Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • theporcupine

    tag

    válasz Chapel #6071 üzenetére

    Nekem, a nézőnek felesleges. A jó kép ad valamit a nézőnek, gondolatot ébreszt, érzelmeket kelt, megállít és megragad, elmond valamit a készítőről, esztétikai élményt nyújt. Nekem is vannak gyík, naplemente, vízcsepp fotóim és tudom, értéktelenek. Miért csináltam? Szeretnék jó képet csinálni, gyakorlok, tanulom a technikákat, kisérletezek, vagy kötelező gyakorlat, amit mindenki megcsinál. A fotózás a téma megtalálása és átadása a nézőnek. A többi technika, nem művészet. Persze, emléket lehet fotózni a nyaralásról, termékfotót lehet készíteni egy katalógusba, reklámba. Itt azért fontos megadni a célt is. - Miért fotóztam le? Kinek szól? Neked is ugyanazt adja a kép, amikor megnézed, amit nekem, amikor lefotóztam? - Ott van-e a plusz, a puszta látvány megörökítésén kívül? A nyaralási fotó a családnak, barátoknak esetleg érdekes. A termékfotón pl. az a kérdés, megkívánom-e tőle a terméket. Sok képről nem lehet tudni, hogy miért készült. Ott voltam, volt nálam fényképezőgép. Ez kevés. Ezért találtam ezt a képet érdekesebbnek a többinél. Remélem, nem sértek meg senkit, ez az én nézőpontom.

    https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

Új hozzászólás Aktív témák