Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ponix

    aktív tag

    válasz tbs #891 üzenetére

    Hát nem akarlak megbántani, de a pedagógiai ismereteid a nullához közelítenek.

    A kata nem a karate szelenges megnyilvánulása, hanem formagyakorlatot jelen a kifejezés.

    Amennyire én tudom, a kata nem meditáció arra vannak külön technikák, de ha már formagyakorlatot meditációnak akarunk titulálni, akkor talán a Tai Chi stílusok formagyakorlatait lehetne meditációnak nevezni.

    ''Viszont abban igazad van, hogy ritkán és többnyire ügyetlenül adják elő a kata fontosságát az edzők''

    Egyrészt ilyet én nem mondtam, de ha már te mondtad, akkor fejtsd ki légyszives, hogy hogyan kellene? Mi egy kata/formagyakorlat lényege miben áll a fontossága?

    A capoera a brazil nemzeti harcművészet. A focival azonos fontosságú a számukra. Táncnak nevezik sokan, de nem az, hanem egy kőkemény harcművészet, csak könnyed, nem olyan merev, darabos, mint a Karate irányzatok java része.

    Te szerintem nem vagy tisztában a meditáció fogalmával, ezért azonosítod a kata fogalmával, pedig a kettő között vannak különbségek, mindamellett, hogy természetesen egy formagyakorlat végrehajtása közben is lehet meditatív állapotba kerülni, de a kettő nem azonos.

    Te milyen ágazatot művelsz és mi óta?

    A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

Új hozzászólás Aktív témák