m. a komlett bele, (ami valszeg hibátlan, vagy nem), a szekrényben kötött ki. semmi pazarlás. ááá.... :(( :(((

    aztán kezdtem el nézegetni, mit csináltam. hát, én valszeg 5-7-12v, mindent összedugtam.
    jó szokás szerint elővettem ezek utána használati utaítást, amiben a csatikról egy árva kukk sincs, csak egy dugó és egy ajzat rajza, hogy tessék összedugni. az, hogy ebből 2 pár + molex van, semmi.
    amcsiknál ezzel simán pert lehet nyerni.

    még 1x ezt a fost rá nem dugom semmire, de most már tudni szeretném, hogy mire ie kellett volna?

    ha fixre, akkor a molexből kijövő 7 vagy 12-vra a ventibő kijövő 3-asat. de csak azt.
    ha vezéreltre, akkor a vga nyákon lévő csatira a ventiből kijövő 4-eset.
    gondolom így kellett volna. így kellett volna? :F
    én párosítottam: 12v ->4-es, 7v->3-as. aztána molexet a gépre.
    ok, hogy barom voltam. de kapják be, hogy így lett megoldva, hogy egyáltalán ezt erőltetés nélkül, simán meg tudtam tenni...
    mert azért ezt ki lehetett volna védeni. az ellen nincs gyártó, aki védekezzen, ha valaki a profilt letörve a 24-es alaplapit bedugja fordítva, de itt semmilyen fizikai akadály nem volt, hanem még csábította is a figyelmetlen delikvenst, hgoy jól dugjon össze mindent, nehogy valami kimaradjon. de mégha megnézem volna előre a leírást, akkor sem lett volna semmi...

    a hűtőhámozásról pár kép. 2 óra volt, mire megkopasztottam. pláne az utolsókat nehéz volt, mert túl hosszú úton kellett lebillegteteni a csövekről. a kezem kikészült a végére...

    viszont felötlött egy új gondoloat.a gpu fölött nincs cső. nekem ez szimpatikus is volt elsőre, mert jól jön a bordaszerelésnél, hogy nem csinálnak a gpu fölött "u" alakú vissazhurkokat a csövek. viszont a csövek befogójának az ellenje egy lemezekben végződő valami.

    több lehetőségem van. ez 31 db lemez. ezekhez hozzáragaszthatok ugyanennyi 0.5-ös alulemez négyzetet, téglalapot. 9*x centiesn. szép + felület.
    vagy lemaratom, hogy az azon az oldalon lévő aluprofil egybeérjen, ne szakadjon meg ezen a szakaszon. mert a másik oldalon ugye a gpu-val való találkozásnál nem tud összeérni.
    és van egy 3. verzió. lemaratom majdnem a csövekig, egyenesrem és odadolgozom egy másik hőcsőves hűtő talpát. tehát hűtőblokk a hűtőblokkon. akár egy mugen-t. vagy egy ugyanilyet, lefogatókerettől megszabadítva, 90 fokkal elforgatva.

    csak egy lényegi kérdés: lesz-e értelme? a hőcsövek befogatásánál a csövek mellett már nincs fém, ami engedne hőt feljutni az "emeletre". ott szinte csak ragasztó, vagy valami kitöltőanyag van a csövek mellett.

    sajnos a képen nem látszik, mert nem létezik jó szög. a képen alul látható ezüst színű bordázat felül lévő része nagyon kis helyen találkozik a gpu blokk azon rézből készült részével, ami a gpu és a hőcsövek közt van.

    azaz kicsit az a sejtésem, hgy ez a + borda csak dísznek van, nagy hőmennyiség oda nem is jut át, mert kis hely van a csövek közt.

    ha ez így van, akkor meg az "emeletre" szánt + hűtőnek totál semmi érteme. viszont ha mégis egy csomó hő átjutna oda is a csövek szélén és a tömítő ragasztó felületén, akkor elég komolyan megosztható lenne a hőleadás. jó esetben akár már csak a 2/3-a jutna a gyári csövek felé.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17823 üzenetére

    de hogy a leírásban még egy kib*** szó, ábra sincs róla, hogy mit, hova és mikor dugjak. és a nagyátlagál azért kicsit tapaszaltabbak vagyunk, mégis így benéztem....

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz gabikiraly2 #17844 üzenetére

    :C

    szép lett.
    mennyi a borda össz súlya? mivel én 4*10 centire saccolom a hosszt, és 25 centi 1 klió, így gondolom 1.6 kiló. semmi felfüggesztés? alaplapi rögzítés átmenő csavaros, hátlapi paneses?

    és fél óra stressz után lesz érdekes a hőfok. addigra mindenképp átfűti.
    de nálad szerencsésebb a helyzet, ezért elég ennyi tömeg: szerintem kisebb a procid fogyaztása, és van a környéken 3 venti, ami azért szépen lekapja környezetből a hőt.
    és most nézem, hgy van kis hely a belsők közt. nagyon sokat számít a bordák közti légmozgásban. (én most fogok nekiállni bővíteni a bordák belső részét. teszek pár kisbordát a hatékonyság növelése céljából)

    ez így tökéletese lesz.

    honnan. milyen és mekkora pasztát vettél? bercsényiből, tégelyeset?
    mert akkor ha kellőképpen megfertőződtél, a következőre is elég lesz, amiben már 5 kiló fém lesz. :D :))

    tegnap jutott pont eszembe nekem is: saját házat kell építeni. akkoraát, ami csak elfér. nem nagy etwasgötwas.
    tegnap voltam némi bordáért megint, és bevillant: kell jó sok "L" profil. összedolgoz. bontott házból alaplapi tálca, 5.25 konzol és hátlapi rögzítő átoperál. oldalak, tető rács. lefest. ennyi...

    nem 20-30k-kért ezeket a gusztustalan trasformers házak, ahol még a gyártó azt sem döntöte el, hogy éppen autó vagy robot...

    (#17845) whisperity

    szép! :C :D

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz whisperity #17849 üzenetére

    erre van direkt szaktopic: modding elektronika... :)

    érdemes oda is. sajnos kevésbé aktív.... :(

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz gabikiraly2 #17851 üzenetére

    értem. :)

    privátban, (vagy akár itt is), mennyiért marták ki az 2*2*3 félkör vályatot?
    és marattad végül? (vagy csak megfúrtad az élen?)

    én meg az 5 centi széles, 5 bordásból vettem pár darabot. azokat a belső, csőbefogó lapra dolgozom rá, szokásos, 2 oldalú, hővezető ragasztóval.
    de mivel ott van 4-4 csavar, így kell egy keveset fűrészelgetnem, hogy azok ki legyenek kerülve. így rákerül kb. + 1.5 kiló. és ugye a csövek környezetésben fog becsaktalkozni. kíváncsi vagyok, hogy ezzela kiegészítővel fog-e mennia 3.95 giga, linx 80 fok alatt. ha nem, akkor nem erőlködöm tovább, marad a 3.6hhz...

    holnap megcsinálom, és dobok fel képet. érdekes, kicsit gány megoldás lesz, de így tudom megoldani a + bordázást, marás nélkül. csak hülyén mérem kia terveknél, vehettem volna hossazbbakat is. így most kicsit félodlalas lesz...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz TESCO-Zsömle #17861 üzenetére

    :R

    jó 5let. :K

    1x valaki egy mórickarajzban felhívta erre a figyelmem, de valahogy feledésbe merült.
    tehát: ha egy hosszú bordaszendvics aljába befut 5 cső a gpu-tól, akkor onnan a szendvics talpazatába, a borda hosszával párhuzamosan , a csövek közeléből 2-3 cső ami elviszi gyorsana a távolabbi helyekre a hőt. így nincs az a cpu-m nál már ismert jelenség, hogy egy linx-elés kb. 15 percében a cpu-tól kijövő csövek környékén a borda már forró, de az 40 centire lévő bordavég gyakorlatilag csak lanyos. és fél óra, mire az is forró lesz.

    és a gpu 250w-nál ez kritikus lehet.

    azt hiszem, ezt mindenképp beveszem a képletbe.

    préselni meg semmit nem kell. a legnagyobb conrad cső 8mm vastag, 400 mm hosszú. és az egymásnak talppal szembeállított bordák talpába kell marni nekik vályatotat. ha már úgyis megyek maróhoz, ez nem oszt.

    habár még mindig a múlt héten újraszerelt htpc-mmel bajlódom. ramdom csinál egy azonnali, fekete képéernyős leállást. tehát, még win-es kékülés sincs. túl sok minden lehet, de a zen túlmelegedésére gyanakszom. hibakizárásra kapott egy ventit, és ramot is cseréltem benne....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17864 üzenetére

    bocs, hogy levalakiztelek... :B

    elég széles körben folyik az ötletelés.

    de ma is szenvedtem egy sort. nagy gép cpu bordáját kiegészítettem kb. + másfél kiló alumíniummal. így mos megközelítőleg a monstrum 6 kiló.
    így már 3950-en is tűrhetően ment, légkondi nélkül. de 20 perc után így is eléri linx alatt a 80 fokot.
    3600-on viszont úgy alakultak a hőfokok, mint 24 fokos szobában. pedig msot 28-29 volt bent.
    tehát nyertem kb. 5 fokot a + bodrákkal.,
    viszont az egyik borda görbe. fűrészelgetés közben nem tűnt fel. egy másik bordát hozzárögzítettem, (az alaplap felé, melette lévő, rövidebbet), és hővezető ragsztóval tettem fel egy helyre. így elég gáz a hőátadás. de leszedni nagyon macera. idővel átmelegszik az is, mert van kerülőútja a hőnek, de nem ez volt a cél.
    azaz ennek az alja jól érintkezik,a mellette lévő alja nem. az oldalról kapja a hőt a hozzáragasztott görbétől. pedig annak is inkább lentről kéne direkt elvinnie a hőt....

    a másik, egyenes fél jól működik, az hozza az instant +-t.
    aki ismeri a gépem, az tudja: alul,a muben csöveit befogó szendvics belső fele csak egy tégaltest. 100mm vastg. oda toldottam ezeket hozzá, hővezető ragasztóval. ráadásul kerölgetnem kellett a 4-4 db. összeszorító csavart is. ezért kellett egy csomót fűrészelnem. kis is combosodtam vállban...

    és felülről. mivel összesen 4 db-ot toldottam. eltérő magasságuk van, (2-2). kicsit bénáztam, de így még jó is lett. csak hát a kajlaság...

    vistzont ami még érdekes: a belső, szembebordák tetejénél határozottan érzem a levegő húzását. pont, amiről kicsit feljebb beszéltünk: kéményhatás...

    más:
    ez tápos kérdés, de tudja valaki, hgoy azen300 rev1-ben van túlmelegedés elleni lekapcsolós védelem? a htpcm az új konfiggal csinált pár random leállást. többi cucc hőfoka jó, táp viszont elég meleg. mióta kb. 10 cenbtiről ráállítottam egy kis fordulatú, (350rpm) ventit, és a zen házára, a teli részeknél bordát tettem ahol meleg volt aburkolat, emgszűnt a kikapcs. így csak erre tudok gondolni. tehát van illyen védelem a zen-ben?

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17867 üzenetére

    :C :))

    S.Y.S. kollégával egyetemben imádjátok ezt a paint mórickázást. én előbb leírom 6 oldalon keresztül, minthogy vázoljak. (anno az agrárgépészről ki is buktam. vajon miért...) :U :D

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17869 üzenetére

    :D

    vga móka:
    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #17873 üzenetére

    neked volt szekrény pc-d, és azokról kellenek a képek, vagy erre gondoltál?

    gugliban erre adta ki 2. találatnak: szekrény pc logout.

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #17875 üzenetére

    írtó bosszantó szopás az ilyen..... :(((
    nagyon sok képet le szoktam menteni, mert az ingyenes tárhelyekről idővel törlődnek, de ez konkrétan nincs meg.... :(

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz gabikiraly2 #17882 üzenetére

    :R

    hova tetted a ventit? a tetejére, vagy az aljára?

    szerk:
    de már látom, felül a házventik vannak....

    a nagy gép project most kicsit áll. ráadásul a kicsibe is kellett ventit viszarámolnom, mert a 300-as zen túlmelegedés védelme valszeg párszor kilőtte magát.
    majd azt is megmoddolom némi + bordával, de most lusta vagyok...
    (ha lenne sok pénzem repülne a zen, és jönne helyére a nagy gépemben lévő passzív seasonic x460 kistesója, az x400. de 38k.... :O
    inkább a zen-t fújom, amiből az egyik 10k, a másik 15k-volt. kicsit olcsóbb megoldás.

    de asszem az egyik zen-t tényleg megcsinálom. a körperforált lemnez helyére méhsejtet kap, és a belső bordákra teszek + lemezeket.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz gabikiraly2 #17884 üzenetére

    :)

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz frescho #17897 üzenetére

    ok. :)

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák