Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaboman

    nagyúr

    válasz Horka1 #2808 üzenetére

    Egyszer ezért szívesen látnálak az edzésen hogy tudd milyen is a mi WT oktatásunk.
    Majd élőben megtapasztalnád,de inkább rád hagyom,hidd annak ahogy te jónak látod,szerintem,dinamikus,erőteljes,hatásos.

    Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

  • k850

    addikt

    válasz Horka1 #2808 üzenetére

    Szia Horka1!
    Idézett a #2808 hozzászóláshoz. "Mádaisok nem használnak erőt, és teljesen más a kiindulási alap."
    Ha te valóban jártál 1992-ben Mádai mesterhez, akkor emlékezned kellene arra, hogy az instruktoroknak milyen kemény szabad harc küzdelem volt az edzés végén. A Si-Fu garázsában gyakran folyt a vér, én személyesen láttam fogat kiesni. Gyakran mi is vittünk haza képeket csináltatni, amit levertünk a küzdelem alatt a falról. Vagy arra is kellene emlékezned, amikor egy társunk kirepült a csukott garázs ajtón. Az klubtársamat talán pont Czakó Norbi állította fejjel a betonba, agyrázkódás lett a vége.
    Sok mindenben van igazság, itt a pénzre gondolok, de azt ne felejtsd el, hogy Mádai Norberttel lett ismert a magyarországi Wing Tsun Kung-Fu.
    Ha Ő nincs akkor lehet, hogy most Karatézol.
    Amíg az utat végig nem járod, addig nincs rálátásod nagyon sok mindenre.
    Én a mai napig Salamon Si-Hing-nek vagyok a tanítványa, és tudom, hogy mit oktattak 1990 körül és most.
    Te tulajdon képen az első forma alkalmazásánál kiszálltál, a harmadig forma alkalmazását nem tanították kezdőknek akkor sem és most sem. Azt, hogy a formát sokan eltáncolják az nem jelent sok mindent, de ha majd idővel kiérdemli, akkor más véleményük lesz a rendszerről.
    Gondolj vissza, hogy chi-sau gyakorlat közben hány rugó technikát tanultál akkor, csak ide-oda csoszogtál, az autó sem ér kerék nélkül semmit.
    A harmadik forma rúgásokkal még hatékonyabb, de ne gondold, hogy ezt csak úgy besétálsz és megveszed, ezt ki kell érdemelned, de ehhez alázat és tisztelet kell a mester iránt és nagyon sok kitartás.

    -Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

Új hozzászólás Aktív témák