Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AssAssynn

    őstag

    Sziasztok,

    remélem jó helyen járok, a következő gondolatom támadt:

    Szeretnék 2db kamerát itthonra. Az első beltérben lenne, a konyhában, a második kültéren, de tető alatt, szárazon.
    - mindkettőnél adott a 230V a közelben, viszont az internetelérést szeretném vezeték nélküli módon megoldani, az itthoni wifire kötve, aminek hatókörén belül lenne mindkettő.
    - mindkettőnél jó lenne, ha kisebb méretű, szolidabb megjelenésű lenne.
    - szeretném, ha távolról, akár a mobilomról is nyomon követhetném az otthoni eseményeket élőben.
    - a beltérinél jó lenne, ha hangot is rögzítene, de ez a kültérinél is előnyt jelentene.
    - az lenne a jó továbbá, ha nem lehetne rá egykönnyen felkapcsolódni, mert az itthoni wifinknek (amiből egy van) viszonylag sokan tudják a kódját, de ezt az állapotot nem is akarom megváltoztatni.
    - a felvétel tárolására/visszanézhetőségére nincs se ötletem, se eszközöm, viszont jó lenne, ha legalább 1-2 napra, vagy max 1 hétre visszanézhető lenne. Nem tudom erre milyen megoldások vannak.
    - nincs szükségem ipari megoldásra, se filmminőségű felvételre.
    - olcsón akarom megúszni!

    És a kért kérdésekre a válaszok:
    - nem akarom bővíteni később a rendszert.
    - mind a kül-, mind a beltéri elég, ha 10 méterig lát, mert onnantól úgyis fal/kerítés van.
    - okos funkciók közül a kültérinél mondjuk jó lenne ha csak mozgásra kapcsolna be, de igazából nem gond, ha egy macskára is bekapcsol, mindaddig amíg könnyen vissza tudom nézni a felvételt.
    - nem kell színes kép.
    - SD kártya gondolom a felvétel helyi tárolására szolgál. Ez jó és olcsó ötletnek hangzik, de ez csak úgy jó, ha a kártya eltávolítása nélkül is vissza tudom nézni a felvételeket.
    - írtam, hogy a 230V adott a kamerák helyén, de új kábelek (UTP) behúzására nincs lehetőség. 5G wifi van a kültéritől 5 méterre, bár a jel át kell, hogy menjen egy főfalon. Mobillal van net kint. A netem optikai "1000/1000".

    Végül úgy érzem, hogy többet írtam a kelleténél, de köszönöm, ha valaki tud segíteni. :R

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Új hozzászólás Aktív témák