Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janos250

    őstag

    válasz sakal83 #24071 üzenetére

    Itt a profi megoldásokat alkalmazók vannak elsősorban, ezért OFF-ban válaszolok.
    Olcsó verzió csak a kínai kamerák. 10-12 eFt-nál olcsóbbat nemigen érdemes venni. Vagy inkább efölött. Azok között már vannak jelenleg olyanok, amelyek tudják az ember felismerést, elküldik a képet gmailre, vagy ftp-re, ha ember lépett be, némelyik tud vonalátlépést is. Viszont van olyan is, ami szinte használhatatlan a saját appja nélkül. Többségük már tud alarm szerverre üzenetet küldeni, és ha mikrokontrolleres vagy, akkor azzal utána széles a választék, hogy mit kezdesz vele. Az emberfelismerés, és a vonalátlépés volt, amit korábban az olcsó kínaiak nem tudtak, a többi használatos funkciót korábban is tudták. Az emberfelismerés elsősorban kültéren fontos, hogy a szél fújta mozgó ágak árnyékára ne jelezzen, vagy ha egy pók állandóan ott akar előtte sütkérezni az infraféynben, és állandóan jön a riasztás.
    Én pár hete kipróbáltam néhány "olcsó" kínai kamerát, ha gondolod, felteszem az eredmények táblázatát valahova.

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Új hozzászólás Aktív témák